Wszyscy mamy tajemnice

Okładka książki Wszyscy mamy tajemnice Harlan Coben
Okładka książki Wszyscy mamy tajemnice
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Myron Bolitar (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Myron Bolitar (tom 10)
LIVE WIRE
Albatros
2018-08-17
2018-08-17
Zbigniew A. Królicki

To była już 10 część o Myronie, ale nie zawiodłam się. Autor utrzymuje dobry poziom przez prawie całą serię, co mnie naprawdę pozytywnie zaskakuje. Została niestety już ostatnia część do przeczytania, ale będę mogła zakończyć tę serię ze spełnieniem.

Coben piszę naprawdę dobre książki. Ta jednak mnie nie porwała. Wprawdzie nie jest przesadnie słaba, jednak brakuje czegoś co mogłoby ją zaliczyć do wyjątkowych. Tym niemniej jest gwarancją niezłej rozrywki.

Przygodę z Panem Cobenem zacząłem od cyklu... Mickey Bolitar, który nie za bardzo mi pasował ze względu na jego młodzieżowość. Sięgnąłem więc do cyklu Myron Bolitar ale nie na pierwszy tom tylko 10ty :) Tym razem dostałem książkę przeznaczoną dla starszych czytelników, porządnie napisaną ale z przekombinowaną fabułą.

Jakoś nie za bardzo mi ten Coben spasował ale może kiedyś jeszcze dam mu szansę jak ktoś mnie przekona że warto :)

Jakoś nie za bardzo mi ten Coben spasował ale może...

„Wszyscy mamy tajemnice” to druga z książek Harlana Cobena, w trakcie której czytania naprawdę szczerze się wzruszyłam. Na pewno duży wpływ miało na to przywiązanie do postaci Myrona Bolitara. Przedstawiona historia była wciągająca, akcja szybko się rozkręciła. Uwielbiam tego autora i z bólem serca kończyłam tę powieść, wiedząc, że pozostanie mi już tylko do przeczytania ta ostatnia z serii z Myronem i Winem. Książkę czytało się naprawdę przyjemnie, Coben to mistrz w swoim fachu i wie, jak napisać bardzo dobry i trzymający w napięciu thriller. Polecam!

Myron Bolitar i kolejne śledztwo. Tym razem zgłasza się do niego była tenisistka Suzze, które maz zniknął. Gdzie się podziewa Lex? Co tak naprawdę skrywa mąż Suzze. Kobieta jest bardzo denerowana gdyżjego zniknięcie pokrywa się z głupim wpisem na fb, gdzie tajemnicza osoba twierdzi, że to nie on jest ojcem dziecka. Jaka jest prawda? Czy Myron Bolitar rozwiąże i tym razem tą sprawę?

czy ja już mam przesyt, czy w końcowych książkach z Myronem autor za dużo wtrąca nic nie znaczących opisów, retrospekcji i sarkazmów? Intryga niezła, ale ginie w tym gąszczu, a szkoda....

Tytuł mówi sam za siebie. Zaskakująca akcja. Świetnie i szybko się czytało, mimo, że książka ma sporo stron.

!! przeczytajcie serie o jego bratanku zanim po nią sięgniecie, bo będą spoilery i braki w informacjach.

Emocjonująca wędrówka śladami rodziny Bolitair’ów, z kryminalną zagadką w tle, tak ja to widzę. Dzielę się wrażeniami na gorąco. Powtarzam się i to się pewnie nie zmieni, Myrona nie da się nie lubić, żałuję strasznie, że tak a nie inaczej układa się jego życie. W posłowiu autor kolejny raz zapewnia czytelników, że nie ma żyjącego obok nas pierwowzoru postaci z książki. Z jednej strony, nie wierzę, bohaterowie są pełnokrwiści, nie są kuloodporni, są wreszcie totalnie przekonywający, z drugiej zaś, co za ulga.
Jeśli chodzi o zarys fabuły to czyny i wydarzenia z przeszłości łączą się w bolesnych dla wielu osób konsekwencjach z teraźniejszością i mają ogromny wpływ na przyszłość. Autor dał nam tego nie raz zakosztować (jak Roztapiacza?) mi smakuje. Windsor nie zawiódł jak zwykle.
Myślę, czy sięgać po cykl z Mickey’em, jak nie wytrzymam z tęsknoty za dojrzałym i nadal zwalającym z nóg Myronem to sięgnę ;),wyszedł z tego mały coming out... już wiadomo dlaczego jestem przywiązana do tej serii kryminałów ;)
Niezmiennie polecam.

• Harlan Coben