albumy
Baphomet

„Wyspiański” to katalog autorstwa Anny Król, odnoszący się do wystawy pod tym samym tytułem zorganizowanej w Muzeum Regionalnym Stalowej Woli z okazji 110. rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Zawiera on reprodukcje dzieł prezentowanych na ekspozycji, którym towarzyszą krótkie opisy. Bardzo ważną częścią publikacji jest niewątpliwie kalendarium życia wielkiego polskiego artysty, jak i...

Zawiera on reprodukcje dzieł prezentowanych na ekspozycji, którym towarzyszą krótkie opisy. Bardzo ważną częścią publikacji jest niewątpliwie kalendarium życia wielkiego polskiego artysty, jak i tekst poświęcony jego twórczości. Zawartość katalogu podzielono na działy zgodnie z ideą wystawy, każdemu z nich towarzyszy właściwy wstęp i charakterystyka działalności Wyspiańskiego w danej dziedzinie sztuki.

źródło opisu: www.muzeum.torun.pl

źródło okładki: www.muzeum.torun.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!