Trzy duchy Tesli, Tom 1: Sztokawska tajemnica

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Cykl: Trzy duchy Tesli (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Les Trois Fantômes de Tesla, volume 1: Le mystère Chtokavien
s-f, groza, kryminał, komiks
komiksy
czomicz

Pierwszy tom serii łączącej science fiction z kryminałem i grozą. 1942 rok, Stany Zjednoczone. Minęło kilka miesięcy od zniknięcia słynnego wynalazcy Nikoli Tesli. Czemu jednak szukają go nie policjanci, lecz agenci służb specjalnych rządu Stanów Zjednoczonych? Tymczasem do Nowego Jorku przeprowadza się chłopiec o imieniu Travis. Poznaje niesympatycznego starego sąsiada, którego miejscowe dzieci uważają za diabła. Chcący zostać naukowcem Travis nie wierzy w przesądy, jednak szybko staje się świadkiem dziwnych wydarzeń. Co wspólnego z demonicznym starcem mają prasowe doniesienia o niezwykłych światłach w nurtach rzeki East River, zniknięciach bezdomnych, wojnie z Niemcami i cudownej broni Japończyków? Seria jest dziełem duetu autorów francuskich - scenarzysty Richarda Marzano (współtwórcy ponad czterdziestu cykli historycznych, przygodowych i fantastycznych) oraz rysownika Guilhema, który ma na koncie trzy tytuły, w tym zbierającą bardzo wysokie oceny serię humorystyczną Space Mounties.

źródło opisu: https://swiatkomiksu.pl

źródło okładki: https://swiatkomiksu.pl

Koszmar | 2018-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2018

Całkiem przyjemna lektura. Pierwszy tom nieźle zawiązuje akcję, potrafi zaciekawić i wciągnąć. Na plus na pewno świetne rysunki, staranne, klimatyczne i naprawdę pasujące do świata przedstawionego. Komiks jest króciutki i po przeczytaniu pozostaje spory niedosyt. Nie pozostaje nic innego jak czekać na ciąg dalszy.

książek: 1957
Oleanderek | 2018-08-18