9788381192354
marcin100

Wyniki badań czytelnictwa w 2016 roku podają, iż w Polsce 37% społeczeństwa czyta jedną książkę w ciągu roku, a 10% siedem i więcej. Reszta nie czyta w ogóle. Ludzie kochający książki są swoistym zjawiskiem dla tych nieczytających, kimś niezrozumiałym i niedającym się ująć w standardowe ramy. Właśnie takim zjawiskiem dla Wojtka jest Anna. Chłopak jest w klasie maturalnej o profilu...

Chłopak jest w klasie maturalnej o profilu biologiczno-chemiczym. Regularnie chodzi na siłownię i biega, by podobać się dziewczynom. Nie w głowie mu natomiast humanistyczne bzdury. Uprawiając jogging codziennie w parku, obserwuje otoczenie, i jeden szczegół nie daje mu spokoju: kobieta, która zawsze czyta książki na kocu w pobliżu jeziora. Pewnego wrześniowego dnia osiemnastolatek nie wytrzymuje i postanawia ją zaczepić. Czytelniczka okazuje się być całkiem sympatyczną... nauczycielką, która właśnie znajduje się na zawodowym zakręcie. Przyciągany jakąś niezrozumiałą siłą, Wojtek stopniowo uzależnia się od rozmów z nią. Dowiaduje się, jak wyglądała kariera Anny, i z którymi bohaterami znanych dzieł literackich kobieta się utożsamiała. Sam jednak nie jest w stanie sięgnąć po książkę. Do czasu. Na skutek niefortunnego rozwoju wydarzeń jego życie towarzyskie zostaje poddane dość radykalnym zmianom, z którymi młody chłopak nie jest w stanie się pogodzić. By poradzić sobie z nową rzeczywistością, jako ostatniej deski ratunku chwyta się właśnie książki.
"Odpowiednia książka jest w stanie cię odmienić. A doskonała książka jest w stanie zmienić cię na lepsze", powie Anna do Wojtka. Czy będzie mieć rację? Nie dowiesz się, jeśli nie przeczytasz.

źródło opisu: http://www.psychoskok.pl/produkt/zderzenie-swiatow/

źródło okładki: http://www.psychoskok.pl/produkt/zderzenie-swiatow/

Ewelina | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018

Witam, co prawda ten rodzaj literatury nie należy do moich ulubionych, jednak „ Zderzenie światów” czytało mi się jak najlepszą z powieści Koontza, Mastertona czy Kinga.
„Zderzenie światów” to cudowna historia opowiadająca nie tylko o miłości, dojrzewaniu ale przede wszystkim o niezmiennych i ponadczasowych wartościach, odnajdowaniu własnego „ja” oraz miejsca na świecie.
Książka napisana przystępnym językiem, z ciekawymi a często humorystycznymi dialogami.
Serdecznie polecam.

Magdalena | 2018-08-14

Intrygująca,skłaniająca do refleksji nad pędem współczesnego świata i poszukiwaniem własnego ja przez człowieka w tym świecie.Napisana prozą lekką i nasyconą uczuciami.
Gorąco polecam.

Agnieszka | 2018-05-24
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2018

Niby nie moja bajka, ale... przeczytałam z przyjemnością. Niespodziewanie książka bardzo mnie wciągnęła, pochłonęłam ją w dwa dni (a nie cierpię na nadmiar wolnego czasu). Zdecydowanie warto przeczytać!