Łukasz Kubot. Żyjąc marzeniami

Wydawnictwo: Sine Qua Non
sport
Kinga Łuszczek

Poznaj historię pierwszego polskiego zwycięzcy Wimbledonu! Kiedy zaczynał przygodę z tenisem, po meczach wysypywał mączkę z dziurawych butów. Nawet jeśli wygrywał, często musiał rezygnować z dalszej gry, bo psuła mu się jedyna rakieta. Mimo wszystkich tych przeszkód to właśnie Łukasz Kubot stał się pierwszym Polakiem, który triumfował w legendarnym Wimbledonie. Dowiedz się, jak przejawia...

Poznaj historię pierwszego polskiego zwycięzcy Wimbledonu!

Dowiedz się, jak przejawia się jego obsesyjny profesjonalizm. Przeczytaj, jak ważny był wyjazd do USA i Czech, kto nauczył go tańczyć kankana i dlaczego nie został piłkarzem. Dzięki licznym rozmowom z Kubotem, jego rodziną, trenerami i kolegami z kortu Artur Rolak po raz pierwszy przedstawia niezwykłą historię najbardziej utytułowanego polskiego tenisisty XXI wieku.

Łukasz jest idealnym przykładem na to, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć dosłownie wszystko. Zawsze zostawia na korcie całe serce, bo jest zakochany w tenisie. Chyba z wzajemnością. A ja na tę książkę czekałam z niecierpliwością!

Agnieszka Radwańska

Znakomity debel! Łukasz Kubot pokazał, jak dzięki pasji i poświęceniu wspiąć się na szczyt w dyscyplinie naprawdę globalnej. Wszyscy powinniśmy kibicować mu z całego serca, a każdy kibic powinien przeczytać tę książkę. Artur Rolak znakomicie czuje sport, a o tenisie od wielu lat pisze lekkim i ciętym piórem.

Wojciech Fibak

Czy ktokolwiek mógł się spodziewać, że kilkunastoletni chłopak, który bladym zimowym świtem dojeżdża pekaesem na treningi do Wrocławia, zostanie kiedyś mistrzem Wimbledonu? Jeśli chcecie się przekonać, jak to się stało krok po kroku, zajrzyjcie do tej książki. Znajdziecie w niej magiczną siłę zrealizowanych marzeń Łukasza Kubota.

Adam Romer, redaktor naczelny magazynu „Tenisklub”

Miałem to szczęście, że wiele sukcesów Łukasza Kubota, ten wimbledoński także, widziałem z bliska, więc wiem, jak prawdziwa jest ta książka. Żeby przekonać czytelników, że pracowitość, perfekcjonizm, a nawet pedantyzm bywają w sporcie sexy, potrzeba jednak pary: doskonałego bohatera i doświadczonego autora. W tej opowieści mamy obu.

Krzysztof Rawa, „Rzeczpospolita”

Cieszę się, że ta książka powstała, Łukasz Kubot na nią zasłużył. To znakomity tenisista, który ma rzadką w tym zawodzie cechę: szanuje ludzi, którzy mu pomogli, podkreśla wartość pracy i znaczenie tego, co wyniósł z rodzinnego domu. Właśnie dlatego z kibicowania mu miałem zawsze wielką przyjemność. W deblu z Arturem Rolakiem też wygrywa.

Mirosław Żukowski, „Rzeczpospolita”

źródło opisu: https://www.wsqn.pl/ksiazki/lukasz-kubot-zyjac-marzeniami/

źródło okładki: https://www.wsqn.pl/ksiazki/lukasz-kubot-zyjac-marzeniami/

rafajlo5 | 2018-07-14
Przeczytana: 12 lipca 2018

Gdyby zapytać przeciętnego polskiego kibica o najwybitniejszych polskich sportowców XXI wieku byłaby bardzo mała szansa, że na liście wymienionych znajdzie się Łukasz Kubot. Jednak nie ma wątpliwości, że polski tenisista otworzył w swojej dyscyplinie wiele drzwi, które dla jego poprzedników pozostawały zamknięte. Być może jego osiągnięcia są umniejszane, ponieważ debel nie jest traktowany w naszym kraju w pełni poważnie, a jedynie jako uzupełnienie turniejów singlowych. I dlatego dobrze, że powstała autoryzowana biografia Łukasza Kubota, napisana przez Artura Rolaka. Być może dzięki niej więcej osób pozna tego wielkiego sportowca, który o sławę nigdy nie zabiegał. Z publikacji Wydawnictwa SQN wyłania się obraz człowieka, który pomimo sukcesów, wciąż pozostał taki sam. Sama struktura książki jest bardzo ciekawa. Zrezygnowano z chronologicznego przedstawiania faktów, lecz zdecydowano, by prezentować określone momenty czy sfery życia Kubota w określonych rozdziałach. Pióro Rolaka jest...

Zielonooka | 2018-07-29
Przeczytana: 20 lipca 2018

Połknęłam tę książkę zdecydowanie za szybko. Czytało się przyjemnie. Można się dowiedzieć, jakim człowiekiem i tenisistą jest Kubot, co sądzą o nim inni. Przypomniałam sobie ze wzruszeniem wyjątkowe momenty w jego karierze, dowiedziałam się o trudnych (jak to często bywa) początkach. Przy kilku anegdotach szczerze się zaśmiałam. Ciekawa lektura, może nawet trochę za krótka, ale skoro Kubot jest aktywnym tenisistą, pozostał niedosyt i chęć na coś więcej.

RealAnia | 2018-07-16

Rynek książek sportowych pełen jest biografii czynnych zawodników. Dominują wśród nich historie piłkarzy, ale nie brakuje także przedstawicieli innych sportów, w tym tenisa. Jednak książki o polskich tenisistach są już prawdziwą rzadkością. Jedną z nich jest wydana na początku lipca pozycja opowiadająca o pierwszym Polaku, który wygrał Wimbledon, czyli Łukaszu Kubocie.

„Nie zawsze można iść tylko do przodu, czasami trzeba zrobić krok w tył.”

„Żyjąc marzeniami” nie jest typową biografią. Już ze wstępu dowiadujemy się, iż nie trzymamy w rękach książki przedstawiającej chronologiczne losy głównego bohatera. Autor sugeruje nawet, że można ją czytać od środa, a nawet od tyłu. Jestem tradycjonalistką, więc zaczęłam od początku.

Książka Artura Rolaka powstała we współpracy z Łukaszem Kubotem, w związku z tym znajdują się w niej wypowiedzi tenisisty. Dziennikarz nie ograniczył się jednak tylko do rozmów ze zwycięzcą Wimbledonu. Swoje opinie wyraziła rodzina Kubota, jak również Mariusz...

Wojtek | 2018-09-03
Angelika | 2018-07-19