Praktyczne wskazówki w leczeniu cukrzycy u osób dorosłych za pomocą osobistej pompy insulinowej

Wydawnictwo: VM Media
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, cukrzyca, pompa insulinowa
zdrowie, medycyna
Mylengrave

Zespół Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (Oddział Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei) zajmuje się kompleksową diagnostyką zaburzeń gospodarki węglowodanowej, diagnostyką przewlekłych powikłań cukrzycy o charakterze mikro- i makroangiopatii, leczeniem oraz edukacją osób dorosłych z cukrzycą, a w...

Miejskiego im. Franciszka Raszei) zajmuje się kompleksową diagnostyką zaburzeń
gospodarki węglowodanowej, diagnostyką przewlekłych powikłań cukrzycy
o charakterze mikro- i makroangiopatii, leczeniem oraz edukacją osób dorosłych
z cukrzycą, a w szczególności z typem 1 schorzenia. Jednostka jest ośrodkiem
referencyjnym dla Wielkopolski w zakresie leczenia ostrych powikłań cukrzycy,
zachowawczego leczenia zespołu stopy cukrzycowej oraz prowadzenia insulinoterapii
z wykorzystaniem osobistych pomp insulinowych oraz systemów ciągłego
monitorowania glikemii.
Od 1993 roku przez zespół terapeutyczny realizowany jest autorski program
szkoleń w zakresie intensywnej czynnościowej insulinoterapii. Wraz z postępem
medycyny oraz rozwojem nowych technologii medycznych nieustannie aktualizujemy
naszą wiedzę, którą wprowadzamy do praktyki klinicznej i udostępniamy naszym
pacjentom. Dotyczy to szczególnie monitorowania glikemii, nowoczesnych
preparatów insulin, pomp insulinowych oraz ciągle rozwijanych modeli edukacji
diabetologicznej. Kilka razy w roku organizujemy Tygodnie pomp insulinowych,
w których licznie uczestniczą pacjenci z całej Polski. Zalecając naszym pacjentom
zdrowy styl życia, służymy przykładem. Siłą naszego Zespołu medycznego jest
kilka pokoleń lekarzy specjalistów z różnych dziedzin medycyny oraz wyspecjalizowane
w zakresie diabetologii pielęgniarki, dietetycy i psycholodzy. To, co robimy, lubimy czynić, a czynimy dla lepszego jutra.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Mylengrave | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Książka na pewno specjalistyczna, dla chorych, ich rodzin, lekarzy, którzy niezbyt znają się na pompie. Sama żałuję zakupu, ponieważ na cukrzycę choruję już bardzo długo (w momencie pisania recenzji jest to 18 lat, w każdym razie wykryto ją u mnie w roku 2000) i nie dowiedziałam się z niej niczego nowego. Sporo tutaj treści wprowadzających: co to jest pompa, jak się jej używa, jak się programuje bolusy. Można sobie wiedzę odświeżyć, doprowadzić się do porządku w chwili słabości, ale jednak niczego nowego tutaj nie ma, wszystko to już wiedziałam, z innych książek, od lekarzy, z internetu, z rozmów, z "Diabetyka".
Jak ktoś ma pompę i umie ją obsługiwać, nie powinien sobie zawracać głowy tą pozycją. Jeśli ktoś tyle co ją zakupił albo zamierza to zrobić - w takim wypadku powinna to być pozycja obowiązkowa, bo w przystępny i rzetelny sposób odpowiada na chyba wszystkie możliwe pytania.