Smerfuś. Tom 12

Wydawnictwo: Egmont Polska
7 (7 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
komiksy
Isil

Kolejny album o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów. W magiczną noc pełni niebieskiego księżyca do wioski Smerfów przylatuje bocian i zostawia tajemniczą przesyłkę. Okazuje się, że w koszyczku spoczywa nowo narodzone smerfie dziecko! Początkowo mieszkańcy wioski są przestraszeni odpowiedzialnością za malca, nie wiedzą też, jak się nim zajmować, ale szybko wszyscy – nawet Maruda! – zakochują się w Smerfusiu. Dopiero prawdziwe niebezpieczeństwa i przeciwności losu uświadamiają Smerfom, jak ważny stał się dla nich niezapowiedziany mały gość.
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

źródło opisu: https://egmont.pl/Smerfus.-Tom-12,9024541,p.html

źródło okładki: https://egmont.pl/Smerfus.-Tom-12,9024541,p.html

Wkp | 2018-06-18
Przeczytana: 23 czerwca 2018

SMERFY MAJĄ DZIECKO

Od kiedy Egmont zaczął publikować nowe przygody "Smerfów", moim marzeniem było by w końcu sięgnął także po niewydane nigdy w naszym kraju klasyczne albumy Peyo. Marzenie to spełniło się jakiś czas temu i kilka z nich zawitało na sklepowe półki, a teraz dołącza do nich kolejny - "Smerfuś". I cóż, każdy kto czytał choćby jeden z poprzednich tomów wie, że to po prostu świetne komiksy rozrywkowe dla czytelników w każdym wieku. Nie inaczej też jest właśnie z tym tomem, doskonałym jak zawsze i dostarczającym niezapomnianych przeżyć.

W tym tomie na miłośników Smerfów czekają cztery nowe, nigdy niepublikowane w naszym raju historie o niebieskich stworkach. W pierwszej z nich, tytułowej, pewnej nocy wschodzi niebieski księżyc – znak, że wydarzy się coś niezwykłego. I rzeczywiście, bocian podrzuca do wioski małego Smerfa. Mieszkańcy obawiają się kłopotów i obowiązków, jakie mogą wyniknąć z opieki nad Smerfusiem, szybko jednak zaczynają przekonywać się do niego i...

Northman | 2018-08-11
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Skąd się biorą małe Smerfy ;)...

No właśnie, skąd? :) Odpowiedź bardzo prosta i oczywista :) - od bociana! :) Zawiniątko zaś bocian przynosi w pełnią niebieskiego księżyca, gdybyście jeszcze nie wiedzieli ;) ... Nowy, mały mieszkaniec wioski Smerfów to nowe wyzwania, perypetie... dzieci wszak zawsze wywracają wszystko do góry głową ;)

Poza głównym komiksem w zeszycie znajdziemy jeszcze trzy krótsze: Pracusia, Wielkie malowanie i Zabawę u Smerfów. Humor, niezawodny Gargamel, i mnóstwo niebieskich przyjaciół - to wszystko mamy gwarantowane :)

Wznowienia takich komiksów tylko cieszą. W końcu nie samymi kreskówkami człowiek żyje, prawda? ;)

Polecam :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

książek: 1938
AnnaSikorska | 2018-07-24

Życie bez dziecka może i jest sielanką przeplataną gorszymi momentami, a pojawienie się dziecka wywraca całe życie do góry nogami i wydaje się uciążliwe, ale jego zniknięcie sprawia, że tracimy sens życia. I tak właśnie jest u Smerfów, których przygody poznajemy w wydanym przez Egmont albumie „Smerfuś” należący do tych komiksów Peyo, które wcześniej nie pojawiły się na polskim rynku wydawniczym.
Najnowszy album zawiera cztery opowieści: Smerfuś, Pracuś, Wielkie malowanie i Zabawa u Smerfów. Pierwszą opowieść rozpoczynają dziwne wydarzenia w czasie nocy, kiedy na niebie pojawia się błękitny księżyc, na którego tle widzimy bociana z zawiniątkiem. Zmierza on do wioski Smerfów, gdzie podrzuca małego Smerfa. Początkowo wszyscy w ukryciu przekazują sobie zawiniątko z malcem traktując jak niechciane, aż w końcu trafia ono pod drzwi Smerfetki obdarzającej malca wielkim uczuciem i dbającej, aby dobrze się czuł. Wszyscy zarażają się jej podejściem i nagle mamy wioskę pełną opiekunów...

eR_ | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

W październiku 2018 roku minie 60 lat, kiedy to Peyo wprowadził swoje Smerfy do Smerfnego Lasu, a tym samym zapoczątkował modę na te niebieskie ludziki i ich przygody. Sukces postaci był tak wielki, że autor skupiał się tylko na tworzeniu przygód tych małych skrzatów. Po jego śmierci dzieło kontynuuje jego syn, oraz inni rysownicy i scenarzyści. Nie mogło się obyć oczywiście bez serialu animowanego, filmów rysunkowych, a nawet kinowych przygód, w których Smerfy występują wraz z aktorami. Na całym świecie sukces serialu animowanego, przełożył się na sukces komiksów, a co za tym idzie nowe przygody tworzone są do dzisiaj.
Album”Smerfuś”, to kolejna odsłona przygód.

Podczas pełni niebieskiego Księżyca, dzieją się rzeczy niezwykłe. I tak jest i w tym przypadku. Bocian przynosi do wioski Smerfusia, a Smerfy przekonają się, że taki mały szkrab, to jest to czego im od dawna brakowało. W kolejnej krótkiej opowieści przyjrzymy się przygotowaniom Smerfów do 542 urodzin Papy Smerfa,...

majonezik | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018