XX wiek

Wydawnictwo: Egmont Polska
The 20th Century
XX wiek, historia, świat
kafka

Historia, również ta mniej apetyczna! Przejdź się z nami przez XX wiek. Od ostatnich lat okropnie wiktoriańskiej królowej do nostalgicznych lat dziewięćdziesiątych. Przez wszystkie niesamowite wynalazki! Tyle się wydarzyło w tym stuleciu. A to jeszcze nie koniec! Czy chcesz się dowiedzieć: - jak dwie małpki i pies zostały kosmonautami? - czemu w wytwornej restauracji w Londynie...

Historia, również ta mniej apetyczna!

Czy chcesz się dowiedzieć:

- jak dwie małpki i pies zostały kosmonautami?
- czemu w wytwornej restauracji w Londynie serwowano duszone mięso z kota?
- kto zaszokował świat, ukazując mu reformy?

Przeczytaj tę książkę.

Od sufrażystek do lądowania Marsjan w Anglii! Od Chaplina do Margaret Thatcher! Historia, jakiej nigdy nie widziałeś - bo Ty jesteś jej częścią!

Historia nigdy nie była tak strrraszna!

źródło opisu: Egmont, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PABLOPAN | 2012-06-24

Fajna była ta seria :) Lepiej było czytać strrraszne historie, niż słuchać wiecznie podpitego pana Władka, który owego przedmiotu nauczał :)

zaba | 2011-09-12
Przeczytana: 27 sierpnia 2011

Jak na książkę (chyba) historyczną to jest rewelacyjna!

MaiTakeru | 2011-05-28
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Gdy byłam młodsza, po prostu uwielbiałam tę serię! Kochałam dowcipny styl, w jakim napisane są te książeczki, a także - a może przede wszystkim - świetne ilustracje w charakterystycznym stylu. Oczywiście nie można brać sobie wszystkiego, co zostało w nich napisane, do serca, bo sporo tu przekłamań historycznych, ale do poczytania dla rozrywki ta seria jest idealna. XX wiek to jeden z moich ulubionych tomików Strrrasznej Historii (obok tych o I i II Wojnie Światowej i o Egipcjanach), ale czytałam wszystkie, jakie tylko mogłam dorwać. Uwaga, to wciąga. :)

Gwathgor | 2015-11-20
Przeczytana: 03 listopada 2015

Niektóre serie uwielbiane w dzieciństwie po latach wydają się nudne i infantylne. Jak się okazuje, "Strraszna historia" do nich nie należy. Owszem, teraz widzę, że jednakowoż na jej kartkach historia nie zawsze jest *aż* tak straszna, jak w rzeczywistości, ale czyta się ją wciąż tak samo dobrze. Przy tej konkretnej książce ujmuję tylko trochę od oceny za przeraźliwą anglocentryczność, ale ogółem żałuję, że w bibliotece nie ma zbyt wielu pozycji z tej serii, których bym nie czytała już po ileś razy.

kubax84 | 2016-04-15

Nudy na pudy. O, przepraszam, wiem, nie powinno się tak zaczynać. Najpierw należałoby walnąć jakiś ładny wstęp do opinii. Tak więc - wracając ze szkoły wstąpiłem do biblioteki publicznej, aby oddać kilka książek, czy tam komiksów - normalna sprawa. Pani bibliotekarka jak zwykle sympatyczna, zachęciła mnie do rozejrzenia się po oddziale. Po wstępnym przejrzeniu wszystkich regałów w "pokoju dla dorosłych", udałem się w kierunku strefy dziecka, świadom, że tam również wiele dobra można między okładkami znaleźć. Więc wchodzę, patrzę, patrzę, patrzę. Nic. To znaczy - dużo książek, ale nie dla mnie, nie na dziś, nie ten kolor, nie wiem - rozmiar książki czy inne bzdury? Wreszcie najgorszy regał - literatura ni to edukacyjna dla dzieci. A tam kilka książek ze znanej mi serii o strasznej historii, wśród nich ta. Pamiętałem ją ze szkoły, ze cztery zabawne książeczki o rzymianach, Szekspirze, celtach czytałem, a i nieźle były, siedem na dziesięć te sześć lat temu. Myślę: XX wiek - kawał...

Samuraj | 2016-08-21

Jako ze moja opinia do wszystkich ksiazek tej serii jest taka sama to napisze ja raz:
Naprawde warto przeczytac te ksiazki gdyz dzieki angielskiemu humorowi, a nie przedstawieniu suchych faktow zapamietasz wiecej niz z lekcji

Klaudia | 2014-09-30
Przeczytana: 2008 rok