Zrozumieć postmodernizm. Sceptycyzm i socjalizm od Rousseau do Fouculta

Okładka książki Zrozumieć postmodernizm. Sceptycyzm i socjalizm od Rousseau do Fouculta Stephen R.C Hicks
Stephen R.C Hicks Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy filozofia, etyka
filozofia, etyka
Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
2016-01-01
2016-01-01
Katarzyna Nowak, Piotr Kostyło

Bardzo dogłębnie, chyba bardziej już się nie da. Często podczas lektury, wyobrażałem sobie autora piszącego książkę z pianą w kącikach ust. Trudno podważyć jego tezy, są trafne ale żebym przyznał mu całkowita rację, musiałbym sięgnąć po źródła które przetaczał i atakował, poznać argumenty postmodernistów... Polecam w 100%

Wnikliwa i celna analiza, jednak w mojej opinii tendencyjna, czego autor zresztą specjalnie nie ukrywa i jest bardzo przekonujący w rysowanej przez niego perspektywie. Jak też sam autor zauważa, brakuje finalnie bezpośredniej odpowiedzi na postmodernistyczne argumenty, których złe skutki są opisywane przez dużą część książki.

Swoją funkcję wyjaśnienia myśli postmodernistycznej Hicks wypełnia w każdym razie bardzo dobrze, cofając się w czasie do źródeł tej myśli, budując bazę, osadzając całość w szerszym, społecznym kontekście i, koniec końców, odwołując się do najnowszych myślicieli postmodernistycznego nurtu.

Swoją funkcję wyjaśnienia myśli...

• 52 Book Challenge '18
  • Poszukuję
  • Studia
  • Filozofia etc
  • Polityka, ideologia
  • Filozofia

Dodaj cytat z książki Zrozumieć postmodernizm. Sceptycyzm i socjalizm od Rousseau do Fouculta