Nemezis

„Wyśniona jedenastka” to opowieść o sportowej pasji przeradzającej się w żądzę zysku, Krakowie, po jakim nie chodzą turyści, a niekiedy nawet mieszkańcy, uczuciach równie często budujących, jak niszczących, morderstwach tyleż okrutnych, co tajemniczych oraz legendach, które nigdy nie umierają. Hasłem książki jest: „Miłość * zbrodnia * piłka nożna”. "Wyśniona jedenastka" do pobrania...

"Wyśniona jedenastka" do pobrania tutaj:

źródło opisu: http://sportkrakowski.pl/wysniona-jedenastka-e-book/

Radosław Gabinek | 2018-06-22
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Osinskipoludzku.blogspot.com

Książka Pawła Fleszara dostępna jest tylko w formie elektronicznej i można ją pobrać za darmo.Nie ukazała się dotychczas w żadnym wydawnictwie, a o jej istnieniu dowiedziałem się od samego autora, który zagadnął mnie na Facebooku z prośbą o opinię na temat jego niewydanego jeszcze debiutu.

Sformułowanie tej opinii było dla mnie o tyle trudne, że muszę przyznać, iż napisanie książki to marzenie, które zawsze mi towarzyszyło i dlatego podziwiam każdego kto doprowadził swoje marzenia do skutku. Tym bardziej trudno mi podchodzić krytycznie do pasjonatów, którzy oddają się w całości debiutanckiemu materiałowi. Z drugiej jednak strony myślę, że zasługuje on na konstruktywną krytykę, gdyż przynajmniej moim zdaniem nie wszystko było w tej książce tak jak powinno być. Tak czy inaczej Paweł Fleszar zasługuje na czytelników, którzy docenią pracę jaką wykonał przy "Wyśnionej jedenastce", gdyż ogrom wysiłku przy kompletowaniu materiału na tę książkę jest godny...

Aivalar | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Życie już wielokrotnie udowodniło, że nawet najbardziej niewinna czynność może się przerodzić w makabryczne odkrycie. Tak właśnie było z Maćkiem, który podczas spaceru z dziewczyną znalazł nad brzegiem Wisły ciało zamordowanego człowieka. Mogłoby się wydawać, że po zgłoszeniu sprawy na policję wszystko potoczy się już bez jego udziału – oczywiście stało się odwrotnie.
Jest rok 2016. Agnieszka, utalentowana siatkarka, poznaje Maćka i szybko traci dla niego głowę. Z czasem jednak zauważa, że jej chłopak skrywa pewną tajemnicę, a szczegóły sprawy sprzed 12 lat powracają i okazują się jeszcze bardziej skomplikowane niż przedtem.

Paweł Fleszar jest dziennikarzem sportowym, który już od jakiegoś czasu poszukuje wydawcy dla „Wyśnionej jedenastki”. Całość książki jest dostępna na jego blogu, więc każdy może ją przeczytać w dowolnej chwili. Mnie przyciągnął przede wszystkim wątek kryminalny, ponieważ spodziewałam się zawiłej, rozplątywanej stopniowo zagadki i zaskakującego rozwiązania –...

VeryLittleBookNerd | 2018-08-12
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Długo się zbierałam, żeby w końcu sięgnąć po tę książkę. A to zapomniałam, a to miałam coś innego na głowie. Zmobilizowałam się jednak i postanowiłam dać jej szansę. O co z nią w ogóle chodzi?

Autor opisuje ją trzema hasłami: miłość, zbrodnia, piłka nożna. Główny bohater to dziennikarz sportowy, który pewnego razu, podczas spaceru z dziewczyną, znajduje w rzece martwe ciało mężczyzny. Oczywiście ma wrażenie, że jego śmierć to nie wypadek i na własną rękę stara się dowiedzieć kim był i w jaki sposób zginął. Te wydarzenia przeplatane są z innymi, dziejącymi się kilkanaście lat później, gdzie jeszcze do końca nie wiem, jak rozwinie się akcja.

A dlaczego nie wiem? Ponieważ po setnej stronie dałam sobie spokój. Sama książka może i nie jest zła, a wątek kryminalny nawet mnie zainteresował, ale przytłoczyła mnie ilość odniesień do sportu i dziennikarstwa. To nie moje tematy, a uznałam, że życie jest za krótkie na książki, które w pewien sposób nam nie podchodzą. Na początku strasznie...

Spursmaniak | 2018-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2018

Jeśli emocje sportowe po Mundialu już opadły to mam dla Was książkę Paweł Fleszara „Wyśniona jedenastka” która jak na razie jest dostępna jest za darmowej w formie e-booka.

Akcja książki toczy się dwutorowo, w roku 2004 i 2016 a na końcu książki wszystkie wątki łączą się ze sobą w spójny sposób. W pierwszej historii z 2004 roku poznajemy Macieja Porzyńskiego, który spacerując brzegiem Wisły w Krakowie z dziewczyną, znajduje zamordowanego człowieka. Okazuje się jednak, że ich udział w tej sprawie jeszcze się nie skończył, oboje wpadają w kłopoty a policja zaczyna się im bacznie przyglądać.
W drugiej historii natomiast poznajemy Agnieszkę - siatkarkę, która w swojej historii spotyka Maćka. Między nimi powoli zaczyna iskrzyć ale nie wszystkim jest to na rękę. Demony przeszłości Maćka i sprawa zwłok odnalezionych 12 lat wcześniej ponownie powraca.

Akcja książki prowadzona dwutorowo, przy bardzo dużej ilości pojawiających się bohaterów sprawiła że miałem problem z zapamiętaniem,...

Nemezis | 2018-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Sięgacie czasem po kryminały? Lubicie piłkę nożną? A co powiecie na połączenie tych dwóch w jednej powieści? Będą też pościgi, porwania, tajemnicze zaginięcia, trochę historii futbolu oraz ciekawy wątek miłosny. Wprost idealna lektura na czas mundialu!

Jak powinna wyglądać idealna randka? Cóż... natknięcie się na trupa w trakcie wspólnego spaceru z pewnością nie jest czymś, co umieścilibyśmy w wymarzonym scenariuszu. Tyle że właśnie to przytrafiło się Maćkowi i Karolinie. On - dziennikarz sportowy, ona - studentka anglistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Chyba nic tak nie zbliża ludzi jak znalezienie topielca z rozciętym gardłem. W dodatku para szybko się przekonuje, że to dopiero początek dziwnych zdarzeń. Tajemnice i niebezpieczeństwa odtąd zagoszczą w ich życiu na stałe.

"Wyśniona jedenastka" rozpoczyna się bardzo mocnym akcentem. Jeśli nie lubicie przydługich opisów i powolnego wprowadzania czytelnika w klimat powieści, możecie od razu porzucić swoje obawy. Zamiast tego już...

Justyśka | 2018-08-04

Wiecie, co boli najbardziej? Gdy książka jest tylko w formie e-book, gdy nie ma swojego wydawcy, który mógłby promować książkę, gdzie autor miał by coś ze swojego dzieła.

Ta opinia będzie jednak inna, ponieważ ostatnim czasem coś mnie blokuje, przy tworzeniu postów, i to mnie też boli.

Książka zaczyna się dość dramatycznie. Od razu mamy trupa i to znalezionego podczas randce ;D To bardzo mnie zaintrygowało i nie pozwoliło przejść obojętnie obok tej pozycji. Dodatkowo znajdziemy tutaj też wątek piłki nożnej. Dla fana jest to nie lada gratka! Jest mnóstwo ciekawostek czy historii tego sportu. Dla mnie jako osoby, która z piłką nożną była dawniej mocno związana, a teraz mnie ona irytuje, było to trochę męczące, jednak mimo tego mankamentu książka nie wypadła w cale źle.

Wydarzenia dzieją się na przestrzeni 2004 i 2016 roku. Z początku nie wiedziałam o co chodzi, gdy przeglądnęłam książkę, ale czytając wciągnęłam się do tego świata. Otóż w 2004 roku zdarzyło się owe...

oxfordka | 2018-07-10
Przeczytana: 03 lipca 2018

Do przeczytania tej książki byłam zaproszona już spory kawałek czasu temu i dopiero teraz udało mi się sięgnąć po tę pozycję i zaznajomić z jej treścią. Biorąc pod uwagę obecne wydarzenia mające miejsce w Rosji, a mam tu na myśli mundial, książka mogłaby się wydawać strzałem w dziesiątkę, ale czy na pewno?
„Wyśniona jedenastka” jest podzielona na wydarzenia mające miejsce w 2004 oraz w 2016 roku. Zarówno w jednym jak i drugim czasie, głównym bohaterem jest Maciej Porzyński - dziennikarz pracujący w gazecie w dziale sportowym.
Cała historia rozpoczyna się w chwili, gdy Maciej wraz z koleżanką Karoliną odnajdują zwłoki. Jak pewnie się domyślacie, sprowadza to na nich kłopoty, z którymi będą musieli się uporać.
Przenosząc się dwanaście lat później, nasz bohater poznaje Agnieszkę – studentkę, grającą w siatkę. Między tą dwójką czuć chemię, którą ktoś koniecznie chce w pewnym momencie zburzyć. Czy mu się to uda?
Muszę przyznać, że początek bardzo mnie zainteresował. Autor nie bawi...

Sebsoon | 2018-06-26

Recenzja z bloga: zatraceni w kartkach

Teraz ciągle się słyszy „piłka nożna”, „Mundial”, „Goool!” itd. każdy lubi jakiś sport. Co by było jednak, gdyby połączyć piłkę nożną z kryminałem? A co by było, gdyby ta książka była za DARMO? Zapraszam do przeczytania recenzji książki dla każdego fana sportu i kryminałów!

Randka. Słowo, które przysuwa nam obrazy wspólnej kolacji, świec, wyjścia do kina, zaręczyn czy spaceru w blasku księżyca. Dla Maćka i Karoliny to słowo już na zawsze będzie się kojarzyło z topielcem, który miał rozcięte gardło. On- komentator sportowy, ona- studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdarzenie z „wymarzonej randki” wywołało tylko lawinę zdarzeń, która teraz spada prosto na bohaterów.

Już od samego początku autor wrzuca nas w wir wydarzeń, który wydaje się nie mieć punktu „zero”, miejsca zwolnienia, które pozwoli nam wziąć głęboki oddech i zatrzymać się na dwie, trzy sekundy. Wszystkie wydarzenia prowadzone są przez dwójkę bohaterów w 2016 roku i dwanaście...

burlesque90 | 2018-07-08
Na półkach: 2018, Przeczytane