Kręgi

Cykl: Bartosz Konecki (tom 2)
Wydawnictwo: Znak
literatura polska
Marczewek

Mężczyźni. Nie wyglądali na potwory. Ten z prawej był niski i pulchny, o jowialnej twarzy. Środkowy był wyższy, ale znacznie starszy. Po lewej stał najmłodszy, z brzuszkiem rysującym się pod dresową bluzą. Może nie jest tak źle? Może chcieli tylko ponapawać się trochę jej strachem? Zażartować? Nie. W ich oczach było coś, co odbierało nadzieję. W warszawskim parku zostaje znalezione ciało...

Nie. W ich oczach było coś, co odbierało nadzieję.

W warszawskim parku zostaje znalezione ciało nastolatki. Młoda dziewczyna ma odcięte dłonie. Rusza policyjne śledztwo.

W tym samym czasie wyrzucony z policji Bartosz Konecki, dorabiający jako prywatny detektyw, dostaje zlecenie: ma śledzić młodą aktorkę. Odkrywa, że dziewczyna stara się zebrać informacje na temat brutalnego morderstwa sprzed lat. Morderstwa, które do złudzenia przypomina niedawną zbrodnię na nastolatce.

Czy za zbrodniami stoi ta sama osoba?
Jaki związek ze sprawą ma kobieta, którą kazano mu śledzić?

Czy samotny detektyw będzie szybszy niż policja?
I czy powstrzyma zło, które zatacza coraz szersze kręgi?

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

kryminalnakuchnia | 2018-08-29

Lada dzień, półki polskich księgarń, będą uginać się pod ciężarem najnowszej powieści kryminalnej Zbigniewa Zborowskiego pt: „Kręgi”, która jest kontynuacją cyklu o charyzmatycznym policjancie Bartoszu Koneckim. Do przeczytania tej niemalże 500 stronicowej “cegiełki” zachęciła mnie nie tylko Pani z Wydawnictwa, ale bardzo pochlebne recenzję poprzednich książek pisarza.

Nie da się ukryć, że okładka „Kręgów” rozpala wyobraźnię. Mnie w dużej mierze przypominała plakat, jednego z najbardziej kasowych amerykańskich filmów akcji. I choć „Kręgi” to nie „Tożsamość Bourne’a, a Bartosz Konecki to nie Jason Bourne, nie oznacza wcale, że książce brakuje rozmachu na dużą skalę.

Pan Zborowski, zabrał mnie w niezapomnianą podróż po Warszawie, gdzie kryminalna siatka powiązań, zależności i skrywanych tajemnic, zaczęła zataczać coraz to szersze kręgi. Błacha z pozoru, sprawa morderstwa w pobliskim Parku, okazuje się idealnie pasować do tej popełnionej sprzed lat w Zakładach Mięsnych w...

itysiek_reads | 2018-09-01
Przeczytana: 01 września 2018

„Kręgi” to druga część cyklu o Bartoszu Koneckim, który, wyrzucony z policji, postanawia zostać prywatnym detektywem. Nie jest mu łatwo zapomnieć o tragedii, która spotkała go w niedalekiej przeszłości, a wyrzucenie z pracy całkowicie go przygniotło. Gdy pewnego dnia pod jego gabinetem pojawia się nieznajomy mężczyzna, Bartek mimo obaw przyjmuje zlecenie śledzenia młodej aktorki i pogodynki, Amelii Stokrockiej. Pozornie normalne zlecenie okazuje się mieć powiązania z morderstwem nastolatki, które bardzo przypomina podobną sprawę sprzed lat. Czy to bezpieczne, aby działający na własną rękę detektyw zgłębiał tę sprawę? To nie ma znaczenia, bo Bartek jest byłym gliną i nie zostawi tak tej sprawy!

Książka zaczyna się bardzo obiecująco. W lesie znalezione zostają nagie zwłoki nastolatki, która na dodatek ma odcięte dłonie. Gdy Bartosz odkrywa podobieństwo do zamkniętej sprawy sprzed lat, robi się jeszcze ciekawiej. Detektyw zaczyna śledzić młodą aktorkę, która doprowadza go do...

_kingu_reads | 2018-09-02
Na półkach: 2018', Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

‘’Kręgi’’ jest to książka opisująca losy Bartosza Koneckiego, policjanta świeżo wydalonego ze służby a obecnie prywatnego detektywa. Pewnego dnia Konecki dostaje na pierwszy rzut oka typowe zlecenie – ma obserwować młodą kobietę i dostarczyć ewentualne dowody zdrady. Okazuje się, że sprawa ma drugie dno, a zagadka z którą ma się zmierzyć detektyw szeroko wybiega poza jego kompetencje.
Nieoczekiwanie dochodzi do morderstwa, które znacząco przypomina zbrodnię sprzed kilkunastu lat.
W moim odczuciu książka Pana Zborowskiego to naprawdę świetny kryminał, zawierający wszystkie te cechy, które powinny posiadać książki z tego gatunku. Bardzo intrygujący wątek kryminalny rozgrywający się na przestrzeni lat. Historia opisana jest dwutorowo , w czasie teraźniejszym i w tym sięgającym lat dziewięćdziesiątych. Narracja także nie odbywa się z perspektywy wyłącznie Koneckiego, lecz także innych osób.
Sama postać Bartosza Koneckiego jest bardzo wyrazista. Były policjant, któremu ciężko...

Biblioteczka Rudej | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

"A może to ja jestem normalny,a świat dokoła zwariował?Rozejrzyj się wokół siebie.Zewsząd otaczają nas bałwochwalcze cielce.Te wszystkie korporacyjne kariery,stanowiska,awanse.Te marki samochodów, odmiany smartfonów. Internetowe społeczności, liczby lajków i komentarzy.Ludzie są gotowi wszystkiemu zaprzedać duszę, byle się w tym unurzać.Zamiast pokory, współczucia i przebaczenia, wybierają nienawiść, chciwość, zazdrość.Uzależniają się już nie tylko od wódki czy automatów do gry, o których wiadomo przecież,że mają wbudowany algorytm obdzierania ze skóry.Uzależniają się nawet od morderczej pracy, lichwiarskich kredytów, chwiejnych opinii innych i coraz gorszych informacji ze świata.(...) Kręcimy się w kółko, wpatrzeni w pył pod naszymi stopami. I nawet nie zauważamy,że wysoko w górze świeci słońce".

Jestem w tak ciężkim szoku,że właśnie udało mi się zebrać szczękę z podłogi.Zaczynając kręgi kojarzyłam nazwisko autora z serii Trzy odbicia w lustrze, nie miałam bladego pojęcia,że Pan...

wrotka | 2018-09-06
Przeczytana: 06 września 2018

wrotkaczyta.blogspot.com

"Kręcimy się w kółko, wpatrzeni w pył pod naszymi stopami. I nawet nie zauważamy, że wysoko w górze świeci słońce"

Ostatnio mam ogromne szczęście. Ponownie w moje ręce trafił świetny kryminał. Dziś chce napisać parę słów na temat "Kręgów" Zbigniewa Zborowskiego, książki, która okazała się moim czytelniczym strzałem w dziesiątkę.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autora, niestety nie czytałam jego poprzedniej książki "Skazy", która jest pierwszym tomem cyklu kryminalnego z Bartoszem Koneckim w roli głównej, "Kręgi" natomiast są jego kontynuacją. Czy żałuję? i tak i nie. Tak dlatego, że niektóre aspekty życia naszych bohaterów poruszane są w części drugiej i teraz się głęboko zastanawiam czy sięgnąć po cześć pierwszą, skoro już jestem świadoma zakończenia niektórych spraw. A nie żałuję dlatego, że "Kręgi", mimo kontynuacji wątków osobistych są odrębną świetnie napisaną powieścią kryminalną, którą z częścią pierwszą łączą tylko i wyłącznie główni...

WielkaRecka | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

Książka ,, Kręgi” to świetny polski kryminał. We wspaniały sposób tworzy klimat grozy, gangsterski, a przede wszystkim mroczny i wyzuty z jakichkolwiek wartości moralnych. Powieść ta według mnie świetnie pokazuje pracę policji, która dostaje takie sprawy. Aż ma się takie wewnętrzne przekonanie że to się stało naprawdę, a autor tylko to wszystko spisał. Bohaterowie są z krwi i kości. Są inteligentni i świetnie wykreowani. Historia do samego początku aż do końca trzyma czytelnika w zachwycie i zaciekawieniu. Potoczny język ułatwia nam szybkie i lekkie czytanie. Choć niech Cię to nie zwiedzie, bo książka ta jest istną ostrą papryką. ,, Kręgi” mnie zaskoczyły pozytywnie swym dopracowaniem, klimatem, jaki stworzył pan Zbigniew. Nie ma się do czego przyczepić. Pozostaje mi więc powiedzieć tylko, czytaj , bo jest to istna fontanna pysznej, kryminalnej czekolady, która wciągnie Cię do reszty.

Aniaczyanka | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

"Kręgi" to historia w zupełnie innym stylu niż "Skaza" (która bardzo mi się podobała). Początkowo czułam się odrobinę zawiedziona, ale potem-mimo, że niektóre sytuacje były poważne, a nawet drastyczne-zwyczajnie się uśmiałam. Sam wątek kryminalny jest bardzo dobry i do końca trzyma w napięciu. Natomiast sposób, w jaki Autor opowiada nam tą historię - świetny! Nie mogłam się oderwać, a sceny migały mi przed oczami, jakbym oglądała film. I bardzo się cieszę, że zakończenie sugeruje, że to jeszcze nie koniec serii

Andżelika | 2018-09-06
Przeczytana: 05 września 2018

(...)Pan Zbigniew zafundował nam czytelniczy rollrecoaster, każda ze stron kipi od emocji. Czujemy niepokój, lęk, strach, ciekawość, trzymamy kciuki, aby detektyw jak najszybciej rozwiązał zagadkę. Muszę przyznać, że sposób poprowadzenia akcji powodował, że nie chętnie przerywałam czytanie. Każda strona wręcz wołała, aby sprawdzić jak potoczą się dalsze losy bohaterów.
Moją sympatię zdobył Bartek Konecki, który pomimo wydalenia ze służby w policji, założył biuro detektywistyczne i wykorzystywał swoje umiejętności w trakcie wykonywania zleceń. Zdarzały mu się sytuacje, gdy działał na granicy prawa lub z jego naruszeniem. Jednak gdy łapał trop, nie dawał się zbyć dopóki nie rozwiązał zagadki.

Przerażające jest to, że w sprawę kryminalną zamieszane są osoby, które powinny być wzorem dla społeczeństwa. Im szerzej śledztwo zatacza kręgi, tym więcej zostaje ujawnionych osobników, którzy z racji zajmowanych stanowisk,...

Gośka | 2018-09-17
Przeczytana: 17 września 2018

"Kręgi" to jedna z tych książek, które połyka się w całości. Od mocnego początku aż po intrygujący koniec byłam całkowicie pochłonięta fabułą.

Głównym bohaterem jest Bartosz Konecki, były policjant, który próbuje swoich sił jako prywatny detektyw, co niezbyt mu wychodzi. Długi rosną, zlecenia nie przychodzą, tęsknota za pracą prawdziwego policjanta zżera. Wspomaga się depresantami, ledwo panuje nad agresją, czuje się przegrany. Kiedy więc w jego biurze pojawia się klient, który nie wzbudza jego sympatii, proponuje lewe zlecenie i macha kopertą wypełnioną banknotami, Konecki, choć bez entuzjazmu, godzi się na współpracę. Nie zdaje sobie sprawy, że śledzenie młodej aktoreczki wywróci jego życie do góry nogami. Proste z pozoru zadanie prowadzi detektywa do pozornie rozwiązanej sprawy sprzed lat, która zdaje się łączyć również z zabójstwem dokonanym ówcześnie. Dwie młode, brutalnie zamordowane dziewczyny, pozbawione dłoni. Jedna ginie pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego...

Book_and_caffeine | 2018-08-28
Na półkach: Crime, Morderstwa, Przeczytane

"...zło panoszy się wszędzie. Kpi z najwyższych wartości, profanuje biel nieskalanych dusz, by następnie zgarnąć je ze sobą w głąb otchłani"

Były glina, obecnie prywatny detektyw Bartosz Konecki, uzależniony od psychotropów, wybuchowy, szczery do bólu właściciel golfa, którego to czy odpali zależy od ilości szczęścia w danym dniu, dostaje podejrzane zlecenie od pewnego eleganckiego, nie wzbudzającego zaufania typa wożącego się x6. Śledzenie pewnej panny znanej z ekranu tv w celu dowiedzenia się "z kim i kiedy ta księżniczka się spotyka. Zdjęcia, nazwiska, o czym rozmawiali. No i oczywiście, czy daje komuś dupy".
W między czasie dochodzi do okropnego morderstwa, gdzie znaleziona zostaje młoda kobieta z odciętymi rękami.
Konecki odkrywa pewne nieścisłości, które ktoś stara się bardzo zataić. W swoim śledztwie, które prowadzi nielegalnie jest bardzo uparty i dociekliwy. Jak wiadomo ciekawość to pierwszy stopień do piekła, a piekło w tej książce będzie zataczać coraz większe kręgi i...