Łańcuch krwi. Część III. Na tropie Cygana

Wydawnictwo: Psychoskok
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788381192187
marcin100

Część III powieści "Łańcuch krwi” pt. "Na tropie Cygana". Major Czaplicki umieszcza Gabalę w więzieniu, w jednej celi z... hauptsturmfuehrerem Fullerem. Gabala jest już bardzo chory na serce, a Czaplicki wspaniałomyślnie ofiarowuje mu jedną fiolkę nitrogliceryny, a lekarza nie dopuszcza. Któregoś dnia do ich celi wrzucony zostaje strasznie zmasakrowany dowódca KBW, Wolniewicz. Wkrótce też...

Część III powieści "Łańcuch krwi” pt. "Na tropie Cygana".

Major Czaplicki umieszcza Gabalę w więzieniu, w jednej celi z... hauptsturmfuehrerem Fullerem. Gabala jest już bardzo chory na serce, a Czaplicki wspaniałomyślnie ofiarowuje mu jedną fiolkę nitrogliceryny, a lekarza nie dopuszcza. Któregoś dnia do ich celi wrzucony zostaje strasznie zmasakrowany dowódca KBW, Wolniewicz. Wkrótce też Wolniewicz jako wróg narodu zostaje błyskawicznie osądzony i skazany. Wyroku dokonuje na nim w więzieniu za pomocą pistoletu kat o nazwisku... Bołtruk. Były szef batalionu UPA teraz obłaskawiany jest przez polskie Ministerstwo Bezpieczeństwa.

Wanda Regulska od dawna już pragnie zobaczyć się z Kacprzakiem. Małżeństwo okazało się nie takie, jakiego by sobie życzyła. Wędruje z rana do jego domu pod lasem. Ze zdziwieniem dostrzega, że dom jest obstawiony, ale udaje się jej zmylić czujność obstawy i wchodzi do środka...

Powieść stanowi nieustający pojedynek dużych indywidualności. Osnową niemal każdego rozdziału we wszystkich trzech częściach jest pościg, zasadzka, zdrada, miłość, niespodzianka, ucieczka. Zaskakująca zmiana miejsc i nieoczekiwana puenta. Niemal do końca nie wiadomo, kim jest naprawdę taka lub inna postać. Bohaterowie walczą najpierw z wojskiem okupacyjnym i z różnymi bandami, stosując przeróżne fortele. Następnie przeradza się to w walkę z “władzą ludową” wspieraną przez NKWD - o wiele trudniejszą i wymagającą znacznie większego sprytu niż podczas wojny.

źródło opisu: http://www.psychoskok.pl/produkt/lancuch-krwi-czesc-iii-tropie-cygana/

źródło okładki: http://www.psychoskok.pl/produkt/lancuch-krwi-czesc-iii-tropie-cygana/

Bart | 2018-08-17

Całość serii (trzy tomy) zaczyna się niewinnie. Ciekawie, ale jak kolejna książka sensacyjno - przygodowa. A potem. A potem kopara opada do ziemi. Powiedzieć, że ta powieść wciąga to za mało - ona porywa, powala i nie puszcza do samego końca. Od początku człowiek myśli - tak było, to wszystko prawda. Chylę czoła przed autorem. W końcu zrozumiałem a właściwie poczułem co oznaczała walka Polaków pod koniec II wojny światowej a przede wszystkim po jej zakończeniu. Lektura obowiązkowa dla moich synów.

Hidan | 2018-11-11
jogibaboo | 2018-08-24