2xME - minimum zaangażowania, maksimum efektów

Okładka książki 2xME - minimum zaangażowania, maksimum efektów Agnieszka Wilk, Tobiasz Wilk
Okładka książki 2xME - minimum zaangażowania, maksimum efektów
Agnieszka WilkTobiasz Wilk Wydawnictwo: Kraków poradniki
poradniki
Kraków
2016-01-01
2016-01-01
odchudzanie dieta

Okładka książki BiTurbo Dieta Agnieszka Wilk, Tobiasz Wilk
BiTurbo Dieta Agnieszka Wilk, Tob...
Okładka książki 2xME - minimum zaangażowania, maksimum efektów. Agnieszka Wilk, Tobiasz Wilk
2xME - minimum... Agnieszka Wilk, Tob...
Okładka książki Mogę schudnąć. Cała prawda o odchudzaniu Agnieszka Wilk, Tobiasz Wilk
Mogę schudnąć.... Agnieszka Wilk, Tob...

Ciekawa pozycja przedstawiająca propozycję diety zmierzającej do redukcji tkanki tłuszczowej bez nadmiernego wysiłku w sposób polegający na odpowiednim doborze składników posiłków i bilansowaniu ich kaloryczności. Jak dla mnie spora ciekawostka w przedmiocie poszczególnych składników pokarmowych i sposobu ich działania na organizm.

Bardzo ciekawa pozycja, przystępny styl wyjaśniania mechanizmów działania białka, węglowodanów, tłuszczy. Widać, że autorzy są specjalistami z dietetyki i umieją to racjonalnie połączyć z aktywnością fizyczną. Nie są fanatykami, przekonują, że redukcja wagi może być skuteczna i przyjemna. Mnie ich argumenty przekonują.

Ciekawe czy działa. Zaraz po przeczytaniu zaczęłam stosować. Czuję się lepiej. Waga nie leci jak marzenie, ale gorzej nie jest.
Metoda niekoniecznie dla każdego - mój mąż przytył na diecie - po 2 tyg 4 kilo.....

Niezła książka, trudno mi powiedzieć jak się ma do teorii i badań naukowych bo nie miałbym czasu, żeby to przestudiować, ale pod praktyczno – logicznym względem ma sens. Nie ma co ukrywać, wskazówki w niej zawarte zastosowałem już podczas czytania, aby przekonać się czy faktycznie tak jest. A zatem, dostarczanie mniejszej ilości kalorii, niż faktycznie potrzebuje organizm, stosowanie przerw w jedzeniu (nazwałbym to okresem nie podjadania, a nie postu, no chyba, że śpimy…) i jedzenie zbilansowanych posiłków. Faktycznie tak jest, to działa, ale jak w każdej terapii, która ma coś na celu, należy zastosować poza wskazówkami, poradami itp., coś jeszcze, (w książce o tym piszą) to samodyscyplina i silna wolna, są to podstawowe składniki …
Najbardziej do książki przekonało mnie zdjęcie dziadka współautorki w środku książki i właśnie te kawałki jak było kiedyś, zanim marketing i sprzedaż „wskoczyła” do jedzenia, przekonują mnie do teorii zawartych w książce najbardziej. Dobre naście lat temu, przypadkowo trafiłem do lekarza, który z różnych względów polecił mi nie dietę, ale zmianę sposobu żywienia, pod pewnymi względami te wskazówki były podobne do zawartych w książce… wtedy też zadziałały.
Mam nadzieję, że nie zabraknie mi zapału do korzystania z rad zawartych w książce, choć nie stosuje ich literalnie, pracuję jedynie nad przyzwoitą wagą bo to mi w zupełności wystarcza…, a książkę polecam bo warto przeczytać choćby po to żeby wiedzieć, że można w nieco inny sposób dążyć do lepszego samopoczucia spowodowanego utratą kilku kilogramów, bez nadmiernych wyrzeczeń.

Po przeczytaniu wielu ksiazek o tej tematyce stwierdzam, ze ta pozycja to swietna i najlepsza ksiazka o odchudzaniu, konkretny plan i konkretne wskazowki, bez sciemy i pieknych usmiechow celebrytek oraz popularnych trenerek.

Dobrze opisane, jest to wstęp do diety redukcyjnej. Gorzej będzie z wprowadzaniem tej diety do życia codziennego.

Mnie książka i argumenty autorów nie przekonały do odpuszczenia śniadań i rozpoczynania dnia lunchem o 12:00. Ale może dla osób, które nie wstają wcześnie rano jest to jakaś propozycja.

Dużo rzeczy opisanych w książce ma sens, lecz kilka z nich poddałbym po poważną wątpliwość. Myślę jednak, że warta uwagi dla osób chcących zadbać o sylwetkę.

Do tej pory najlepsza (obok BiTurbo) książka o diecie.

Do tej pory najlepsza (obok BiTurbo) książka o diecie.

Pomimo to co napisali, nie jest to nic nowego w świecie diet, lecz autorskie zmodyfikowanie. Książka pozwoliła mi spojrzeć inaczej na tę metodę, więc polecam.

• Sport
  • 2016
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki 2xME - minimum zaangażowania, maksimum efektów