Tron Bhaala

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Cykl: Wrota Baldura (tom 2.2) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Baldur's Gate II Throne of Bhaal

Potomstwo Bhaala jest prześladowane, polują na nie wszyscy mieszkańcy Faerunu. Jednak każda śmierć, zamiast uwalniać krainę od zła, daje coraz więcej mocy występnym dzieciom Bhaala, które pragną sprowadzić ojca z powrotem na świat.

Przeczytaj o ostatecznej bitwie dzieci Bhaala w tej trzymającej w napięciu powieści, opartej na grze komputerowej firm BioWare i Interplay.

źródło opisu: [Wydawnictwo ISA, 2002]

Kornel Tymcio | 2013-10-11
Na półkach: Wymienię, Przeczytane, Posiadam

Rozszerzenie do Cieni Amn, pomimo zmiany autora, poziom powieści wciąż słabiutki.

Leszczu | 2012-01-14

Chyba najlepsza książka z całej serii. Co nie zmienia faktu, że słaba!

Jarek Kaszuba | 2016-06-11
Przeczytana: 2010 rok

Ta książka tkwi w moim sercu niczym bolesna zadra. Jestem wielkim fanem uniwersum Forgotten Realms, a cykl Baldur's Gate to moje ukochane gry RPG wszechczasów - i to nie zmieniło się po dziś dzień. Stąd też pokusiłem się o sprawienie sobie tej książki. Popełniłem ogromny błąd - jest ona tak słaba, że brak słów. Należałoby w ogóle zacząć od tego, że pisanie książki na podstawie gry skonstruowanej w taki sposób jak Wrota Baldura, jest z góry skazanym na niepowodzenie pomysłem. No bo w zasadzie czemu główny bohater jest wojownikiem, a nie magiem, kapłanem, złodziejem, bardem, etc.? Dlaczego towarzyszą mu właśnie Imoen i Jaheira, a nie Aerie, Korgan, Viconia albo Jan Jansen? Czemu postać z książki dokonuje właśnie takiego wyboru, skoro daną sytuację w grze dało się rozwiązać na dwa inne, lepsze sposoby? Moim zdaniem zamykanie w sztywne ramy powieści gry, która daje graczowi taką swobodę w kreowaniu i doborze postaci oraz dokonywaniu różnych wyborów, nie jest dobrym pomysłem. Tym...

Kachiguri | 2015-09-14

Wcześniejsze dwie części były żenująco słabe, ale miały w sobie pewien bliżej nieokreślony urok, który sprawił, że jednak dałam radę je przeczytać. Przypominały horrory klasy B, które, mimo że są słabe, mogą stanowić dobrą rozrywkę dla określonego grona odbiorców. Dlatego nawet się ucieszyłam, kiedy dowiedziałam się, że została napisana jeszcze część trzecia.
Mimo lepszego stylu i języka "Tron Bhaala" jest gorszy niż poprzednie części. Przede wszystkim książka z przyjemnie kiczowatej stała się nieznośnie kiczowata. Abdel jest jakąś marną kopią marnej kopii Conana. Jaheira i Imoen to dwie skończone debilki, które obrzydza i oburza to, że głodujący ludzie w oblężonym mieście jedzą zwierzęta domowe, a fabuła stoi na poziomie fanowskich opowiadań internetowych pisanych przez nastolatki.
Przeczytałam ponad połowę tego wątpliwego arcydzieła po czym naszła mnie zbawienna refleksja, że przecież nie muszę sobie wyrządzać takiej krzywdy i mogę w każdej chwili przestać. I przestałam.

Nefariel | 2012-10-24

Sorry, wysiadłam w momencie, kiedy Sarevok zaczął błagać głównego bohatera na kolanach. NIE.
Druga gwiazdka wyłącznie za lepszy niż w jedynce język. Tam miało się wrażenie obcowania z dziełem starego grafomana, tutaj - niedoświadczonego i bardzo młodego (ten drhhamatyzm!), ale mającego pewien potencjał człowieczka.

Morte | 2016-10-04
Na półkach: Fantasy, Przeczytane

Przeczytałem 2 razy. Pierwszy raz czytałem nie mając pojęcia o poprzednich ,dopiero potem wszystko złożyło się w całość ,ale raczej niestety. Ta pozycja bije na głowę dwie poprzednie. I szczerze... po przeczytaniu zakręciła mi się łezka w oku.

Lonia | 2016-12-05
Aza Guilli | 2016-11-29