8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Memento vitae

Luterański katechizm dla dorosłych pod redakcją Bożeny Giemzy i Marcina Hintza Luterański katechizm dla dorosłych to książka napisana przez ewangelickich teologów i duchownych, dotycząca m.in. podstawowych zasad wiary, duchowości ewangelickiej, życia liturgicznego, problemów etycznych czy działań społecznych Kościoła – przedstawionych w kontekście Reformacji i istoty luteranizmu. Uzupełniona...

Luterański katechizm dla dorosłych
pod redakcją Bożeny Giemzy i Marcina Hintza

życia liturgicznego, problemów etycznych czy działań społecznych Kościoła – przedstawionych w kontekście Reformacji i istoty luteranizmu. Uzupełniona została o listę lektur w języku polskim, głównie z zakresu ksiąg wyznaniowych, teologii i historii Reformacji, podstaw teologii ewangelickiej oraz etyki i ekumenii.

źródło opisu: https://warto.com.pl/produkt/lutera-ski-katechizm-dla-doros-ych/

źródło okładki: https://warto.com.pl/produkt/lutera-ski-katechizm-dla-doros-ych/

Memento vitae | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018

Nie oceniam pod kątem tego co mi się podobało i podoba w luteranizmie, a co nie, tylko pod kątem tego, po co sięgnąłem po luterański katechizm dla dorosłych - czy dowiedziałem się najważniejszych informacji o Kościele ewangelicko-augsburskim? Odpowiedź brzmi tak, poza tym katechizm jest zrobiony w estetycznej i przyjemnej formie, przez co czytania nie jest utrapieniem. Myślę, że jest to dobry przewodnik dla tych, dla których luteranizm jest czymś obcym, nieznanym, tajemniczym. Dla zainteresowanych religiami, w szczególności protestantyzmem, to na pewno ciekawa pozycja. Dla samych ewangelików myślę, że tym bardziej.