Powieść z krainy Pimpinelli

Cykl: Powieść z krainy Pimpinelli (tom 1)
Wydawnictwo: Barbara Mazurkiewicz
10 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Jakubkowska

"POWIEŚĆ Z KRAINY PIMPINELLI", to 160 stronicowa książka, którą niezwykle szybko się pochłania. Piękne, kolorowe ilustracje - sprzyjają lekturze następnych "baśni". Dynamiczne akcje i pewność puenty nie pozwala oderwać się od lektury. Ciekawe i barwne wątki, świadczą o szerokiej gamie problemów i słabości bohaterów, a całą resztę pochłania zaciekawienie. To magiczna i pięknie zilustrowana...

To magiczna i pięknie zilustrowana książka. Opowieść nie tylko dla dzieci, ponieważ ja sama, ze szczególną uwagą przeczytałam kilka razy.
Jest tu sporo zachwycającej prostoty i wyobraźni ze wskazaniem na niezwykły świat, który połączony z codziennością i uniwersalną prawdą - bawi i uczy.
Z pewnością, lektura pomoże naszym milusińskim w ich rozwoju.
Książka otwiera dzieciom świat mitycznych postaci i zdarzeń - jakby utkanych obrazów z okruchów snów.
... Poznamy zatem wróżkę Alicję - mieszkającą z księżniczką Różą, bociana Augusta (głównego sprawcę powieści), niezwykłego wynalazcę Filipa
i jego kota Pączka ...i wiele, wiele innych postaci. Przekonamy się, że najważniejsze w życiu jest "Światło Nadziei" - niezbędne, aby uszczęśliwić innych.
Tylko czytelnik tej lektury, będzie wiedział, jak obdarować bliskich nam ludzi swoim poświęceniem czasu na rozmowę,
czy innymi rzeczami - na pozór, wydawałoby się banalnymi.
Ta duchowa uczta sprawia, że po zakończeniu lektury, chcemy wracać do bohaterów, jak do dobrych znajomych, lub więcej.
Lektura dla każdego, w różnym wieku - obu płci. Niezależnie jakie mają marzenia i cele.
Czytajmy sami i zaszczepiajmy nasze dzieci potrzebą czytania.

Krzysiowi życzmy:
nieustającej weny i wielu sukcesów na niwie literackiej i osobistej.

Barbara Mazurkiewicz

źródło opisu: https://e-literaci.pl/forum/viewthread.php?forum_i...(?)

źródło okładki: https://e-literaci.pl/images/photoalbum/album_13/powiesc.jpg

GertaKlema | 2018-07-06

Przepiękna książka dla dzieci. Byłam rok, czy dwa lata temu na spotkaniu autorskim z Krzysztofem Konopką i muszę powiedzieć, że z trudem powstrzymałam łzy wzruszenia. Autor miał wtedy chyba siedemnaście lat, co już wywarło na mnie ogromne wrażenie, a gdy usłyszałam, że książkę tę napisał mając lat zaledwie czternaście, wprost nie wiedziałam, co powiedzieć. To doprawdy niezwykłe, aby taki chłopiec wydał tak przecudną książeczkę i to z własnymi ilustracjami! Niestety nigdzie później nie widziałam jego książek, a naprawdę żałuję. Oby udało mu się je wydać w jakimś dobrym wydawnictwie. Nie jest to oczywiście łatwe, ale może i nie niemożliwe. To jednak smutna prawda, że wydawnictwa niechętnie publikują książki młodych, nieznanych autorów. Wolą drukować opłacalne, ale wątpliwej jakości "dzieła".

Wracając zaś do książki, jestem ogromnie wdzięczna, że udało mi się otrzymać egzemplarz tej przecudnej książeczki, która z pewnością podbije jeszcze świat (nie żartuję, a przeczytałam tyle...

Jakubkowska | 2018-06-13

Przyjemna książka dla mniejszych i większych dzieci. Wiele zawirowań akcji, mnóstwo bohaterów, niezliczonych przygód i odwiedzonych miejsc. Najważniejsze, że to mądra książka z morałem.