Bogini niewiary. Ateiści, którzy klęczą i się modlą

Okładka książki Bogini niewiary. Ateiści, którzy klęczą i się modlą Tarryn Fisher
Logo Lubimyczytac Patronat
2018-06-20
2017-01-01
Agnieszka Brodzik
miłość muza religia

Bestsellerowa autorka, udowadnia, że miłość potrafi być całkiem fajna, że jednak jest prawdziwa i warto w nią wierzyć. Jedna z niewielu książek, która odeszła od schematu „ klasyki miłości” i potrafi naprawdę zaskoczyć, a wydawać by się mogło, że w temacie babskich kawałków, powiedziano, a raczej napisano już wszystko. Może to zasługa autorki, która na swoim koncie ma naprawdę niezłe…kryminały 😉

David i Yara to zupełnie dwa inne światy, żywioły, podejście do otoczenia. Ona uważa, że są tylko złamane serca, on widzi miłość, oraz potrzebę podania ręki drugiemu człowiekowi co z czasem zauważa sama bohaterka. Książka to idealny obraz miłości, bo trzeba pamiętać, że uczucie to rodzi się często w naprawdę bardzo kiepskich momentach, żeby nie powiedzieć bólach. I jeżeli nie jest to skrzywione, patologiczne uczucie / związek, to jeżeli dwie osoby będą konsekwentnie nad sobą pracować, pamiętać o słowie kompromis, cóż można dostać od życia naprawdę wiele.

Przechodząc razem z bohaterami przez kolejne strony ich codzienności, można w pewnym momencie poczuć zmęczenie, ciężar jaki ich przytłacza, który kładzie się na ich uczuciu niczym ciężki kamień, jednak warto dać tej książce szanse, jak miłości, aby w odpowiednim momencie zrozumieć, po co to wszystko.

Co może się wydarzyć, gdy kobieta, która nie wierzy w miłość, wręcz obsesyjnie się jej boi i ucieka, gdy tylko spotyka mężczyznę który wie czego chce, a chce jej, chce być z nią? Ucieknie? Da im szansę? W końcu czy życie z przystojnym, muzykiem może być bezpieczną przystanią?

Osobiście mam mieszane odczucia odnośnie tej książki, ale wydaje mi się, że warto dać jej szanse 😊

Nie do końca moje klimaty i nie do końca mi się podoba. Yara główna bohaterka jest bardzo specyficzna, irytująca, widać, że ma jakieś problemy ze sobą. Postać Dawida polubiłam bardziej. No ale niestety za bardzo mnie wciągnęła, męczyłam ją z trzy miesiące

Przeczytałam tę książkę za drugim podejściem. Za pierwszym razem dotarłam do 30 strony i strasznie się wynudziłam. Lecz teraz gdy przeżyłam te 30 stron nudy czytało mi się ją super. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Czytałam jej 2 kryminały. Uważa, że autorka ma talent do pisania zarówno kryminałów, jak i romansów. Książka jest ważna, porusza mnóstwo poważnych tematów. Posiada ona wiele różnych spostrzeżeń i cytatów. Bohaterowie są super stworzeni. Nie raz mogłam się utożsamić z główną bohaterką. Książka jest zdecydowanie warta uwagi.

Moje ulubione cytaty:
- ,,Miałam dosyć słuchania, jaka jestem piękna. Miałam dosyć słuchani, jaki potencjał we mnie drzemie. Mogłam być tym, kim tylko chciałam, a teraz chciałam być barmanką. Piękno bywa zdradliwe, tak samo jak karty kredytowe Wydawało się, że są darmowe, ale miały wysoki procent."

- ,,Muzycy to bogowie, którzy nadawali bólowi melodię, wyrażali go za pomocą rymu i rytmu. Łatwo było poczuć więź, z kimś, kto śpiewał lub grał, jakby rozumiał twoją duszę."

Bardzo mi się spodobała ta książka, napisana lekkim piórem, krótkie rozdziały. Książka na spokojny wieczór, POLECAM

Myślałam że znam schemat "takich" książek, ale zostałam mile zaskoczona gdy to co przewidywałam stało sie na 100 stronach i to w kompletnie inny sposob - dalej nie wiedział nic, autorka targała mną emocjonalnie i niczego nie wiedziałam naprawde, co było SUPER😀😄😍 Była to moja pierwsza ksiązka tej autorki i na pewno nie ostatnia 😏☺😉

Jestem zaskoczona tak wieloma pozytywnymi, wręcz pełnymi zachwytu opiniami... Coś, co zaczęło się nieźle i miało jeden z moich ukochanych wątków - muzyka jako głównego bohatera - stopniowo zamiast podobać mi się coraz bardziej, robiło się coraz gorsze i gorsze. Kierunek, w jakim potoczyła się ta historia, mocno mnie rozczarował i zirytował. Relacja głównych bohaterów zakrawa o toksyczność (w moim odczuciu już samo ich zachowanie jest toksyczne, nie wspominając w ogóle o tym, jak wypada ich związek...). To nie miłość. To nie jest zdrowa relacja, której mogłabym kibicować. To raczej współczesna wariacja na temat "Mody na sukces", historia pełna niezrozumiałych zachowań bohaterów i wręcz nierealna ilość niesamowitych przypadków. Zresztą, o jakimkolwiek realnym przedstawieniu czegokolwiek nie ma co wspominać - rzeczywistość bohaterów nieraz zahacza o niezłą fantastykę. Nie polecam.

Ta książka, jest moją pierwszą tej autorki, którą miałam okazję przeczytać. Nawet nie pamiętam czemu znalazła się w mojej biblioteczce.

Yara i David. Oboje mają własne spojrzenia na miłość. Inne. Czy uda im się im odnaleźć wspólną drogę?

Na początku książka niesamowicie mnie wciągnęła. Czytałam zdanie za zdaniem, strona za stroną. Jednak w połowie poczułam się trochę przytłoczona. Ilość tragicznych wydarzeń i złych uczuć, które są między bohaterami, sprawiło, że poczułam ciężar. Kiedy już przeczytałam całość i przemyślałam wszystko, doszłam do wniosku, że coś w tej historii jest. Coś co nie pozwala o niej zapomnieć i coś co sprawia, że miłość przedstawiona w tej powieści wyróżnia się na tle innych. Chociaż według mnie, nadal widzę w niej coś niepokojącego, nie potrafię jej potraktować obojętnie. Myślę, że mimo wszystko polecam tą książkę.

Kupiłam ją przypadkiem bo skusiła mnie cena, a nigdy wcześniej o niej nie słyszałam.
Pierwszy raz miałam styczność z twórczością autorki, dlatego nie wiedziałam czego się spodziewać.
Jest to kolejna powieść o miłości, ale nie jest tak słodko jak zawsze w tego typu historiach. Jest najpierw wielka miłości, potem złamane serce a koniec nie jest taki jak zawsze w romansach. Autorka miała bardzo oryginalny pomysł na książkę i bardzo jej się to udało.
Sposób pisania autorki przypadł mi do gustu i na pewno sięgnę po kolejną jej powieść. Język w jakim pisze jest bardzo prosty i dzięki temu książkę czyta się szybko i bez żadnych "problemów". Przypadło mi również do gustu to, że aurorka pokazała nam spojrzenie na miłość z obu stron, z punktu widzenia obu bohaterów. Chociaż nie powiem, miałam pare razy ochotę wywalić książkę przez okno, ale to wszystko przez główną bohaterkę.
W drugiej części bardzo mnie wkurzała, ale na końcu się wybroniła i nawet trochę zrozumiałam jej zachowanie, chociaż bardzo mi było szkoda chłopaka.
Yara to bogini niewiary. Nie wierzy w miłość a jedyne w co wierzy to w złamane serce. Jak tylko na horyzoncie pojawia się mężczyzna, który jest nią zainteresowany i okazuje jej miłość ta ucieka, dlatego jej życie to jedna wielka podróż.
David zaś jest utalentowanym muzykiem, który wierzy w miłość i poszukuje swojej muzy. Gdy los sprowadza na jego drodze Yare, wie że w końcu znalazł to czego szukał.

- (...) To, że nie chcę tego samego, co wszyscy inni, nie oznacza jeszcze, że jestem jakaś nienormalna. I nie, nie możesz mnie naprawić ani zmiękczyć mojego serca, ani sprawić, że nagle zechcę czegoś, czego nigdy nie chciałam.
(...)
- Taka już ludzka natura, że chcemy naprawić wszystko, co zepsute. (...) Ktoś powinien przyjąć cię taką, jaka jesteś, a nie obmyślać plan, jak cię zmienić."

(...)

Książka bardzo wciąga, dosłownie mnie połknęła. Choć z opisu wynika fantastyczny klimat, nie ma tu nic takiego.
Nie nazwałabym Yary boginią wędrowną, raczej uciekającą przed szczęściem dziewczyną, która nie miała w życiu lekko. Boi się zobowiązań i uważa, że na nic nie zasługuje. Najpierw mówi, że zazdrosne laski to obciach, po czym sama dostaje największych napadów zazdrości z najmniej błahego powodu. Czasami musiałam odłożyć książkę i odetchnąć - tak byłam nią zirytowana I zażenowana. David był spoko - nie nazbyt idealny i wciąż w miarę rzeczywisty. Jego zachowanie z Petrą po ślubie mi się spodobało.
Szkoda, że zakończenie trochę urwane - wolę szeroko opisane zakończenia.
Książka przypomina mi "Love, Rosie" - bo cały czas coś im przeszkadzało w powrocie do siebie, ale również "Zostań, jeśli kochasz" - z powodu muzyka Davida i jego rozwiniętej kariery po rozpadzie związku.

• Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane w 2018