Nikt nie słucha starych ludzi

Cykl: Prywatne śledztwo Agaty Brok (tom 1)
Wydawnictwo: Axis Mundi
aleqsia

Agata to pracująca samotna trzydziestolatka, z dużym talentem do rozwiązywania zagadek. Kiedy jej ukochany wujek Antoni prosi ją, by przyjrzała się bliżej śmierci jego sąsiadki i przyjaciółki Leokadii, Agata postanawia mu pomóc. Policja uznała co prawda jej śmierć za samobójstwo, ale pan Antoni w tę wersję nie wierzy... Agata przystępuje do śledztwa, w którym pomaga jej kolega z pracy, Kermit....

Agata przystępuje do śledztwa, w którym pomaga jej kolega z pracy, Kermit. A że Agata właśnie rozstała się z chłopakiem...
Wartka akcja osadzona we współczesnej Warszawie i spora dawka humoru przywodzi na myśl klasyczne kryminały Joanny Chmielewskiej. Odkryjmy więc jaka była tajemnica Pani Leokadii?

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/nikt-nie-slucha-starych...(?)

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/nikt-nie-slucha-starych...»

korcia | 2019-03-26
Przeczytana: 11 lutego 2019

„Nikt nie słucha starych ludzi” to ciekawa lektura, napisana bardzo przystępnym, lekkim językiem. Czasami fajnie jest sięgnąć po mniej wymagającą lekturę, przy której można odpocząć i się zrelaksować. Powieść sprawdzi się nie tylko w szpitalu, ale praktycznie w każdych warunkach. Pierwsze spotkanie z twórczością Iwony Wilmowskiej uważam za udane i bardzo się cieszę, że to dopiero początek przygody. „Nikt nie słucha starych ludzi” to pierwszy tom serii „Prywatne śledztwo Agaty Brok” i dwa kolejne tomu już czekają na mojej półce. Wypatrujcie więc kolejnych recenzji!

Biblioteczka Rudej | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

" Nie mieściło jej się w głowie, że żądza zemsty za doznane krzywdy po tylu katach może być tak silna"

Dostałam od Wydawnictwa Axis Mundi trzy tomy książek Pani Iwony Wilmowskiej i prawdę powiedziawszy nie miałam pojęcia czego się mogę spodziewać, bo autorka to dla mnie nieodkryta karta, zupełnie nie znam jej twórczości. Moja wrodzona ciekawość spowodowała, że natychmiast wzięłam się z Nikt nie słucha starych ludzi i...przyznam szczerze,że przepadłam. Szczerze mówiąc to miałam lekkie obawy, bo trzy części to spore zobowiązanie, ale teraz jestem bardzo zadowolona, że mam wszystkie na swojej półce i nie będę musiała szukać kolejnych.
Główna bohaterka Agata Brok to młoda pracownica korporacji. Dziewczyna wraz z siostrą wcześnie straciły rodziców i choć prawną opiekę nad naszą Agatą sprawowała starsza siostra, Aśka to "doglądał" ich wujek Antoni, bo to przecież nie wiadomo co wymyślą dwie młode kozy. Nasze dziewczyny dorosły, Aśka założyła własną rodzinę,a Agata właśnie rozstała się...

Rozchełstana Owca | 2018-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Kurka wodna! Nie miałam pojęcia, że z tak prostych i codziennych rzeczy można zrobić świetną historię kryminalną! Agata, poniekąd świeżo po rozstaniu, pracuje w biurze. Jej jedyną rodziną jest siostra z mężem i dziećmi oraz wuj Antonii.

Nie ukrywam, że czytając pierwsze strony, które wprowadzają nas do owej historii, miałam taką chwilę zadumy ile takich wujków czy też ciotek mamy w realnym życiu. W końcu często – gęsto nawet w telewizji przy jakieś tragedii słyszymy, że ofiara była raczej samotna.

Po więcej zapraszam tutaj --> https://rozchelstanaowca.pl/2018/12/nikt-nie-slucha-starych-ludzi-iwona-wilmowska/

Jadwiga | 2019-02-05

Bardzo przyjemna książka!
Ładnym językiem napisana. Tematyka ciekawa. Polubiłam bohaterów i o dziwo,wystąpiła niespotykana u mnie chęć przeczytania następnej książki tejże autorki. Jednym słowem polecam!

Kate1404 | 2019-01-21
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Tytułową bohaterką tej serii książek jest sympatyczna Agata, samotna 30-letnia kobieta. Jej jedyną rodziną jest siostra Asia z mężem i dziećmi oraz wujek Antoni Hoffer. Wujek mieszka sam, ale siostry starają się często go odwiedzać, w podziękowaniu za opiekę po śmierci rodziców.

Pan Antoni pewnego wieczoru znajduje ciało swojej przyjaciółki Leokadii, która według policji popełniła samobójstwo i rzuciła się z okna swojego mieszkania w bloku. Wujek nie wierzy w te bzdury, pani Leokadia cierpiała na paraliżujący lęk wysokości, choć mieszkała na 6 piętrze. Nigdy nawet sama nie myła okien, więc pan Antoni nie wierzy, że dałaby radę stanąć na parapecie i tak po prostu wyskoczyć.

Agata chcąc pomóc wujkowi, który bardzo się zadręcza, postanawia spróbować rozwiązać zagadkę śmierci sąsiadki pana Antoniego. Nie jest to wcale łatwe, nie ma żadnych tropów, ale Agacie udaje się zawrzeć nić znajomości z kolegą z pracy z działu IT, zwanego Kermitem. We dwójkę zawsze łatwiej :)

Książka...

red_sonia | 2019-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Każdy, nawet największy fan danego gatunku musi sobie zrobić od niego chwilę oddechu, w końcu co za dużo to niezdrowo. Ja odskocznię od ciężkich kryminałów znalazłam w tych lekkich — komediach lub obyczajowych z trupem w tle. Tak poznałam książki Iwony Wilmowskiej z serii o Agacie Brok. Zapraszam na I tom „Nikt nie słucha starych ludzi".

Agata to pracująca samotna trzydziestolatka, z dużym talentem do rozwiązywania zagadek. Kiedy jej ukochany wujek Antoni prosi ją, by przyjrzała się bliżej śmierci jego sąsiadki i przyjaciółki Leokadii, Agata postanawia mu pomóc. Policja uznała co prawda jej śmierć za samobójstwo, ale pan Antoni w tę wersję nie wierzy. Młoda dziewczyna z zapałem przystępuje do śledztwa, w którym pomaga jej kolega z pracy, Kermit.

Książka „Nikt nie słucha starych ludzi” to moje pierwsze spotkanie z autorką i jej stylem, który jest lekki i niewymuszony. Akcja może nie pędzi na łeb na szyję, a płynie w miarę jednolitym tempem, to nie brak w niej kilku zwrotów i...

Maja | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Główna bohaterka powieści, Agata, to pracująca samotna trzydziestolatka, którą ukochany wujek Antoni prosi, by przyjrzała się bliżej śmierci jego sąsiadki i przyjaciółki Leokadii. Mężczyzna nie wierzy bowiem, że ta popełniła samobójstwo. Agata postanawia mu pomóc. Co stało się w dniu śmierci pani Leokadii?

Ta powieść to pierwsza część cyklu o Agacie Brok, kobiecie, która ma smykałkę do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Poznajemy tutaj jej rodzinę i ją samą.

Muszę powiedzieć, że polubiłam bohaterów, których wykreowała autorka. Założę chyba fanklub pana Antoniego. To był przesympatyczny staruszek. Szkoda tylko, że nieco samotny. Przypominał mi z zachowania mojego dziadka, jego imiennika zresztą, więc pewnie stąd moja słabość.

Nie byłam specjalnie zaskoczona rozwiązaniem zagadki. Od samego początku podejrzewałam, co właściwie stało się z panią Leokadią, ale nie przeszkadzało mi to. Wręcz przeciwnie, z ciekawością śledziłam poczynania Agaty i kibicowałam jej. I muszę przyznać,...

Tylkomagiaslowa | 2019-02-26
Przeczytana: luty 2019

Zaczynając od okładki, prezentuje się całkiem przyjemnie dla oka. Widzimy filiżankę na przepięknym spodeczku, a obok... plamy krwi. Oprócz tytułu i danych autorki, widzimy numerację trylogii oraz dopisek "Prywatne śledztwo Agaty Brok". Nie wiem jak Wy, ale ja z ciekawości zatarłam dłonie i zaczęłam się zastanawiać, czy zostanę usatysfakcjonowana. Książka niestety zawiera literówkę na grzbiecie, co rzuciło mi się w oczy. :( Nie posiada skrzydełek, więc nie ma dodatkowego zabezpieczenia przed urazami mechanicznymi. A szkoda, ja tak bardzo lubię, gdy jednak powieść ma skrzydełka. Z tyłu przeczytamy opis lektury oraz kilka słów o Autorce, które było moim źródłem przy krótkiej notce biograficznej pisarki.
Strony są kremowe, literówek nie dojrzałam, być może gdzieś tam coś się pojawiło, ale na tyle było tego mało i nie raziło mnie to po oczach, że już nawet nie pamiętam. :D Starość nie radość...
Czcionka duża, odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane.

Jest to moje...

Nowe Horyzonty | 2018-08-29
Przeczytana: 15 lipca 2018

Moim zdaniem to typowa komedia kryminalna oparta na dość schematycznej budowie, bo: jest trup, prywatne śledztwo, trochę humoru, dość stereotypowa główna bohaterka. Czasami fabuła jest naciągana i mało rzeczywista, ale… przyznać trzeba, że czyta się ją lekko i z ciekawością. Myślę, że wątek kryminalny jest tutaj tylko pretekstem, który pozwala na wplecenie w fabułę postaci starszego pana Antoniego, i za jego „pomocą” pokazanie, że mało kto liczy się ze zdaniem seniorów – a szkoda, bo czasami starsi ludzie dostrzegają więcej niż młodzi. I właściwie przez pana Antoniego i prywatne życie Agaty, to wątek kryminalny nieco schodzi na dalszy plan, bo czytelnik nie do końca czuje potrzebę rozwikłania zagadki, lecz chce poznać wnikliwiej tych bohaterów.
Niemniej uważam, że to bardzo przyjemna i lekka w odbiorze książka, z którą można dobrze spędzić jeden wieczór. Jednak nie należy się po niej spodziewać cudu, choć przyznam szczerze, że poniekąd taki występuje w dość zaskakującym zakończeniu.

| 2018-12-10

Bardzo przyjemny w czytaniu kryminalik na długie, deszczowe popołudnie. Polecam.