komiksy
Rebe

Licealistka Gwen Stacy została ugryziona przez radioaktywnego pająka podczas pokazu naukowego, przez co otrzymała niesamowite moce. Obwiniając się o śmierć przyjaciela, Petera Parker, który zginął podczas dokonywania lekkomyślnego eksperymentu, dziewczyna przysięgła wykorzystać swoje umiejętności do wyższych celów. Zaczęła występować jako niesamowita Spider-Woman! Bądź świadkiem narodzin legendy!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Edge of Spider-Verse #2 oraz Spider-Gwen #1-5

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Wkp | 2018-06-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

DZIEŃ, GDY GWEN STACY ZOSTAŁA SPIDER-WOMAN

Gwen Stacy (od paru lat znana jako Spider-Gwen) to zdecydowanie jedna z najważniejszych postaci kobiecych w historii komiksu. Wymyślona w 1965 roku. Uśmiercona zaś osiem lat później. Dzięki swojemu zgonowi (będącego przy okazji jedną z najlepszych opowieści, jakie wydał Marvel) stała się niezwykle popularna. Od tamtej pory powracała powracała co rusz. A to jako klon, to znów w alternatywnych wersjach. Nikt więc nie mógł sądzić, że kiedy Slott wymyślił jej kolejną wersję, tym razem jako Spider-Woman, odniesie ona jakiś szczególny sukces. Tymczasem postać, która powstała właściwie do jednorazowego użytku na potrzeby eventu Spiderversum, tak spodobała się fanom, że już wkrótce doczekała się własnej miniserii. Niedługo potem także i regularnej serii. I właśnie ową miniserię, wraz z jej debiutem w drugim zeszycie Edge of Spider-Verse wydano właśnie w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Z uwagi na to, że jest to naprawdę dobra opowieść,...

QUEENfan | 2018-06-17

Kierowany w dużej mierze do nowego pokolenia Marvela, ale podobał mi się, sama postać mnie kupiła, chcę jej więcej na kartach komiksów.

Szymon_Kowalczyk259 | 2018-07-09
Przeczytana: 26 czerwca 2018