100 głupich pytań dla bystrzaków

Tłumaczenie: Natalia Sikora
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Natalia Sikora, nauka, pytania
Ag2S

Dlaczego wolimy czekoladę od warzyw? Gdzie znikają skarpetki? Czy w puszce karmy dla kotów są myszy? Jak się robi paski na paście do zębów?

Oto książka, która odpowie na wszystkie głupie pytania! Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nierozsądne, ale kiedy przyjrzymy im się bliżej, wcale nie są takie błahe!

To jak, zaczynamy?

źródło opisu: https://nk.com.pl/

źródło okładki: https://nk.com.pl/

Muszę przyznać, że 100 głupich pytań dla bystrzaków zainteresowało mnie ogromnie, nie tylko ze względu na moje potworki, ale i z czystej ciekawości, co w niej zastane. Czy było warto sięgać po ten tytuł?

Iwona_C_ | 2018-08-29

W książce 100 głupich pytań… możemy odnaleźć odpowiedzi na pytania praktycznie z każdej dziedziny naszego życia. Żadne z nich nie jest potraktowane marginalnie. Wręcz przeciwnie – odpowiedź dopracowana jest w najmniejszych szczegółach. Dzięki temu ciekawość nawet najbardziej dociekliwego dziecka, które po każdej odpowiedzi zadaje kolejne pytanie „a dlaczego” będzie zaspokojona.

AnnaSikorska | 2018-08-17

Ciekawość jest naturalną cechą dziecka, którą dzięki odpowiadaniu na pytania możemy podsycać i rozwijać sprawiając, że nasza pociecha nie tylko będzie miała bogatszą wiedzę o świecie, ale i chętniej będzie uczyła się w szkole, ponieważ przyswajanie sobie kolejnych informacji nie będzie traktowane jako przymus, ale jako przyjemna zabawa. Dobrym uzupełnieniem dziecięcych pytań są różnego rodzaju książki edukacyjne zawierające pytania i odpowiedzi. Młodzi słuchacze odkrywają, w jaki sposób prawidłowo formułować pytania oraz otrzymują na nie odpowiedź. Do tego mają doskonałą okazję do rozwinięcia swojej koncentracji, pogłębienia więzi z rodzicami lub opiekunami, a także umiejętności obserwowania otoczenia i poznawania mechanizmów działania otaczających nas przedmiotów. Ponad to uczymy dzieci sięgania po książki w celu znalezienia odpowiedzi na pytania oraz zachęcamy do regularnego czytania. A to tylko niektóre plusy, ponieważ jest jeszcze cała gama zalet czytania i ciągłego uczenia się...