Almanach poetycki. Zasłonięte tajemnice

Wydawnictwo: Krośnieńska Oficyna Wydawnicza
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
Medellin

Idąc śladami poety poddajemy się sile słów skupionych w wierszu. Ułożone są tak, aby wydobywały z naszej świadomości obrazy, skojarzenia i skierowane były dalej niż to, co zostało zapisane: ku ukrytemu pod powierzchnią słów sensowi. Można zatem porównać poezję do głębi oczu opisanej przez Olgę Lalič, laureatkę V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Lampę Ignacego Łukasiewicza". w wierszu DNO: "...Głębia oczu przechodzącego, to zasłonięte tajemnice..." Stąd też zaczerpnięty został tytuł prezentowanego almanachu, którego przesłaniem, jak w trzech poprzednich wydaniach, jest chęć przybliżenia i utrwalenia regionalnej twórczości poetyckiej autorów o różnym dorobku literackim. Almanach wzbogacony jest o wiersze biorących udział w konkursie twórców polonijnych.

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Medellin | 2018-05-12
Przeczytana: 12 maja 2018

Tomik zawiera wiersze prezentowane podczas V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o "Lampę Ignacego Łukasiewicza". Większość autorów związana jest z Krosnem i jego okolicami. Utwory pisane przez różnych poetów prezentują rozmaite formy i tematykę. Najbardziej przemówiły do mnie wiersze będące wspomnieniami rodzinnymi następujących autorów: Romana Bańkowskiego, Marka Kusiby, Bogusławy Michalak-Trybus, Grażyny Ochęduszko-Niezgody i Jana Szelca. Spośród pozostałych autorów, jak zwykle, wysoki poziom trzyma Edward Marszałek.