Książka Roku 2018
Autumn Brides
aleqsia

Długo i szczęśliwie zaczyna się dziś. Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na trzy jesienne wesela… Wrześniowa panna młoda Kathryn Springer Po przeprowadzce do Red Leaf, Annie jest gotowa nazwać to małe miasteczko swoim domem. Jednak zastępca szeryfa, Jesse Kent nie może uwierzyć, że jego mama oddała klucze do swojej księgarni kobiecie, którą poznała przez internet. Jesse już raz widział, jak jego...

Wrześniowa panna młoda
Kathryn Springer
Po przeprowadzce do Red Leaf, Annie jest gotowa nazwać to małe miasteczko swoim domem. Jednak zastępca szeryfa, Jesse Kent nie może uwierzyć, że jego mama oddała klucze do swojej księgarni kobiecie, którą poznała przez internet. Jesse już raz widział, jak jego matka została wykorzystana i postanawia bacznie przyglądać się tej całej Annie Price. Lecz gdy w miasteczku ma się odbyć rekonstrukcja historyczna wesela pary jego założycieli, a w główne role mają się wcielić Annie i Jesse, ślub „na niby” szybko ustępuje miejsca prawdziwym uczuciom.

Październikowa panna młoda
Katie Ganshert
Nikt poza Jakiem i Emmą nie zna prawdziwego powodu, dla którego biorą ślub – by umierający ojciec kobiety mógł poprowadzić ją do ołtarza. W miarę jak Jake i Emma planują jesienne wesele, staje się jasne, że ich umowa napotka kilka przeszkód – a największą z nich okażą się uczucia, którymi tych dwoje darzy siebie nawzajem.

Listopadowa panna młoda
Beth K. Vogt
Po trzeciej z rzędu miłosnej porażce, Sadie ma już dość romantycznych związków opierających się na wiadomościach tekstowych. Jedynym znanym jej mężczyzną, który jest gotów odłożyć swojego iPhone’a i odbyć z nią normalną rozmowę jest Erik, jej najlepszy przyjaciel. Czy mężczyźnie, który od lat skrycie podkochuje się w Sadie uda się ją przekonać, że randki „dla zabawy” są preludium do „dopóki śmierć nas nie rozłączy”?

źródło opisu: wydawnictwo Dreams

źródło okładki: Dreams wydawnictwo

katala | 2018-09-03
Przeczytana: 02 września 2018

Kolejna pora roku, kolejne trzy opowiadania. Trzy historie osób, które kochają choć nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Zawirowania, konieczność podejmowania decyzji, poszukiwanie szczerych relacji i moment, kiedy wszystko staje się jasne, a bohaterowie stają zadziwieni, że dostrzeżenie prawdy zajęło im tak wiele czasu.
Nie mówię, że codziennie, i na pewno nie raz w tygodniu, ale wtedy, kiedy mordercy literaccy atakują ze wszystkich stron, kiedy fantastyczne zwierzęta wyskakują z lodówki, kiedy patrzysz na własne dzieci jak na bohaterów YA, wtedy Panny Młode mogą spisać się znakomicie. Dla wytchnienia, dla odprężenia, dla niczym nieskrępowanego odpoczynku, dla lektury bez nerwów i nagłych zmian fabularnych, dla uśmiechu pod nosem, bo w sumie gdyby tak było, to nie byłoby źle.
Polecam. Jako lektura niedzielna przy kawie, przed pracującym poniedziałkiem, historia pełna ciepła, miłości i pewności, że bohaterowie jeszcze po zakończeniu kart książki będą żyć długo i szczęśliwie,...

To już trzecia część z cyklu "Panny młode przedstawione tu są historie miłosne napisane lekkie,przyjemne,cudowne
Powieść opowiada o trzech weselach.
Z przyjemnością przeczytałam tą piękną,cudowną i wciągającą powieść jest to ciekawa,przyjemna lektura przy,której spędziłam wspaniałe chwile.

Ida | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

Całą opinia na: GodzinaZksiazka.blogspot.com
Jesienne miesiące: wrzesień, październik, listopad, a w każdym z nich jedno ważne wydarzenie - ślub. Trzy opowiadania, trzech różnych autorek. Co ciekawe, w dwóch z nich, pary narzeczonych są "na niby". W pierwszym, powodem udawania jest inscenizacja - rekonstrukcja historyczna. W drugim, spełnienie marzeń umierającego ojca. Trzeci ślub dotyczy pary przyjaciół, gdzie wahania pomiędzy przyjaźnią, a miłością trwają wiele lat.
Jakkolwiek dochodzi do spotkania i zakochania, to wiadomo, że miłość jest najważniejsza.
Czy mówimy o miłości do partnera, czy miłości do dzieci albo rodziców, wiemy, że to ona determinuje zachowania naszych bohaterów.
(...)
Opowieści napisane przez różne autorki, ale zbieżne w tematach i odczuciach. Różniący się bohaterowie, ale miłość wciąż ta sama, prawdziwa. Czasem skrywana przez wiele lat, a czasem nagła i pewna swej mocy, od pierwszych gestów, spojrzeń, wspólnie spędzonych chwil.
Przy okazji przygotowań,...

Montgomerry | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

bardzo dobre trzy powieści :)

Książki_takie_jak_my | 2018-09-07

"Panny młode. Jesień" to ostatni tom serii "Rok ślubów". Książki można czytać osobno, bo zarówno poszczególne tomy, jak i opowiadania nie łączą się ze sobą, a wspólnym motywem, dla którego zostały wydane razem jest ślub. A raczej śluby.

Historie zawarte w tej książce to trzy opowiadania - znajdziemy tu Pannę Młodą Wrześniową, Październikową oraz Listopadową. Wszystkie trzy historie są przyjemne, ciepłe, lekkie i owiane nutą romantyzmu i melancholii.

Najbardziej podobało mi się opowiadanie, które opisywało lody Panny Młodej z września. Myślę, że było to spowodowane tym, że akurat ta bohaterka najbardziej przypadła mi do gustu. A poza tym, Annie została kierowniczką księgarni, więc w jej historii przewijał się motyw książek. A to zawsze jest na plus! Annie w wyniku przyjaźni z właścicielką księgarni poznaje jej syna, który nie do końca darzy ją sympatią. Ale "kto się czubi..." ;)

Emma, czyli Panna Młoda z października również miała ciekawą historię. Znalazła pamiętnik chorego...

Ania | 2018-12-15

Już po raz czwarty miałam okazję sięgnąć po świetne opowiadania z cyklu "Rok Ślubów". Tym razem pierwsza historia przedstawia losy dwójki obcych sobie ludzi, którzy spotykają się dzięki matce bohatera. Mogłoby wydawać się, że sceptyczne nastawienie nie będzie prowadziło do niczego dobrego, jednak życie bywa nieprzewidywalne...
W październiku jesteśmy świadkami ogromnej miłości na linii dziecko - rodzic. Emma wie, że jej umierający ojciec marzył o tym, aby poprowadzić córkę do ołtarza. W tej sytuacji na ratunek przychodzi przyjaciel bohaterki, który oferuje jej małżeństwo. Czy gwar przygotowań może doprowadzić do tego, że między bohaterami zakiełkuje prawdziwe uczucie?
Ostatnia historia dotyczy Sadie, która wiele razy została zraniona. Kobieta powoli traci nadzieję na to, że uda jej się znaleźć odpowiedniego mężczyznę. Z czasem okazuje się, że nie musiała poznawać tylu obcych mężczyzn, gdyż ten jedyny był bardzo blisko.

Tym razem najbardziej urzekła mnie historia październikowa....

ada_aga | 2018-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2018

Lekkie, szybkie w czytaniu historie miłosne, wiadomo miłość wygrywa. Czasami po ciężkiej lekturze warto sięgnąć po coś mniej skomplikowanego. Ta książka taka jest to są trzy krótkie opowieści o miłości, nie żadne "harlequiny" po protu opowieści o miłości. W każdej znajdziemy coś innego, miłość od pierwszego wejrzenia czy nastoletnia miłość po latach, łączy je jedno kończy się na ślubnym kobiercu.

ZPW | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

Mam wrażenie, że Panny Młode przeczytam niedługo jeszcze raz i kawałek po kawałku
spędzę z nimi jesień. Książki pisane są lekko, przyjemnie i czas spędzony na czytaniu - a
nie było go wiele - to czas spędzony naprawdę wspaniale. Jeśli miałabym ocenić je pod
względem tego, która podobała mi się najbardziej to zdecydowanie była to “Październikowa
panna młoda”, zaraz po niej “Wrześniowa”, a chociaż “Listopadowa” znajduje się na
ostatnim miejscu to nie znaczy, że jej nie polecam. Wiem już, że z pewnością sięgnę po
resztę książek z tej serii, bo nie tylko mają świetne historie, ciepłych, kochanych bohaterów,
ale też cudownie nadają się do poprawiania humoru. No i mają cudowne okładki!
Po całą recenzję zapraszam na: http://zagubionapomiedzywersami.blogspot.com/2018/08/panny-mode-jesien-springer-ganshert-vogt.html

GirlsBooksLovers | 2018-11-24
Przeczytana: 06 października 2018

Panny młode Jesień to już ostatnia część z serii Rok Ślubów.

WRZEŚNIOWA PANNA MŁODA
Annie Price uciekała od swojego dotychczasowego życia. Za namową kobiety, którą poznała w internecie, przy dyskusjach o książkach, postanawia przyjechać do miasteczka i skorzystać z jej propozycji prowadzenia księgarni. Pech chciał, że w drodze do miasta Annie zostaje zatrzymana przez szeryfa Jesse Kenta, a to spotkanie sympatyczne nie jest. Szybko okazuje się, że szeryf jest synem przyjaciółki Annie. Jesse zaczyna obserwować dziewczynę, nie może zrozumieć, że matka w tak lekkomyślny sposób powierzyła komuś księgarnię. Dodatkowo w miasteczku zbliża się święto z okazji założenia go, na tę okazję ma odbyć się rekonstrukcja historyczna, a w niej ślub założycieli. Parą, która ma odgrywać tę rolę, jest nie nikt inny, jak Annie i Jesse. Młodzi zbliżają się do siebie coraz bardziej, gdy Annie zostaje oskarżona o kradzież zabytkowego grzebyka do włosów, to Jesse nie wątpi w jej niewinność nawet przez...

ambros | 2018-09-06
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Kto z Was jeszcze nie był na żadnym ślubie w tym miesiącu, to ma teraz nieoczekiwaną okazję narobić zaległości. Zapraszam na lekturę „Panny młode. Jesień”.

WRZEŚNIOWA PANNA MŁODA
Annie, młoda kobieta po przejściach, uciekająca przed przeszłością, zamieszkuje w odległym zakątku kraju. Otrzymuje tam zatrudnienie – zostaje kierowniczką księgarni. Zaprzyjaźnia się z jej właścicielką. W niespodziewanych okolicznościach poznaje jej syna – policjanta Jesse. Z początku nie darzą się sympatią, są wrogo nastawieni do siebie. Jednak z czasem ich wzajemne relacje ocieplają się, zbliżają się do siebie, ich towarzystwo sprawia im wiele przyjemności i radości. W miasteczku jest organizowana historyczna inscenizacja wesela, w role bohaterów wcielą się Annie i Jesse. Czy „ślub” na niby coś zmieni w ich życiu?

PAŹDZIERNIKOWA PANNA MŁODA
Emma znajduje pamiętnik ojca, który w obliczu choroby i zbliżającej się nieuchronnie śmierci, spisał swoje ostatnie życzenia. Część z nich została przez niego...