Samotna

Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 1) | Seria: Kryminał
Wydawnictwo: Sonia Draga
Alone
Ag2S

Snajper policji stanowej Massachusetts Bobby Dodge obserwuje przez lunetę tragiczne wydarzenia w pobliskim domu. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w nim z żoną i dzieckiem. Mierzy do nich z broni, powoli zaciskają palec na spuście. Bobby ma tylko ułamek sekundy na decyzję, której może żałować do końca życia. Dla kobiety, próbującej chronić dziecko przed ogarniętym szałem mężem, to nie pierwszy koszmar. Piękna, niedostępna i niebezpiecznie seksowna Catherine Gagnon ma za sobą bolesne wspomnienia. Dwadzieścia pięć lat wcześniej została porwana i uwięziona przez szaleńca, który uczynił z niej swoją seks niewolnicę. Czy znajdzie w sobie siłę i odwagę, by obronić własne dziecko? Mroczny, niepokojący thriller, który przyprawia o solidne dreszcze.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/3306/thriller-i-sensacja.html

macias | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 16 maja 2014

Świetny, trzymający w napięciu thriller psychologiczny słuchany w wersji audiobooka, w bardzo dobrym wykonaniu Marty Grzywacz. Mój debiut jeśli chodzi o twórczość Lisy Gardner, ale wypadł na tyle pozytywnie że już niedługo z ogromną przyjemnością zapoznam się z kolejnymi Jej książkami. POLECAM!

BagatElka | 2014-07-15
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2014

Ilu czytelników -tyle opinii.Ja jestem zdecydowanie na tak a nawet 5xtak gdyż dokładnie tyle książek pani Gardner posiadam.
Wolę nawet najgorszy kryminał niż jakieś durny bełkot pełen smrodu,kup i innych smaczków ,który uznawany jest za cud nad Wisłą.
Każdemu wolno kochać inny rodzaj literatury i tych,którzy jak ja mają upodobanie do zbrodni zapraszam do lektury.
Zarozumialcy,którzy czytują jedynie klasykę z klasą są tak dystyngowani,że zapewne śpią nawet na baczność.
Ja jak leniwy kot wyciągam się na kocu i zaczynam kolejną książkę z trupem w tle.

Justyna Antoniewicz | 2015-06-14
Przeczytana: 2015 rok

Znakomity thriller psychologiczny,,,zaskakująca akcja trzymała mnie w napięciu,świetna fabuła...dużo intrygi,postacie bardzo dobre, barwne.

Piękna, niedostępna i niebezpiecznie seksowna Catherine Gagnon ma za sobą traumatyczne, bolesne wspomnienia.
Dwadzieścia lat temu była porwana, uwięziona przez niebezpiecznego psychopatę, który ją więził.
Za wszelką cenę chce ochronić własne dziecko przed zwyrodnialcem,nie chce by stało mu się jakakolwiek krzywda.
Czytając ten dreszczowiec, włos mi stanął dęba dał mi mnóstwo emocji, dreszczyku strachu wzbudził we mnie, przerażający i mroczny thriller.
Dla mnie mocny, przeraził mnie.

darkangel | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Super thriller, zaskakujące zwroty akcji, ciekawe i barwne postacie, dobre zakończenie. Polecam serdecznie książki Lisy Gardner.

To moje już któreś z kolei spotkanie z twórczością pani Gardner . Pierwsze wrażenie po skończeniu książki było takie , że autorka trzyma swój wysoki poziom i chwała jej za to . Jej '' specjalność '', to przeważnie dzieci najczęściej chore na przeróżne '' wredne '' i trudne do leczenia choroby . Jakby tego było mało , uwikłane w często przestępczy , skorumpowany i chciwy świat dorosłych . Tak jest i tym razem . Mamy więc Bobby'ego snajpera policji stanowej Massachusetts , z mroczną rodzinną przeszłością . Mamy piękną Catherine Gagnon z przeszłością jeszcze gorszą . No i dziecko oczywiście , wiecznie chore , posiniaczone i ciągle na diecie . W moim odczuciu postacie dobrze nakreślone , niczego mi w nich nie brakuje , są wyraziste i z odpowiednią dawką '' pokręcenia ''. Pojawiła mi się też jeszcze jedna refleksja , mianowicie taka że czasem nawet to co widzimy , nie jest do końca tym czym nam wydaje się być .'' Samotna'' , dobrze trzyma w napięciu , więc mogę spokojnie polecić , co...

Madi | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

Dobry,dobry i jeszcze raz dobry kryminał!!!
Wciągnął mnie od pierwszych stron,zaintrygował i zaciekawił.
Byłam cały czas pod napięciem ( oj biedny ten co mi na chwilę przerwał).
Fabuła dająca mocno do myślenia-kłamstwo goni kłamstwo, intryga goni intrygę,a co rusz pojawia się nowy trup.
Intrygująca postać głównej bohaterki, snajper w opresji,dziwna choroba dziecka,sędzia poruszający wszystkimi sznurkami,pedofil wychodzący po 23 latach na wolność ,to wszystko składa się na nieźle napisany kryminał,trzymający mocno w napięciu, aż do samego końca.

comique | 2013-12-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Znakomity thriller psychologiczny, w ogóle nie nudziłam się podczas czytania tej książki, ciągle coś się działo. Intryga goni intrygę, kłamstwo goni kłamstwo. Szkoda mi było Bobby'ego, bo wszyscy opuścili go, choć zrobił co do niego należało.
Niesamowity dreszczowiec, który warto przeczytać!:)

emindflow | 2017-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2017

Okazuje się, że nic nie straciłem nie czytając wcześniej żadnej książki uznanej skądinąd Lisy Gardner. Jej „Samotna” to bardzo przeciętny thriller, który ginie w masie znacznie lepszych powieści i nie pozostawia po sobie śladu w pamięci.
Nawet nie bardzo jest co o niej pisać.
Może tylko to, że najsłabszym jej punktem jest postać głównego bohatera. Jego niekończące się dylematy moralne, biorąc pod uwagę wybrany i wykonywany zawód, drażnią od samego początku.
Również sposób prowadzenia narracji nie przypadł mi do gustu, a w każdym razie nie wzbudził żadnego dreszczyku emocji, co w tym gatunku literackim trudno ocenić pozytywnie.
W sumie to książka jakich wiele. Oczywiście da się ją przeczytać bez specjalnej przykrości, ale nie warto po niej oczekiwać jakichś szczególnych wrażeń.
Spokojnie można sobie odpuścić tę pozycję.

biomycha85 | 2014-10-29
Przeczytana: 29 października 2014

Uwielbiam książki, które sprawiają, że zapominam o bożym świeci i całkowicie zatracam się w lekturze. Ta własnie do takich należy. Polecam.

Przebudzona | 2017-01-11
Przeczytana: 09 listopada 2016

Nadrabiane zaległości z listopada 2016r. w styczniu 2017r :)

Może szczególików nie pamiętam, ALE jak na thriller psychologiczny to BARDZO DOBRA książka.

Nie zastanawiałam się wcześniej co może przeżywać SNAJPER, który podejmuje decyzję o uśmierceniu kogoś. Tyle się człowiek naoglądał filmów sensacyjnych gdzie wszystko dzieje się tak szybko i wygląda bezboleśnie (jeśli chodzi o większy wpływ na psychikę bohatera) że nie przyszło mi do głowy co taki człowiek rzeczywiście MUSI ODCZUWAĆ.

I dzięki tej powieści dowiedziałam się i to ze szczegółami ;). Przyznam że mi takie wnikanie w umysł i serca bohaterów od czasu do czasu się podoba i dlatego sięgam po thrillery psychologiczne by zaspokoić swój apetyt a la psychologicznej inwigilacji :P

Dodam że nie wiem czemu, ale coś mi się ubzdurało, że owa "samotna" jest kobietą w ciąży ;). Naprawdę nie wiem dlaczego, choć nie raz czytałam opis książki :). I takie było moje zdziwienie czytając, że "o jednak nie". No cóż, bywa :P

Co...