8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czasopisma
Finkla

O ile życie jest jak pudełko czekoladek, to magazyny parające się prezentacją dokonań na niwie fantastyki są jak czekolada mleczna z orzechami. Zasadniczo niby wiesz, czego się spodziewać, ale kostka do kostki niepodobna, bo i cukru z mlekiem i kakao proporcje mogą się zdarzyć różne a i smakowite akcenty w postaci orzechów w odmiennej gęstości, rozkładzie, wielkości itp. Na szczęście nasz...

Na szczęście nasz magazyn nie rozpływa się na słońcu ani nie rozpuszcza w deszczu, więc na tradycyjnie nieprzewidywalne polskie lato jesteśmy przygotowani!

źródło opisu: http://silmaris.pl/silmaris-22018/

• Ja, królowa. Bona Sforza d'Aragona
  • Diabelski młyn
  • Dobre uczynki
  • Kolor samotności
  • O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu
  • Dobre miasto

8 (6 ocen i opinii)
Kolor samotności
Rhiannon Navin

8 (2 ocen i opinii)
O chłopcu, ptaszynie i pewnym trumniarzu
Matilda Woods

7,5 (2 ocen i opinii)
Dobre miasto
Mariusz Zielke

6,25 (8 ocen i opinii)
Genea | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

MIECZ CZY BYĆ – bardzo miło było ponownie spotkać ulubionych bohaterów. I chociaż tym razem nie było tak zabawnie, jak wcześniej, to nie mam na co narzekać. Odrobina powagi nikomu nie zaszkodziła, a tekst czytało się wybornie. Fajnie też było zobaczyć Kaspara w pełni jego magicznych zdolności.

PŁASZCZ Z FOCZEJ SKÓRY – ciekawa opowieść i ładnie napisana. Aczkolwiek dość szybko domyśliłam się powiązań między staruchą, nastolatką, jej ojcem i bohaterką historii opowiadanej przez tę pierwszą. I tylko jedna rzecz mnie raziła w trakcie czytania – kożuch. Wiem, że Autorka chciała uniknąć powtarzania słowa futro, jednak kożuch jednoznacznie kojarzy mi się z owczymi skórami i jakoś do foki nijak mi nie pasował.

ISAPOSTOLOS – Autora znam z kilku innych tekstów, a wszystkie łączy jedno – przegadanie i rozwlekłość. Tak jest i tu – bohater idzie, idzie i idzie i snuje wspomnienia. Rozwodzi się nad tym, co było i w sumie teraz nie dzieje się nic. Do tego historyczne wstawki tylko...

mika | 2018-06-27
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka