Skrawek mego serca

Cykl: Inspektor Banks (tom 16) | Seria: Kryminał
Wydawnictwo: Sonia Draga
Piece of My Heart
Ag2S

Jest rok 1969. W Wielkiej Brytanii szaleje rock’n’roll, a po całym kraju krążą narkotyki oraz miłujący pokój hipisi. Tuż po zakończeniu jednego z rockowych festiwali policja odnajduje śpiwór, w którym spoczywa ciało młodej kobiety, porzuconej pośród pofestiwalowego bałaganu. Aby rozwiązać zagadkę tej śmierci, inspektor Stanley Chadwick musi wbrew swoim uprzedzeniom nawiązać kontakt z przedstawicielami subkultury, której z całego serca nie znosi. Ślady prowadzą do członków kontrowersyjnego zespołu Mad Hatters.
30 lat później inspektor Banks otrzymuje wezwanie na scenę zbrodni i rozpoczyna śledztwo w sprawie zamordowania dziennikarza piszącego dla MOJO artykuł na temat kariery Mad Hatters. Wraz z inspektor Cabbot odkrywają, że zamordowany dziennikarz odkrył jakąś mroczna tajemnicę tkwiąca w przeszłości zespołu, powodując tym samym spore zamieszanie.
Kiedy dwójka policjantów zaczyna coraz mocniej interesować się fenomenem Mad Hattersów, bardzo szybko dochodzą do wniosku, że ich pokolenie, głoszące wolną miłość obrało bardzo niebezpieczną ścieżkę..

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/3282/thriller-i-sensacja.html

książek: 2059
jamczyk | 2018-09-22
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 22 września 2018

Dwa niezależne śledztwa, które dzieli kilkadziesiąt lat, a łączy muzyka i osoba inspektora Banksa. Bardzo sprawnie przedstawiona Wielka Brytania czasów hipisów, dzieci kwiatów, narkotyków, wolnej miłości i wielkich koncertów, kontra współczesne czasy. Dla wielbicieli dobrej muzyki i kryminału - koniecznie.

golteria | 2018-08-01
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Dobra powieść obyczajowa o buncie, dorastaniu, rozczarowaniach i zwykłym życiu. Wątek kryminalny to jedynie tło, ale nie rozczarowuje. Polecam.

anetapzn | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Skrawek mego serca to 16. tom przygód inspektora Banksa.
Ale bez obaw, każdy tom można czytać niezależnie od siebie. I chociaż w kolejnych częściach oprócz zagadki kryminalnej śledzimy także prywatne perypetie bohatera, to i tak bez znajomości wcześniejszych części cyklu dacie sobie radę. Autor licznymi nawiązaniami do przeszłości daje szansę na komfortową lekturę każdemu czytelnikowi.
Tym razem nasz śledczy (którego tak na marginesie bardzo lubię) żeby rozwikłać zagadkę z teraźniejszości ( a chodzi o wyjątkowo drastyczną i tajemniczą śmierć krytyka muzycznego) musi cofnąć się do roku 1969.
Akcja toczy się dwutorowo i przeszłość jest bardzo zręcznie przeplatana z teraźniejszością. Jak się szybko okaże zabójstwo sprzed 35 lat to nie jedyne, z jakim będzie musiała uporać się ekipa śledcza.
Fabuła (zarówno wątki główne, jak i poboczne) jest bardzo misternie skonstruowana i tak poprowadzona, iż do końca nie wiadomo o co chodzi. Rozwiązanie wyłania się z mroków zagadek i tropów na...

Justyna | 2018-07-14

Książka "Skrawek mego serca" podzielona jest na dwa tory czasowe, które czytelnik śledzi niemalże jednocześnie. Z jednej strony obserwujemy wydarzenia mające miejsce w roku 1969, w którym to młodzież duży nacisk kładła na wolność, niezależność i beztroską miłość, wyznając przy tym teorie typowo hipisowskie. Właśnie wtedy doszło do morderstwa młodej dziewczyny na festiwalu, gdzie występowało wiele rozwijających się artystów, w tym nowy zespół Mad Hatters. Młoda Linda znaleziona została w porzuconym koło lasu śpiworze, z narysowanym na policzku bławatkiem oraz raną tuż pod sercem. Inspektor Chadwick podejmuje się odnalezienia sprawcy, trafiając po drodze na kilka niepojących wydarzeń, które ściśle dotyczą nowego zespołu. Co się tam tak naprawdę stało? Kim była młoda dziewczyna i dlaczego musiała umrzeć?

Z drugiej strony czytelnik obserwuje wydarzenia w roku 2005, gdzie od pogrzebacza ginie 30-letni mężczyzna - w wynajmowanym domku. Inspektor Banks prowadzi śledztwo nad tą...

To moje trzecie spotkanie, a raczej podejście do książek Petera Robinsona. Dwie wcześniejsze książki zaczynałam i odkładałam po jakimś czasie, bo nie byłam w stanie się w nie wciągnąć i wpasować. Czegoś mi brakowało, czegoś było za dużo. Akcja jakby zbyt wolna. A tym razem załapałam od pierwszych stron. Po prostu usiadłam, zaczęłam czytać i odpłynęłam. Pewnie zauważyliście, że "Skrawek mego serca" to już szesnasty tom z inspektorem Banksem. Ja nie odczułam żadnego braku wcześniejszych części, więc wydaje mi się, że nie ma specjalnego parcia na czytanie ich chronologicznie - chyba że chcemy znać całe prywatne życie Alana.

Inspektor Banks oraz jego współpracownicy muszą rozwikłać zagadkę śmierci dziennikarza muzycznego. Mężczyzna ginie w wynajętym domku gdzie pracował nad nowym artykułem dotyczącym zespołu Mad Hatters. Jak się okazało największe tryumfy zespół ma za sobą, a przypadały one na lata 60. i 70. ubiegłego wieku. Jednak policjanci nie mogą uwierzyć, że napisanie artykułu...

CZYTAMITU | 2018-06-26
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Festiwal muzyczny kojarzy się ze świetną zabawą, dobrą, ulubioną muzyką, niesamowitymi ludźmi oraz możliwością spotkania zespołu, na którego punkcie ma się totalnego bzika. Jednak cała atmosfera siada kiedy, w śpiworze odnaleziono zwłoki młodej dziewczyny.
Wielowątkowy kryminał, trzymający w napięciu, zaskakujący z każdymi pojawiającymi się nowymi faktami.
Peter Robinson z dużą precyzją, zadbał o szczegóły. Dostałam do rąk, książkę dopracowaną pod każdym względem. Przemyślaną i oddającą klimat lat 70.Kompletnie mi nieznany ale dzięki autorowi został mi on przybliżony. Wyjątkowość tej książki? Krew nie przelewa się ze stron. Przedstawiona historia uderza czytelnika swoją realnością. Równie mógłby to się za chwilę wydarzyć w prawdziwym świecie.
Czytając kryminał Robinsona, masz ochotę odpalić ulubioną muzykę i delektować się kawałkiem dobrej książki. Co czyniłam za każdym razem. Akcja książki toczy się dwutorowo. Mamy prowadzone śledztwo w 1969 roku przez inspektora Chadwicka. A za...

Okot | 2018-06-19
Przeczytana: 17 czerwca 2018

Świetna powieść! Połączenie dwóch linii czasowych bardzo dobrze przeprowadzone. Obie sprawy - z '69-ego i współczesna wciągają. Tak się wkręciłam w historię Mad Hattersów, że zaczęłam ich googlać zanim się zorientowałam, że to zespół fikcyjny ;)

To moje pierwsze spotkanie z Banksem, ale zdecydowanie sięgnę po więcej.

allison | 2018-06-18
Przeczytana: 15 czerwca 2018

"Skrawek mego serca" to kolejny tom o perypetiach inspektora Banksa. Tym razem inteligentny śledczy i jego współpracownicy muszą zmierzyć się z zabójstwem dziennikarza muzycznego. Klucz do rozwiązania zagadki tkwi w przeszłości sprzed kilkudziesięciu lat – a to jest to, co w kryminałach lubię najbardziej.

W 2005 roku ginie od uderzenia w głowę niespełna czterdziestoletni angielski publicysta i krytyk muzyczny. Szybko okazuje się, iż ostatnio przygotowywał materiał na temat kultowego zespołu Mad Matters, który największe triumfy święcił pod koniec lat 60. i w latach 70 minionego wieku. Czy jednak ten, pozornie niewinny temat mógł doprowadzić do morderstwa?
Inspektor Banks i jego podwładna Annie szybko dochodzą do wniosku, że między zabójstwem a przygotowywanym artykułem mógł zachodzić jakiś związek, zwłaszcza że zginęły notatki i komputer ofiary.

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jaw wychodzi, że w roku 1969, podczas festiwalu, na którym zagrała grupa Mad Matters,...

glasscloud | 2018-04-21
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

Bardzo przyjemna lektura, choć - oczywiście - wyszło na to, że zaczęłam czytać serię od połowy. Trochę na tym straciłam jeśli chodzi o zrozumienie różnych zależności między bohaterami, ale sam wątek śledztwa (a właściwie śledztw) był niezależny od poprzednich części, więc mimo wszystko czytało się dobrze.