One Good Man

Okładka książki One Good Man Emma Scott
Okładka książki One Good Man
Emma Scott Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura obyczajowa, romans
CreateSpace Independent Publishing Platform
2018-04-13
2018-04-13

Na półkach: , , , , , , ,

Opinia może zawierać SPOILERY!!!

Mamy wiosnę roku 1970.
Młoda, ambitna studentka dziennikarstwa i francuskiego - Janey Martin pragnie pisać i fotografować ważne rzeczy. Szuka wielkiej historii... Historii, która ma znaczenie w świecie... podczas jednego z protestów zostaje uznana za jedną z uczestniczek i zamknięta w areszcie. Ojciec Janey chcąc uchronić ją od niebezpieczeństwa wysyła ją do Francji, do Sorbony, aby tam ukończyła studia z dala od największych zagrożeń.

Janey udaje się do miejscowego magazynu, gdzie zamiast wielkiej historii dostaje za zadanie przeprowadzenie wywiadu z gwiazdą piłki nożnej - Adrienem Rousseau.

Z początku uważa go za typowego sportowca, jednak coś w oczach tego mężczyzny sprawia, że chce zajrzeć głębiej... poznać jego historię.

Z pozoru zwyczajny wywiad z jakimś tam sportowcem może okazać się największą historią jej życia.

To moja pierwsza książka od Emmy Scott... temat wydał mi się ciekawy, a do tego historia toczy się prawie pięćdziesiąt lat temu, więc tym bardziej byłam zaintrygowana jak zostanie poprowadzona akcja książki.

Janey jest młodą i ambitną dziewczyną, która chce robić w świecie coś ważnego, pokazywać ważnego momenty jej czasów... jest także uparta i za wszelką cenę stara wyprzeć uczucia do Adriena. Całkiem ciekawa z niej bohaterka.

Adrien jest w tej książce "tym zaskakującym", bo to właśnie on skrywa tajemnicę, której za wszelką cenę nie chce ujawnić światu. Kryje się pod maską gwiazdy miejscowej drużyny piłkarskiej, a to co skrywa jest naprawdę wielce ciekawe. Jest osobą utrzymującą rodzinę - siostrę, matkę oraz jak się okazuje po czasie - ojca, który jest weteranem wojny w Wietnamie. Wojna zmieniła ojca Adriena, bo zanim wyjechał na wojnę był artystą, malarzem, jednak po powrocie jest zupełnie innym człowiekiem.

Akcja między Janey i Adrienem rozwija się stopniowo i jest przyjemna, chociaż w sumie to inne rzeczy mnie bardziej zainteresowały w tej książce.

Mimo, że to lata 70 XX wieku to jakoś nie odczułam szczególnie, że to tamte dość odległe czasy... autorka nie starała się za wszelką cenę podkreślić różnic tamtych i tych czasów, raczej skupiła się na tym, że to były czasy niespokojne, trawione przez wojny.

Fajnie się to czytało, książka jest nieco inna, jest krótka, bo ma ledwie trochę ponad 100 stron.

Spełniła moje oczekiwania :).

Opinia może zawierać SPOILERY!!!

Mamy wiosnę roku 1970.

• Erotyka/Romans