Dezerter

Wydawnictwo: Bellona
6 (10 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Der Überlaufer
Marczewek

Ostatnie lato II wojny światowej, wieści z frontu wschodniego są coraz bardziej niepokojące. Młody żołnierz, Walter Proska pochodzący z Ełku, zostaje przydzielony do małego oddziału, którego zadaniem jest zabezpieczenie linii kolejowej. Wyczerpani upałem i atakami sił partyzanckich żołnierze są zmuszeni wykonywać rozkazy, które stopniowo stają się coraz bardziej nieludzkie. Spora część z nich popada w rezultacie w szaleństwo i jest prześladowana myślami o śmierci.

Proska próbuje odnaleźć wśród tego chaosu odpowiedzi na dręczące go pytania: czy służba jest ważniejsza od sumienia? Kim w istocie jest wróg? Czy można uniknąć winy? I wreszcie – gdzie podziała się Wanda, Polka z oddziału partyzanckiego, o której nie może zapomnieć?

źródło opisu: bellona

źródło okładki: bellona

Xyz | 2019-01-24

Jak dla mnie wielkie rozczarowanie i ciężko mi było dotrwać do końca tej książki.

Sargento_Garcia | 2018-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Książka w fotel nie wciska, ale przeczytać można.
Trochę męczył mnie styl autora, co miało miejscami wpływ na przyjemność czytania.

Tomek | 2018-09-26
Przeczytana: 26 września 2018

Przeczytane.
Opowiesc mocno antywojenna.
Brakowalo mi zalonczenia kilku watkow- Wanda, Udo etc.

Darciatko | 2018-08-12

Można przeczytać