Wyzwanie czytelnicze LC

Skoczkowie w czasie

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Pięć Królestw (tom 5)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Time Jumpers
Monika

Niezwykła przygoda Cole’a, uwięzionego w świecie, w którym magia jest potężna, a sny prawdziwe, dobiega końca w piątym tomie fantastycznego i pełnego akcji bestsellerowego cyklu autora serii "Baśniobór" i "Pozaświatowcy". W finałowej odsłonie "Pięciu królestw" granice wytrzymałości Cole’a i jego towarzyszy zostają wystawione na próbę. Czy przyjaciołom uda się przywrócić magię na Obrzeżach i...

W finałowej odsłonie "Pięciu królestw" granice wytrzymałości Cole’a i jego towarzyszy zostają wystawione na próbę. Czy przyjaciołom uda się przywrócić magię na Obrzeżach i znaleźć drogę powrotną do domu?

źródło opisu: https://www.empik.com/piec-krolestw-tom-5-skoczkow...(?)

źródło okładki: https://www.empik.com/piec-krolestw-tom-5-skoczkow...»

Nozomi | 2019-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zwykle ostatnie tomy serii są najsłabsze, jednak tym razem autor utrzymał poziom. Na ogół nie przepadam za motywem podróży w czasie ze względu na związane z nim paradoksy, ale tutaj Mull całkiem zgrabnie sobie z tym poradził. Żałuję, że nie było więcej Trilliana, był bardzo interesującą postacią (szczególnie ciekawe było w nim to, że nie mógł kłamać). Zakończenie mnie rozczarowało, nie rozumiem, jak Cole mógł wybrać nasz nudny świat, skoro mógł zostać w takim fajnym miejscu, dysponując tam w dodatku tak ogromną mocą. Jednak ogólnie była to całkiem przyjemna seria. Moim zdaniem najlepszy był tom trzeci, "Strażnicy kryształów".

Adrian Jeżak | 2018-12-30
Na półkach: Przeczytane, Brandon Mull
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Niecały dzień po zakończeniu czwartego tomu rozpocząłem ostatni z nich. Nie mogłem doczekać się zakończenia historii, które jednak mnie nieco zawiodło. Nie obyło się jednak bez wartkiej akcji, podejrzeń, przypuszczeń "jak to się może skończyć?". Jeżeli dotrwacie do końca serii gwarantuję wam, że z pewnością również podzielicie te uczucia;) Ciekawość, stres oraz przeżywanie razem z bohaterami wszystkich wydarzeń. Tym razem nie rzucę żadnym spoilerem. Przeczytajcie sami,
Polecam
Adrian Jeżak

Anna | 2018-11-28
Przeczytana: 26 listopada 2018

Brandon Mull nigdy mnie nie zawodzi. Wartka, akcja, ciekawi bohaterowie, wspaniałe światy, w których dzieje się akcja. Szkoda, że przygoda w Pięciu Królestwach już się kończy, ale nie mogę się już doczekać następnych w innych miejscach z innymi osobami.

Amelia | 2018-10-19

Jak to się stało?Jakim prawem ta seria się skończyła?
Gdy tylko kupiłam tą książkę to od razu wzięłam się za czytanie pomijając przy tym pozostałe 5 które również wtedy były w paczce. Nie wiem jak to się stało ale przejścia między wydarzeniami były po prostu genialne. Zwłaszcza w momencie gdy Cole wrócił do przyjaciół.Według mnie polityka tego świata została przedstawiona w bardzo przyjemny sposób. W końcu dało się dowiedzieć jaki naprawdę był Król Pięciu Królestw. Sam początek też powoli wprowadzał w temat. Nie było tak ze od razu do sedna tylko powoli co bardzo mi się podobało. Świetne było to jak rozwijała moc Cola. Dobry był tu humor.To w jaki sposób Jace zmieniał temat bardzo przypominało mnie. Najbardziej za to zdołowało mnie zakończenie. NO rozumiem że po powrocie traciło się pamieć ale no... NO szkoda po prostu szkoda że zakończenia było takie a nie inne ale to moje zdanie. Jednak jeśli jest ktoś słabo orientuje się w całości to możne się zgubić.
Zakończenie serii bardzo...

azi1986 | 2018-10-11
Przeczytana: 11 października 2018

Moim zdaniem - niestety najsłabsza z całej serii. Trochę za bardzo przegadana.

Maciej Lock | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Jestem usatysfakcjonowany. Powiedzieć to po przeczytaniu ostatniej części pięciotomowej serii, bogatej w światy, postaci i zdarzenia, to największy komplement dla autora. Wszystko wspaniale się kończy, bez żadnych potknięć i błędów logicznych, bez mrugania okiem, bez dziwnych pomysłów. No i przede wszystkim: kończy się kompletnie. Nic więcej (ani nic mniej) nie potrzeba.

Zosia | 2018-09-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka naj naj słabsza ze wszystkich!!! Skrucę całą książke fo (nie spoiler!): nawet troszeczke ciekawa ale przegadana. Ale dlaczego mi sie naprawde nie podoba???Ponieważ: 1. kończy sie fa-tal-nie! boże naprawde spodziewałam sie happy and-u ale nie! narazie jestem zawiedziona :(

Eirene_PAX | 2019-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2019