Dawid Wilkerson. Krzyż, sztylet i człowiek, który uwierzył

Wydawnictwo: Szaron
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
David Wilkerson
Majonia

NARKOMANI, CZŁONKOWIE GANGÓW, DILERZY NARKOTYKÓW. Wyrwani ze szponów ulicy za pomocą Słowa. Nawet jeśli by go to nie zabiło, nie istniało zbyt wiele sposobów na szczęśliwe zakończenie. David Wilkerson, chudy kaznodzieja z wiejskich terenów Pensylwanii, w latach 50. i 60. zmierzył się z nowojorskim światem slumsów, ratując wielu z ciemności nałogu i prowadząc ich do zbawienia. Przez następne...

David Wilkerson, chudy kaznodzieja z wiejskich terenów Pensylwanii, w latach 50. i 60. zmierzył się z nowojorskim światem slumsów, ratując wielu z ciemności nałogu i prowadząc ich do zbawienia. Przez następne pięćdziesiąt lat jego wzrok skupiony był na ludziach uciskanych, zapomnianych i odrzuconych. Punkt widzenia Wilkersona był radykalny – wierzył on, że Bóg może uczynić i uczyni wielkie rzeczy tym, którzy są odrzuceni i zagubieni. Jego upór nie pozwalał mu rezygnować z ludzi ulicy, nawet jeśli oni sami już się poddali. Miał również ponadnaturalną wnikliwość, dzięki której w oczach narkomanów i członków gangów widział Chrystusa.

Na ulice najbardziej dotkniętego przestępczością amerykańskiego miasta Wilkerson przyniósł mądrą miłość i ewangelię, przedstawione w jego bestselerowej książce Krzyż i sztylet. Teraz poznacie resztę tej historii, opowiedzianą przez jego syna, Gary’ego. W tej porywającej, pełnej bólu serca, nadziei i pasji historii David Wilkerson wzywa do poważnego potraktowania Bożego wezwania do tego, by kochać tych najmniejszych – tak jakby zależało od tego nasze życie.

Przyszedł z krzyżem do walczących na noże, a ich samych zaprowadził pod krzyż. Gdy w 1958 David Wilkerson przeniósł się z wiejskich obszarów Pensylwanii do Nowego Jorku, żeby stawić czoła gangom rządzącym na ulicach, był drobnym mężczyzną z sercem przepełnionym pasją. W gazecie zobaczył zdjęcie siedmiu nastolatków, członków gangu Egipskich Smoków, wkroczył więc na salę sądową, na której ci chłopcy byli skarżeni o morderstwo, i powiedział sędziemu, że ma im coś do przekazania. Sędzia wyrzucił go z sali. Tak rozpoczęła się misja Wilkersona, którą prowadził wśród odrzuconych i zapomnianych.

Ale kim był David Wilkerson?
Był ponadwyznaniowym, ulicznym misjonarzem slumsów, który stawał twarzą w twarz z tymi, którzy rządzili ulicami poprzez narkotyki i przemoc. Był prowadzonym przez Ducha walcem, który przeciwstawiał się świeckim i kościelnym systemom i docierał do najbardziej zatwardziałych. Był człowiekiem mądrości, który odważnie przekazywał proroctwa i nie zrzekł się swoich przekonań, pomimo oskarżeń i osądów. W 1963 roku Wilkerson opublikował swoją potężną książkę, Krzyż i sztylet, która opisywała przemianę przywódcy gangu, Nicky’ego Cruza, i sprzedała się na całym świecie w ponad 16 milionach egzemplarzy. Później Wilkerson założył Times Square Church, który obecnie jest olbrzymim kościołem ponadwyznaniowym, do którego należy 8 tysięcy członków. Do dzisiaj jest to rozdroże dla tych, którzy zmagają się z grzechem, narkotykami i pornografią. Wilkerson był człowiekiem wiary, który wierzył, że Bóg da mu to, czego potrzebuje, żeby wejść do świata przestępstw i morderstw. Szedł naprzód bez oglądania się za siebie. David Wilkerson jest żywym przykładem tego, że pasja i przekonanie mogą zainspirować i wzmocnić cię na twojej własnej drodze wiary, nawet w najbardziej niebezpiecznych czy beznadziejnych okolicznościach.

źródło opisu: Wydawnictwo Szaron

źródło okładki: Wydawnictwo Szaron

Majonia | 2018-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Czytasz i chwalisz Boga za jego dzieła! Historia drogi fantastycznego człowieka wiary, kaznodzieja, człowieka pełnego modlitwy, miłości do ludzi, a także wielkiej odwagi i determinacji, gotowego do zwiastowania Bożego miłosierdzia i działania w najtrudniejszych możliwych warunkach. David Wilkerson, przez wiele lat prowadził działania misyjne wśród uzależnionych o heroiny młodzieży. To z myślą nich założył międzynarodową organizację Teen Challange - pomagającą młodzieży w walce z nałogiem, a następnie Twean Oaks Leadership Academy gdzie byli już narkomani i alkoholicy mogli kształcić się na liderów organizacji Chrześcijańskich. O potrzebie uwolnienia od nałogów i przebudzenia wiary zwiastował także w Polsce 1986.r w czasach głębokiego komunizmu, gdy fala beznadziei i nałogów dotykała życia wielu polaków. Spotkania z nim odbyły się w katowickim Spodku, na hali Torwar w Warszawie i stoczni Gdańskiej a sale tych spotkań były wypełnione po brzegi. Życie i postawa Davida Wilkersona...