komiksy
Isil

Kontynuacja najzabawniejszego cyklu fantasy ostatnich lat. Brawurowa akcja, czarny humor, bezkompromisowe bohaterki – wszystko na swoim miejscu. Satysfakcja gwarantowana! Uśmiejesz się jak Conan na Władcy Pierścieni.

źródło opisu: http://nonstopcomics.com/sklep/rat-queens-tom-3-demony/

źródło okładki: http://nonstopcomics.com/sklep/rat-queens-tom-3-demony/

Wkp | 2018-06-02
Przeczytana: 10 czerwca 2018

SZCZURZE KRÓLOWE RUSZAJĄ W DROGĘ

„Rat Queens”, nie ma się co oszukiwać, to seria w sam raz dla facetów. A właściwie nastolatków, którzy odkryli właśnie fantasy i kręci ich ten gatunek. Bo komu innemu można polecić cykl opowiadający o seksownych, wiecznie napalonych twardych heroinach, które klną i zarzynają wrogów na różne krwawe sposoby, a całość przepełniona jest niewybrednym, wulgarnym humorem? Pierwszy tom całkiem mi się podobał, drugi okazał się nieco słabszy, bo poza niewymagającą rozrywką nie oferował nic więcej. Trzeci też nie stara się wznieść na szczególne wyżyny ambicji, ale jeśli lubicie komedie fantasy, będziecie bawić się w trakcie lektury całkiem dobrze.

Trolle, armie orków, koniec świata z demonami z nieba… To wszystko jest już za naszymi bohaterkami, lubiącymi wypić, zażyć coś mocniejszego i oddać się uciechom cielesnym wojowniczkami. Teraz nadszedł czas na zmierzenie się z nowymi kłopotami. Hannah dowiaduje się, że jej ojciec, który z polityką nigdy nie miał nic...

Zaciesz | 2018-06-13

Kiedyś moja komiksowa wiedza kończyła się na serii o Batmanie i przygodach Garfielda. Jakieś fundamenty były, ale szybko się rozpadły, bo urosłam i powieści graficzne poszły w odstawkę. Jednak teraz pomimo wstydliwie długiej listy książek do przeczytania, daje im kolejną szansę na zdobycie mojej uwagi. I tak są serie, które raczej nie przemawiają do mnie, ale są i takie, że z kroplami potu na czole przewracam kolejne kartki. Są nimi z pewnością „Zabij albo zgiń” oraz „Rat Queens”. I o tym drugim dziś Wam trochę poopowiadam, bo w ubiegłym miesiącu miał premierę trzeci tom przygód tych nietypowych wojowniczek.

Rat Queens to twarde zabójczynie. Są sprytne, odważne i mają niewyparzone języki. Jednym słowem, lepiej z takimi nie zadzierać. „Rat Queens. Tom trzeci: Demony” przybliża lepiej historię nekromantki Hannah, która wraz z koleżankami powraca do Uniwersytetu Magii w celu uwolnienia jej ojca, którego oskarżono o wywołanie bunt przeciwko Radzie. Jednak przez swoje wyczyny z...

Ines | 2018-08-17
Przeczytana: 2018 rok