Gotowi na start

2018-05-17
2018-05-17
Karol Łaciok

🚀 GOTOWI NA START! 🌟

📖 Pat Flynn, w swojej błyskotliwej książce, rozprawia się z mglistymi pomysłami, niesprawdzonymi teoriami i marzycielskimi iluzjami. Przed Tobą niezwykła podróż, która pozwoli Ci upewnić się, że wszystko jest perfekcyjnie przygotowane do startu. 🚀🌈

❓ Przed Tobą kilka kluczowych pytań, które pomogą Ci ocenić szansę na sukces Twojego pomysłu:

Czy pomysł ma potencjał na sukces?
Jak działać w wybranej branży, aby nie marnować czasu i pieniędzy?
Czy to naprawdę dobry pomysł dla Ciebie?
💡 Pat Flynn dzieli się sprawdzonymi poradami, które możesz od razu wdrożyć do swojej sytuacji. Ćwiczenia, przykłady z życia oraz anegdoty z własnego doświadczenia autora, który odnosił sukcesy wielokrotnie zaczynając od nowa zawodowego życia, pomogą Ci spojrzeć krytycznie na swój pomysł i działać nie tylko odważnie, ale także rozsądnie. 📚🧭

🌱 Ta książka jest niczym podręcznik, którym będziesz się posługiwać w trakcie tworzenia i prowadzenia własnej firmy, która nie tylko rozkwitnie, ale i stale się rozwija. 📈💼

🔍 Krok po kroku zrozumiesz, czy jesteś naprawdę gotowy do startu. To czas, by podjąć działanie, ale z rozsądnością i pewnością, że masz wszystko, czego potrzebujesz, by odnieść sukces! 🌟💪

#GotowiNaStart #Książka #Sukces #Biznes #Rozwój #Wiedza #Pomysł #Rozważnie #Odważnie #Inspiracja #PraktyczneRady #PatFlynn #Start #Kreatywność #Przedsiębiorczość

🚀 GOTOWI NA START! 🌟

Czy...

Jeśli chcesz zostać przedsiębiorcą- książka jest dla Ciebie. Zawiera dużo zadań do wykonania przed zaplanowaniem i wystawieniem swojego produktu na sprzedaż. Jest dość czasochłonna ze względu na gro rzeczy, które poleca zrobić autor- dla dobrego przygotowania się do urzeczywistnienia swojego pomysłu. Mimo tego czasu, uważam że warto przyjrzeć się swojemu pomysłowi z nieco innej perspektywy. Nawet jeśli nie zrobisz wszystkich zadań przedstawionych w książce, na pewno spojrzysz na swój pomysł odrobinę bardziej krytycznie, zdołasz go ulepszyć i przygotować się na start, który po dopracowaniu w najdrobniejszych szczegółach- musi wypaść dobrze.

Może to być ciekawa pozycja, jeżeli mamy już gotowy pomysł na biznes

Może to być ciekawa pozycja, jeżeli mamy już gotowy pomysł na biznes

Chcesz wiedzieć, czy twój biznes ma sens?
Włóż w to pracę, zrób research, poznaj konkurencję, powpisuj cyferki, opracuj plan i tak dalej, i tak dalej.

Trochę oczywistości i prawd, które każdy wie, ale nikt nie chce o tym czytać. Wszystko okraszone przeciętnymi i mało zachęcającymi anegdotami i jednym wirtualnym przykładem rollowanym przez całą książkę -słowem nic specjalnego.

Jednakże i tak warto przeczytać w fazie walidacji pomysłu. Nie wcześniej, nie później. Dzięki temu można na bieżąco przejść kroki opisywane w książce i mieć z niej rzeczywisty użytek.

Chcesz wiedzieć, czy twój biznes ma sens?

Dlaczego wszystkie książki o biznesie są pisane przez autorów, których biznesem jest sprzedaż książek a połowę treści stanowi przytaczanie mądrości innych autorów książek, których głównym zajęciem jest sprzedaż książek ?

Jeśli Twoja głowa jest pełna pomysłów na biznes i chcesz w końcu któryś z nich wcielić w życie, to ta pozycja będzie dla Ciebie odpowiednia.
Uwaga! Ten poradnik nie przeprowadzi Cię krok po kroku jak założyć dochodowy biznes i jak osiągnąć w danej niszy sukces. Ten poradnik pozwoli Ci zbadać, czy pomysł, który kiełkuje w Twojej głowie, ma szansę zaistnieć na rynku. Co więcej, ta książka pokaże Ci czy biznes, o którym marzysz, jest zgodny z twoimi oczekiwaniami na życie. Wiele biznesów, które mimo iż odnoszą sukcesy, są obciążeniem psychicznym dla swoich właścicieli. Dlaczego tak się dzieje? Bo pomysł na biznes, który wcielili w życie nie przynosi im frajdy, spełnienia zawodowego lub powoduje, że inne ważne aspekty życia są zaniedbywane.
Więc dla kogo jest ta książka? Naszym zdaniem dla każdego, kto w końcu chce przestać marzyć o dochodowym interesie i w końcu chce te marzenia urzeczywistnić, sprawdzając, czy to ma sens. Tylko jak to zrobić? Jak sprawdzić swój pomysł na biznes nie inwestując w niego całego majątku? Jak sprawdzić, czy za 2 lub 5 lat nadal będziemy chcieli go prowadzić?
Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie właśnie w książce Pata Flynna.
Autor przeprowadza nas krok po kroku w weryfikacji naszego pomysłu i nie obiecuje, że pomysł, który kiełkuje w naszej głowie ma szansę na sukces. Co więcej, autor podkreśla, że w trakcie weryfikacji pomysłu, możemy całkowicie zmienić swoją wizję i koncepcję na prowadzenie biznesu. Każdy z rozdziałów i każdy etap weryfikacji możemy sprawdzić wręcz namacalnie, ponieważ będziemy mieli okazję wykonać szereg przydatnych ćwiczeń, których wyniki mogą nas zaskoczyć. Pierwszym, ale chyba najważniejszym ćwiczeniem, jakie autor poleca wykonać, jest sprawdzenie naszej wizji i tego, co chcemy osiągnąć za 5 lat, a co za tym idzie zweryfikować czy biznes, który chcemy wcielić w życie, pomoże nam osiągnąć te cele czy też nie ma z nimi nic wspólnego. To ważny punkt, bo dzięki niemu już na starcie możemy zaoszczędzić kilka lat ciężkiej pracy i wyrzeczeń na pomysł, który nie uszczęśliwi nas i który porzucimy, bo stwierdzimy, że „TO NIE JEST TO”. Kolejne zadania pozwolą nam zbadać rynek, pozyskać pierwsze transakcje jeszcze zanim stworzymy coś namacalnego. Wykonując ćwiczenia krok po kroku, na końcu będziemy mieli pełen obraz czy pomysł w ogóle ma rację bytu, czy jesteśmy w stanie wprowadzić go w życie i móc na nim zarobić. Ta książka to nie tylko osobiste przeżycia autora, ale również prawdziwe historie ludzi takich jak ty, ludzi, którzy przed założeniem firmy weryfikowali swoje pomysły. Historie te możemy łatwo zweryfikować, chociażby odsłuchując podcasty Pata z ludźmi, którym się udało czy też sprawdzić w odnośnikach znajdujących się w książce do stron danego przedsiębiorcy.
Niekwestionowanym plusem całej tej publikacji jest historia, a raczej opowieść, w jaką jesteśmy wciągani i analogia pomysłu biznesowego jako pasa startowego samolotu i jego lotu.
Więc jak wsiadasz na pokład i chcesz sprawdzić wszystkie sekwencje kierujące Cię do lotu, jakim jest Twój własny dochodowy biznes?
ebookteka.com

Książka choć nie jest wystarczająca dla osób chcących założyć biznes lub posiadających biznes, to dobrze uzupełnia się z innymi książkami o tematyce biznesowej (Rework, 4 hours week czy "a company of one"). Ponadto zmusza czytelnika do ćwiczeń celem na prawdę skorzystania na książce - i to zasługuje na wyróżnienie.

Książka po prostu dobra. Bardzo fajny poradnik dla początkujących przedsiębiorców oraz osób, które trochę błądzą w sferze zawodowej. Nie jest idealna w całej postaci, ale fragmentami każdy powinien coś wartościowego z niej wynieść.

Bardzo dobra książka. Układa wiedzę o biznesie. Idealna dla początkujących, ale również dla osób, które próbują zmienić branżę lub zacząć nowy biznes. Warta przeczytania, przemyślenia i przećwiczenia.

Spodziewałem się czegoś nowego o sprawdzaniu pomysłu na biznes, ale autor nie daje dużo więcej oprócz rad o sprawdzaniu grup na fb i monitorowaniu googla. Jest trochę wartościowych treści dla osób, które zaczynają przygodę z biznesem i czyta się raczej przyjemnie bo wszystkim treściom towarzyszy storytelling, ale jeśli nie jesteście całkowitymi żółtodziobami to odradzam. Strata czasu.

• Biznes
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Gotowi na start