Zwiadowcy. Klan Czerwonego Lisa

Wydawnictwo: Jaguar
Red Fox Clan
zwiadowcy
Strzelba

Zamek Araluen potrafi się oprzeć każdemu szturmowi nieprzyjaciela – ale co się stanie, gdy wróg znajduje się już w środku? Maddie większość swojego czasu poświęca szkoleniu się na zwiadowcę – pod okiem legendarnego Willa Treaty’ego uczy się łucznictwa, rzucania nożem, sztuki podchodów oraz walki wręcz. Na jeden miesiąc w roku musi jednak wrócić do domu i stać się księżniczką Madelyn. Maddie,...

Na jeden miesiąc w roku musi jednak wrócić do domu i stać się księżniczką Madelyn. Maddie, zmuszona zachować swoje powiązania ze zwiadowcami w tajemnicy, nudzi się w zamku, szczególnie kiedy dowódca zwiadowców, Gilan, oraz sir Horace wyjeżdżają, by zbadać sprawę niepokojów na północy kraju.

Gdy jednak Maddie odkrywa wskazówki świadczące o tym, że Zamkowi Araluen może zagrażać niebezpieczny spisek, wie, że jej rodzina znajduje się w niebezpieczeństwie. Czy uda się pokrzyżować plany zdrajców, zanim dostaną się do Zamku Araluen? Kim jest mężczyzna w lisiej masce?

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2018

źródło okładki: wydawnictwo-jaguar.pl

SwarmOfBees | 2018-06-26
Na półkach: 2018 :D, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Za każdym razem jak wracam do świata wykreowanego przez Flanagana jest to trochę powrót do domu. I chociaż ta książka nie opowiadała już przygód Willa tylko kolejnego pokolenia zwiadowców była to dobra zabawa. Wiadomo, to książka skierowana raczej dla młodszego odbiorcy, więc wielkie plot twisty i tożsamości zdrajców starszy czytelnik zgadnie od razu, ale mimo to ta część zawiera to, co pokochałam w poprzednich - przygodę i humor, zwłaszcza w dialogach Horace'a i Gilana (chociaż jak wiadomo nikt nie zastąpi Halta :D). Ciekawi mnie jak zostanie poprowadzona dalej ta przygoda - tego zapewne dowiemy się dopiero w tomie 14, bo ta książka nie stanowi całości jak tom 7, 10 i 12, tylko prawdopodobnie cała akcja skończy się w kolejnym, jak w przypadku tomów 5 i 6 oraz 8 i 9. Chyba, że autor postanowi wrócić do nawyku z początku serii i rozbije ją aż na 4 tomy.
Będę wypatrywać kolejnej przygody z niecierpliwością, chociaż bardzo brakowało mi Willa i Halta :(

Maud | 2018-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2018

Najsłabsza książka z serii. Szkoda, że pan Flanagan pisze dalej o Zwiadowcach, bo klimat już nie ten, starzy bohaterowie stracili "to coś", a nowi "tego czegoś" nie mieli i nie widzę cienia szansy, żeby ich choćby polubić, ale z sentymentu, niestety, zakupię pewnie kontynuację...
Mogłabym się rozwodzić nad rzeczami, które mi się nie podobają, ale wymienię w skrócie najważniejsze, oto one:
- zapatrzona w siebie bohaterka, której brakuje głębi
- dialogi
- brak humoru (już nawet nie chodzi o cięty język. Humoru po prostu nie było, nawet nie uśmiechnęłam się pod nosem ani razu)
- brak Halta i Willa </3 (jeden rozdział się nie liczy)
- nic się nie dzieje przez całą książkę, aż do zakończenia, w którym akcja nagle się urywa (i tu chyba przyjdzie nam czekać na kolejną część)
- tłumaczenie. Horace zamiennie z Horacym doprowadzało mnie do gorączki.
Dałabym 6/10, ale sam tytuł podwyższa moją notę o tę jedną gwiazdkę. Od dziecka kochałam Zwiadowców, teraz mogę powiedzieć, że kocham tych...

DeVi | 2018-08-09
Przeczytana: 22 lipca 2018

Jako księżniczka znakomitego rodu jesteś zmuszona to eleganckiego machania, sunięcia na szpilkach, wygłaszania słodkich słówek i stosowania sztucznego uśmiechu przez pół dnia. Madelyn jest całkiem dobra w udawaniu tego kim nie jest. Wesołej, zadowolonej nastolatki potrafiącej jedynie myśleć o kolejnych pięknych sukniach i uroczo przystojnych młodzieńcach. Prawda jednak jest całkowicie inna. Zwłaszcza kiedy przyszła następczyni tronu jest uczniem Zwiadowcy.

Dla mnie trzynasty tom jest dobrą kontynuacją prezentującą możliwości autora, który nie zapomniał jak dobrze zabawić czytelnika. Poszukiwanie prawdy, odnajdywanie sekretów, tworzenie relacji iście prawdziwych oraz obrazowe, lecz kulturalne przestawienie walk dobra ze złem. Zdecydowanie czekam na kolejny tom. Aż mam ochotę jechać do pobliskiego zamku na lekcje łucznictwa!

Więcej na:
Zapraszam! :)

Vilsa | 2018-06-17
Na półkach: 2018, Posiadamy, Przeczytane
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie mogłam się doczekać kontynuacji jednej z moich ulubionych serii i oto jest! Klan Czerwonego Lisa jedynie nieznacznie odbiega jakością od pozostałych książek w serii. Niezmiernie ucieszyłam się na pojawienie się Halta i dzięki niemu znowu mogłam parskać ze śmiechu podczas czytania. Cieszę się, że możemy lepiej poznać Maddie i umiejętności, jakie w sobie wyrobiła od ostatniego spotkania z nami. Na początku żałowałam, że nie będziemy świadkami kolejnych przygód zwiadowców w terenie, ale okazało się, że zwiedzanie zamku i jego tajemnic jest równie interesujące.
Cassandra nadal nie jest postacią, którą lubię. Teraz, mam wrażenie, jest jeszcze bardziej denerwująca ze swoim nadmiernym matkowaniem, tak jakby sama nie zachowywała się podobnie w wieku swojej córki.
Flanagan rozczulił mnie też wizytą Skandian, cóż może być lepszego niż połączenie dwóch świetnych światów i postaci z nich? Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, bo takie kończenie książki to jak kara dla czytelnika!

Alisk | 2018-08-05
Przeczytana: lipiec 2018

widać że autor zna się na tym o czym piszę, poza jazdą konną, sama jeżdżę od nie z pełna roku, a już kują mnie niektóre błędy które mogły by zmienić dużo w fabule. jeszcze jednym minusem była Madelyn, czyli taka typowa Mary Sue (czyli osoba bez skaz). jednak, prócz tych "drobiazgów" książka bardzo fajna i widać że John Flanagan podnosi się po nudnej "Drużynie"

O mojej miłości do serii „Zwiadowcy” Johna Flanagana pisałam już na blogu wielokrotnie. Powieści z tego cyklu były jednymi z pierwszych książek fantasy, które przeczytałam i to one w dużym stopniu przyczyniły się do tego, że teraz tak bardzo lubię ten gatunek. Swego czasu pochłaniałam każdy tom stworzony przez tego autora i jeszcze bardziej wciągałam się w wykreowany przez niego świat. Kiedy ukazała się część jedenasta, nie spodziewałam się, że będzie mi jeszcze dane przeczytać dalszy ciąg przygód tych bohaterów. Flanagan zdecydował się jednak po przeskoku czasowym kontynuować serię, co ogromnie mnie ucieszyło. Jednak dwunasta część nie do końca spełniła moje oczekiwania – była dużo słabsza od poprzednich i wprowadzała postać, która zbytnio nie przypadła mi do gustu. Jak było tym razem, w przypadku trzynastego tomu?

Już od pierwszych stron tej powieści poczułam, że wracam do świata dobrze mi znanego i będącego jednym z moich ulubionych. Od razu po rozpoczęciu lektury wciągnęłam...

Dominika-HeadDivided | 2018-09-25

„Klan Czerwonego lisa” to kolejny tom bestsellerowej serii „Zwiadowcy”. Jednak jak pisałam już niedawno – do dziesiątej części było jeszcze fajnie, a potem zaczęło się psuć. Zaczynając czytać, miałam wielką nadzieję, że jeszcze to jakoś odczaruje, ale czy mu się to naprawdę udało?
Tego dowiesz się klikając tutaj: https://headdivided.pl/fajne-ksiazki-ktore-ostatnio-przeczytalam-2-literatura-faktu-romans/

Katriona | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Tak bardzo się stęskniłam. Za stworzonym przez Johna Flanagana światem, jego bohaterami (zwłaszcza Willem) oraz tą dawką adrenaliny, którą wydziela mój organizm, kiedy czytam książki należące do serii Zwiadowcy. Bo jedno jest pewne – ten cykl to najlepsze, co mogło spotkać książkoholika.
Dopracowana i wciągająca fabuła, zwroty akcji i ci niesamowici protagoniści. Nawet antagoniści mają swoje pięć minut i, co najważniejsze, nie są jednowymiarowi. Widać, że to złole z krwi i kości, ale przynajmniej coś napędza ich decyzje, nie działają na szkodę bliźniego swego, bo mają taki kaprys.

Informacja o tym, że Jaguar wyda kolejny tom serii, trzynasty, była dla mnie niczym balsam na skołatane nerwy. Tak, przyznaję wszem i wobec, że jestem uzależniona od Zwiadowców. Ale nie ma w tym nic dziwnego, tak dobre pozycje nie powinny stać zakurzone na księgarnianych czy bibliotecznych półkach, trzeba je czytać i dać się wciągnąć do stworzonego przez Flanagana świata – barwnego, niesamowitego i...

Agata Łączka | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

książka ma swoje wady i zalety...
Moim zdaniem autor powinien zakończyć serie "Zwiadowcy" na tomie 13. Ten tom mógłby rozpoczynać nową serie, ponieważ Will i Halt czyli bohaterowie, na których opiera się cała seria pojawiają się tylko na chwile. Zasmuciło mnie to mocno lecz najwyraźniej John Flanagan postanowił, że przyszła pora na kolejne pokolenie.
Fabuła jest ciekawa lecz dosyć przewidywalna. Młodsi czytelnicy mogą być zaskoczeni pewnymi wydarzeniami lecz większość zapewne domyśli się przyszłych zdarzeń nie ma tu większych niespodzianek. Pomimo tego, że ta książka ma 400 mam wrażenie że cała fabuła zmieściła by się w 200 stronach, wydaje mi się, iż jest trochę przepełniona wydarzeniami bez znaczenia. Możliwe, że w kolejnej części okaże się, że te wydarzenia miały ukryty cel. Pomimo tego wszystkiego czyta się ją szybko, brakuje tu tylko sarkastycznych komentarzy Halta, które zawsze mnie rozśmieszały.
Historia zawarta w tym tomie nie kończy się wraz z książką, na szczęście z...

Bardzo dobra i wciągająca książka :D Był nawet przez moment mój mąż :D Jestem ciekawa jak autor to pociągnie i zdecydowanie mimo że to 13 tom z tego świata, nie wieje nudą.