The Call Of Cthulhu

2009-11-11
2009-11-11
1475020880

Okładka książki Zgroza w Dunwich François Baranger, H.P. Lovecraft
Zgroza w Dunwich François Baranger,&...
Okładka książki Unknown Kadath #3 Florentino Flórez, H.P. Lovecraft, Jacques Salomon
Unknown Kadath #3 Florentino Flórez,&...

Super klasyka. Każdy fan gatunku powinien to znać. Koniec i kropka.

Super klasyka. Każdy fan gatunku powinien to znać. Koniec i kropka.

Z perspektywy czasu książka się dość mocno zestarzała. Już niezbyt straszy i nie jest zbyt wciągająca. Plus za krok milowy w rozwoju gatunku.

Po książkę sięgnąłem ze względu iż jest to ikona horroru. Może dla fanów jest to jedna z najlepszych książek Lovecrafta.
Niestety to nie moja bajka, powieść bardzo nużąca i dobra dla tych, którzy nie mogą zasnąć.
Całość ratuje wygląd okładki i ilustracje wewnątrz.
Może w przyszłości spróbuję z inną powieścią autora.

Zwykłe opowiadania bez dialogów, historie które miały przyprawiać grozę i strach a są zwykłymi opisami. Generalnie zamysł autora był dobry, ale zabrakło akcji....

Bardzo statycznie prowadzone opowiadania. Brak dialogów i mnóstwo opisów. Trochę nie mój klimat. Ale muszę przyznać, że z utęsknieniem czekałem na finał każdego z opowiadań. Fanom polecam!

Wstęp do Lovecrafta. Jeżeli ktoś chce sprawdzić czy odpowiada mu styl tego pisarza, to książka ta jest świetnym wyborem.

Moim zdaniem do czytania Lovecrafta należy „zasiąść”. Jest to lektura na której trzeba się skupić dlatego też - przynajmniej ja - nie byłem w stanie przeczytać wszystkich opowiadań „na raz”. Dawkowałem więc je sobie po jednym, jako że zdecydowana większość książek jakie czytam obfituje w większą ilość dialogów i bardziej dynamiczny sposób przebiegania akcji.

To powiedziawszy, wiem że do Lovecrafta będę chciał jeszcze wrócić. Na razie jednak poszukam czegoś wymagającego mniejszego skupienia, po co będę mógł sięgać w dowolnej chwili, nawet gdy głowa będzie nieco zmęczona.

Klasyka sama w sobie. Coś od czego warto rozpocząć przygodę z Lovecraftem.

Klasyka sama w sobie. Coś od czego warto rozpocząć przygodę z Lovecraftem.

Jeśli ktoś naprawdę chce poczuć, co to prawdziwa groza, jak ogarnia strach przed nieznanym, bez żadnego przelewu krwi i udziału psychopaty z piłą mechaniczną, to znajdzie coś dla siebie.
Opowiadania, niektóre brzmią jak sprawozdanie albo pamiętnik.
Czytając włos się jeży na głowie, ale na koniec jednego z nich, o ironio, pojawił mi się usmiech na twarzy; co do swoich przodków i pochodzenia bohatera.

Opowiadania, niektóre brzmią jak sprawozdanie albo pamiętnik.

Czytanie tej książki to żmudne rypanie w kopalni, ale warto dochodzić do momentów w którym Lovecraft zaszył swój światopogląd i Lore. To nie jest lektura dla osób z ADHD.

Miałam większe oczekiwania co do tej książki i niestety bardzo mi się dłużyło jej czytanie.

Świetne klimatyczne opowiadania. Lovecraft w pełnej krasie.

Świetne klimatyczne opowiadania. Lovecraft w pełnej krasie.

• Horror
  • Literatura amerykańska