Droga skruszonego serca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Esprit
The Broken Way
religia
Bookholiczka

DETOKS OD ŚWIATA, KTÓRY WYMAGA DOSKONAŁOŚCI Zanim sięgniesz po tę książkę, zastanów się: co czujesz na myśl o swoich zranieniach? Próbujesz się od nich odciąć? Wtedy pozornie wszystko jest w porządku, ale w głębi serca czujesz złość i coraz bardziej pogrążasz się w smutku. A może zaprzeczasz ich istnieniu? A co jeśli to zranienia są drogą do bogatego życia? Ann Voskamp, autorka wielkiego...

DETOKS OD ŚWIATA, KTÓRY WYMAGA DOSKONAŁOŚCI

A co jeśli to zranienia są drogą do bogatego życia?

Ann Voskamp, autorka wielkiego bestsellera Tysiąc darów, w intymnej i dodającej otuchy opowieści, która pokazuje, że cierpliwość, czułość i szacunek wobec siebie są możliwe. Książka podbiła serca czytelników na całym świecie. Nic dziwnego – każdy potrzebuje głębokiego oddechu w rozpędzonej
rzeczywistości.

"A gdyby tak rozdarte i zrozpaczone serca mogły poczuć, że jest łaska, która nas podtrzymuje, dla której każdy jest Umiłowanym i która mówi, że nie jesteśmy sami oraz że żadna klęska nigdy nie zdoła pozbawić nas poczucia bezpieczeństwa? Gdybyśmy doświadczyli cudu łaski uzdrawiającej wszystkie nasze rany?"
fragment

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/593/Droga-skruszonego-serca.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/593/Droga-skruszonego-serca.html

Kobiece_ksztalty | 2018-07-13

Droga skruszonego serca. Odnaleźć pełnię życia książka ta zaciekawiła mnie od początku ponieważ od zawszę interesowała mnie motywacja i siła, którą człowiek może znaleźć w sobie aby przezwyciężyć nie jeden problem czy przeciwność losu. Kiedy sięgamy po tę książkę od razu autorka każe nam się zastanowić nad dwoma trudnymi pytaniami: co czujesz na myśl o swoich zranieniach? próbujesz się od nich odciąć czy zapominasz o ich istnieniu? Czasami sami sobie dokładamy zmartwień czy problemów. A z książki dowiadujemy się między innymi, że w życiu ważne jest nie to, co się Tobie przydarzy lecz to, co zapamiętujesz i w jaki sposób s. 38. Niby proste a czasami jak trudne do wykonania. Dodatkowo autorka porusza w swojej książce problem stresu a on chyba towarzyszy każdemu z nas: badania przeprowadzone w Yale wykazały, że najlepszym sposobem aby, radzić sobie ze stresem jest wykonywać jeden dobry uczynek dziennie.. s. 145 i w sumie jakby głębiej się nad tym zastanowić jest w tym sporo prawdy....

Anita | 2018-08-17
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

JELENKA.PL O CZYM TO?
„Droga skruszonego serca” to opowieść autorki o tym jak długą, daleką i krętą drogę przeszła by żyć na prawdę, na dobre i na złe. Swoją historię w dużej mierze opiera na wierze. Śmiało i bez ogródek mówi o tym jak bardzo wiara i jej studiowanie pomogło w trudnych życiowych chwilach. Opowiada o tym jak trudne życiowe doświadczenia umocniły ją i jej wiarę i na odwrót.

Książka jest podzielona na kilkanaście rozdziałów. Każdy z nich porusza inny aspekt ludzkiej słabości. W każdym z nich autorka tłumaczy jak to, że czasami rozpadamy się na kawałki jest naszą siłą.

ŻYCIOWO?
Książka Ann Voskamp zdecydowanie nie jest lekturą na jeden raz. Ja sama czytałam ją niemal tydzień. Głównie dlatego, że każdy rozdział książki to osobna całość, nad którą warto się pochylić choć chwilę, przeczytać z uwagą i przemyśleć. Rzadko to robię, ale podczas lektury „Drogi skruszonego serca” zaznaczyłam kilkadziesiąt cytatów, które chciałabym zapamiętać. Bardzo...

olywka | 2018-08-10

Kolejny poradnik z cyklu jak być dobrym katolikiem :)
Książka sama w sobie nie jest zła. Choć to kolejna literatura Pani Ann Voskamp, w której brakuje mi nieco informacji na temat głównej bohaterki, a jest nieco za dużo na temat Boga. Rozumiem wątpliwości, jestem w stanie zrozumieć całą tę ideę. Ale wolałabym aby książka nieco bardziej opierała się na samej historii, a nie powątpiewaniu i własnych rozmyślaniach.
Bardzo pozytywny jest fakt, że książka ma wiele cytatów z Biblii. Książka uczy nas tego jak stres wpływa na nasze życie, skłania do wielu refleksji oraz ukazuje to jak problematyczny bywa człowiek. Czasami niektóre emocje dokładamy sobie niepotrzebne, na siłę staramy zrobić z siebie "kozła ofiarnego". Pytanie tylko po co :)? Skoro można żyć w zgodzie z wiarą i odczuwać przy tym pełnię z swojego życia. Myślę, że to książka, przy której warto sobie zadać wiele pytań. Pytań, które pomogą zmienić nasze nastawienie do swojej codzienności.

Za możliwość przeczytania książki...

Niedoskonała | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Droga Skruszonego Serca Ann Voskamp, wydawnictwa Esprit to pierwsza książka, którą dostałam od portalu CzytamPierwszy.pl. Nie będę się tu rozwodzić nad tą całkiem fajna inicjatywą, bo pewnie większość z Was już o tym słyszała, więc bez sensu. Rzeknę tylko, że na początku nie byłam do tej strony przekonana, no bo kto i co daje za darmo? Ale jednak, jak się okazuje tak to właśnie działa. Naprawdę!

Książka Ann Voskamp od razu wydała mi się interesująca, choć nie była tym, czego oczekiwałam, więc odrobinę się rozczarowałam, bo to nie do końca jest to, co lubię czytać. Jednakże ma ona także i swoje zalety. Prosty i przystępny język, lekkie pióro autorki i fajna czcionka, którą się dobrze czyta. Bardzo ładna jest także okładka, a najbardziej cieszy mi oczy ta czcionka, która jest napisany tytuł. Ogólnie pod względem technicznym wydaje się całkiem niezła!

Droga Skruszonego Serca porusza wiele istotnych tematów i problemów. Mamy w niej wspomniane o motywacji, o przeciwnościach losu, o...

Everyfree00 | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

"Droga skruszonego serca. Odnaleźć pełnię życia" Ann Voskamp książka która pozwala odnaleźć siebie i zbliżyć się do Boga.
Główna bohaterka, bardzo tajemnicza, matka i żona, niby przedstawia nam to co dzieje się teraz przeplatając to co działo się w przeszłości ale i tak trudno poznać ją do końca. Czterdziestoletnia kobieta która ciągle nazywa swojego męża Farmerem ale nie jest to oznaka braku miłości ale i tak większą miłością darzy Boga, uczęszcza na msze świętą oraz często cytuje Biblię.
Książka która daje do myślenia ale trzeba bardzo się w nią wczuć ponieważ nie jest miłosną historyjką ani dobrym kryminałem a takim jakby poradnikiem jak odnaleźć szczęście w życiu. Opowieść dobra dla osób mocno wierzących ale też dla tych którzy zwątpili ponieważ to Bóg w tej książce jest najważniejszy. Autorka pokazuje nam jak skupić się na tych najważniejszych sprawach Bogu, rodzinie a inne rzeczy zepchnąć na drugi tor, od początku każe nam zajrzeć w siebie i odpowiedzieć sobie na kilka...

Bookholiczka | 2018-06-25
Marta | 2018-08-26