Heartstopper: Volume One

2018-10-01
2018-10-01
romans lgbtq książka młodzieżowa
Inne

Komiks czyta się lekko i szybko, chwyciłam za nią żeby zobaczyć co aktualnie czyta moja córka. Dla mnie był to idealny przerywnik w czytaniu

Komiksy nie są dla mnie bo nie interesują mnie aż tak bardzo ale ten był uroczy i wciągający przeczytałam w mniej niż godzinę idealne dla młodych czytelników, (opinia jest dla mnie tak jak we wszystkich 5 tomach)

Książka to jest poprostu a-r-c-y-d-z-i-e-ł-o połknęłam w godzinę! Całą serię skończyłam tego samego dnia! POLECAM!! 🩷💋✨

Z jednej strony komfortowy komiks, a z drugiej TAK MNIE NA KOŃCU WYKRECILO AAA

Z jednej strony komfortowy komiks, a z drugiej TAK MNIE NA KOŃCU WYKRECILO AAA

Przyznam szczerze, że wcześniej nie miałam do czynienia z powieściami graficznymi, dlatego niezwykle ciężko było mi przestawić się na typowo graficzny odbiór treści. Na samym początku z trudem wciągnęłam się w fabułę, być może dlatego, że jestem przyzwyczajona do książek z bogatą treścią słowną, a w tym przypadku musiałam poradzić sobie bez tego. Nie mniej jednak, po pewnym czasie przyzwyczaiłam się do analizowania rysunków i wyciągania z nich informacji zarówno o przebiegu zdarzeń, jak i towarzyszących bohaterom emocjach. I chociaż styl, w jakim zostały wykonane grafiki niezbyt wpasował się w mój gust, to jednak autorka bezbłędnie operowała ilustracjami, by odwzorować stany emocjonalne bohaterów za pomocą mimiki twarzy.

Sama fabuła przedstawia się w interesujący sposób, aczkolwiek jak dla mnie była trochę zbyt powierzchowna. Sceny przemykały mi pod palcami i tak naprawdę nie miałam okazji porządnie zagłębić się w szczegóły. Chociaż może tak właśnie powinno to wyglądać w tego typu książkach, jednak mam zbyt mało doświadczenia, by móc to trafnie ocenić. Również niektóre z dialogów wydawały mi się poprowadzone nazbyt sztucznie, aczkolwiek pojawiały się sporadycznie, dlatego nie przeszkadzały mi aż tak bardzo.

Pomimo tego, pomysł na tę opowieść bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Wydaje mi się, że jest to idealna książka dla młodszych czytelników, bo w prosty sposób porusza ważne tematy. W szczególności ukazuje drogę odkrywania miłości, która może objawić się pod różnymi postaciami. W adekwatny sposób opisuje trudności, z jakimi mierzą się osoby odkrywające dopiero swoją tożsamość płciową i próbujące się z tym pogodzić. Obrazuje również proces przeistaczania się relacji o typowo przyjacielskim charakterze w coś o wiele głębszego i poważniejszego, jednak niepozbawionego cierpienia oraz rozterek.

Nie ukrywam jednak, że mam zamiar zapoznać się z kolejnymi tomami, by móc wykreować sobie pełny obraz tej serii.

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo przyjemna, lekka historia. Bohaterowie zapadają w serce, nie mogę się doczekać aż sięgnę po kolejne tomy.

Już rozumiem czemu cały świat kocha ten komiks. Po prostu historia Charliego i Nicka jest taka urocza, bardzo ładnie się zaczyna, więc chyba jeszcze w tym tygodniu sięgnę po kolejną część. Zresztą jako, że ja zaczęłam od serialu to chcąc nie chcąc trochę to porównywałam i w serialu zrobili naprawdę genialną robotę i wszyscy aktorzy zostali idealnie dobrani i sceny idealnie odwzorowane. I just loved it.

W sumie nwm co o tym myślę

W sumie nwm co o tym myślę

✨Heartstopper✨

Gdy byłam w 6 klasie podstawówki z okazji Walentynek został zorganizowany konkurs na napisanie opowiadania o miłości.
Napisałam wtedy o dwóch, bardzo znanych piosenkarzach z boysbandu (Directionerki będą wiedzieć o co chodziło 🙈).

Ostatecznie zajęłam 3 miejsce w tym konkursie (chociaż nieskromnie mówiąc moje opowiadanie było najlepsze😅),ale słyszałam głosy, że niektórym osobom z jury niespecjalnie się podobało, a jedna z uczennic z klasy gimnazjalnej powiedziała „nie mogę tego czytać”. Do dziś zastanawiam się - dlaczego?

Co złego jest w uroczych opowiadaniach o miłości?
Nic.
Bo miłość zawsze jest dobra i to, jakiej płci jest osoba, którą kochasz nie ma znaczenia. Żadnego.

Dlatego ogromnie się cieszę, że pojawiają się powieści (graficzne i nie tylko),w których miłość po prostu jest❤️

Jedną z takich książek jest właśnie „Heartstopper”. Historia Charliego i Nicka jest cudowna i przeurocza! Z jej stron bije ciepło, miłość i trochę takiego słodkiego zawstydzenia 🙈
To wszystko razem sprawia, że nie sposób się tej książce oprzeć, a później od niej oderwać🤩🥰

Zakochałam się w tej historii i naprawdę nie mogę się już doczekać premiery drugiego tomu!😍 polecam ją wszystkim, zwłaszcza teraz gdy za oknem tak zimo - ten komiks otuli Was jak ciepły kocyk i rozgrzeje wasze serduszka ❤️

Jedyne co nieszczególnie przypadło mi do gustu to kreska autorki - szczerze mówiąc wole rysunki w stylu „W.I.T.C.H”, ale przy ilości plusów jakie ma ten komiks, ta sprawa jest akurat drugorzędną 😄

✨Heartstopper✨

Bardzo słodki, komfort romans-komiks. Absolutnie uwielbiam bohaterów (wszystkich) i przeczytanie tego dało mi mega fun.

• Komiksy
  • Komiks