Darkest fear

Cykl: Myron Bolitar (tom 7)
Wydawnictwo: Orion Publishing Group
1 332
Darkest fear
Nesscafe

źródło okładki: https://www.ebay.com/p/Darkest-Fear-by-Harlan-Cobe...»

mclena | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

"Nie ciągnij Supermana za pelerynę, nie pluj pod wiatr, nie ściągaj maski Samotnemu Jeźdźcowi, nie zadzieraj z Winem."

Czas chyba zrobić przerwę od Cobena, bo jednak siódmy tom z rzędu troszkę mnie zmęczył powtarzalnością fabuły i przez to wrażenia z bardzo dobrej lektury zostały odrobinke przyćmione.
Myron nadal jest cieniem samego siebie, chociaż jednak troszeczkę ta iskra, która była dostrzegalna w początkowych częściach powróciła. W zasadzie można go śmiało porównać do stanu jego firmy - byle jak, ale do przodu. Informacja o tym, że ma syna odżywiła go, ale wciąż tak jakby bał się być sobą. Troszkę też przeszkadzało mi, że zbyt wiele dzieje sie jednak w dość bliskim gronie głównego bohatera, ale znowu z drugiej strony nic innego nie wybudziło by go z tego letargu. Win i Esperanza jak zwykle w formie - za mało Wielkiej Cindy... zagadka - przyznaję - wyborna! Cytując Wina: "Diablo dobra!" A zakończenie juz totalnie mnie rozłożyło na łopatki. Kompletnie zapomniałam o przecież...

Paco | 2015-03-27
Na półkach: Przeczytane, COBEN
Przeczytana: 27 marca 2015

Ciężka artyleria.
Kiedyś napisałem , że cykl o Myronie to jak trzy do ośmiu w skali Beauforta.
Miałem na myśli poszczególne pozycje.
Ta książka jest esencją tego stwierdzenia, bo sama w sobie zawiera taką sinusoidę.
Znajdziemy więc w niej lekko już oklepane zwroty i teksty typowe dla bohaterów lecz temat poruszony przez Cobena to istna ciężka artyleria.
Jestem w kropce zastanawiając się nad tytułem. Przy innych pozycjach raczej tego nie robiłem, gdyż trafienie z ,,nośnym,, nazwaniem swego dzieła mają prawdopodobnie wszyscy autorzy.
Tutaj , jeżeli Coben chciał nas przestraszyć na samym początku to.....odniosę się do innej pozycji autorstwa Morrella, a mianowicie ,,Strach w garści pyłu,, znanym tutaj jako ,,Testament,,.
Jeżeli chcecie poczuć najczarniejszy strach.....tam go właśnie znajdziecie.

Roland | 2018-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Siła niepewności

Zazwyczaj z poczytnymi pisarzami jest tak, że w miarę jak ich dorobek literacki się rozrasta, czytelnicy co raz bardziej są pewni stałych elementów, które mogą wystąpić w kolejnych powieściach. Owszem, może taka przewidywalność, a w przypadku Cobena nawet schematyczność wyklucza całkowicie możliwość zaskoczenia czytelnika powieścią napisaną w innym stylu. Jednakże z drugiej strony taka schematyczność utwierdza nas w przekonaniu czego możemy oczekiwać w przypadku kolejnej powieści. Jednakże mimo schematyczności autor jest w stanie zachwycić czytelnika, lecz wówczas kwestia dotyczy szczegółów lub też większego zaznaczenia danego czynnika. Powieści Cobena można porównać do rosyjskich matrioszek, gdzie zdejmując jedną odsłaniamy następną ukrytą w środku. Podobnie jest u Cobena, gdzie początkowa intryga ukrywa następne co raz bardziej zagłębiające się w przeszłość.

„Najczarniejszy strach” wpisuje się w pewien schemat wypracowany przez Cobena. Zazwyczaj...

ivv | 2017-06-06

Kolejna część z Myronem. Nie czytałam po kolei, chociaż akurat teraz trafiłam na część 7, a niedawno przeczytałam Ostatni szczegół (tom 6).

Bolitar dowiaduje się że ma syna i to ciężko chorego. Pilnie potrzebny jest szpik kostny, a jedyny dawca znika. W dodatku jest psychopatycznym mordercą.

I znowu niestety się umęczyłam ;( Mimo, że przeczytałam w kilka dni, to jakoś mi się to nie spinało.
Najlepiej czytało mi się elementy obyczajowe - o relacji z matką chłopca, z jej mężem, z rodzicami Myrona.

Niestety wątek kryminalny kompletnie mnie nie wciągnął.

macias | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 25 maja 2013

Rewelacyjna książka, jak wszystkie poprzednie Cobena które czytałem. Dodatkowym jej plusem jest to, że zainspirowała mnie do zostania potencjalnym dawcą szpiku.

edit (2013.08.01)
Jako się rzekło - dzisiaj wysłałem swoją deklaracje wraz z próbkami genetycznymi do bazy dawców szpiku. Polecam wszystkim: http://www.dkms.pl/choose.html

deskath | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Kolejna bardzo dobra powieść Cobena, której głównym bohaterem jest Myron Bolitar. Tym razem nasz agent sportowy dowiaduje się, że ma syna. Niestety dzieciak cierpi na ciężką chorobę, a pomóc może tylko przeszczep szpiku kostnego. Niestety jedyny dawca zniknął. Myron wraz z pomocą przyjaciół postanawia go odnaleźć. Nie będzie to łatwe zadanie, tym bardziej, że najprawdopodobniej dawca jest seryjnym mordercą o pseudonimie "Siej Ziarno". Ta część przygód Bolitara jest chyba najmroczniejsza ze wszystkich, które do tej pory przeczytałem. Bohater nie tylko musi odnaleźć zaginionego psychopatę, ale również będzie musiał oswoić się z myślą, że najprawdopodobniej jest ojcem. W każdej części tej serii bohaterowie to duży plus, tak jest i tym razem. Zagadka jest zagmatwana, a autor co chwila podrzuca fałszywe tropy. Czyta się błyskawicznie, a zakończenie może zaskoczyć czytelnika. Polecam.

Ostatnio obawiam się sięgać po powieści Cobena, ponieważ przez cechującą go schematyczność nie dają mi tyle przyjemności z czytania, co kiedyś. Jednak "Najczarniejszy strach" mnie nie zawiódł. Była intryga, było emocjonująco. Powieść wciąga, można ją przeczytać w jeden, dwa wieczory. Jak dla mnie tylko trochę przeciągnięte zakończenie. Niemniej powieść udana i polecam fanom pisarza.

Mey-Mey | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Nawet ta długa przerwa od czasu przeczytania ostatniej książki z tej serii nie pozbawiła mnie przeświadczenia, że Coben "jedzie" ciągle na tych samych schematach. W "Najczarniejszym strachu" nie ma nic świeżego, co wyróżniałoby tę powieść od poprzednich. Jednakże jest to lekka lektura, idealna np. w okolicznościach, które nie sprzyjają wymaganemu skupieniu na fabule.

Madi | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Muszę stwierdzić,że ta część przygód Myrona i Wina podobała mi się (jak do tej pory ) najbardziej,a to dlatego ,że cała sprawa obraca się wokół ,dopiero co poznanego przez Myrona 13 letniego syna.
Po prostu lubię takie łzawe historie rodzinne w kryminałach,gdy nie liczy się nic, tylko ocalenie własnego syna.
Choć nie jestem zagorzała zwolenniczką Cobena,to co jakiś czas wracam do jego książek i nieraz jestem mile zaskoczona ,co było i w tym przypadku.
Dla mnie rewelacja!
Nabrałam ochotę na Cobena!

Paweł | 2015-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 września 2015

Dosyć dobrze napisana książka z niebanalą fabułą, jak to zawsze bywa u Cobena. Tym razem Myron walczy z czasem, by wszystkimi metodami doprowadzić do poprawy czyjegoś życia. Stanie ponownie w oko z oko z wpływowymi ludźmi. Zmierzy się z zagrożeniem i wiarą w lepsze jutro. Pozna fakty, który wywrócą jego życie. Wreszcie zrozumie sens pewnych zdarzeń i w pewnym sensie ,,nawróci" swoje życie i zacznie inaczej w nim stąpać. Jak już wspomniałem: fabuła bardzo dobra, wciągająca z brakiem tendencji do nudy. Akcja przejrzysta, wciągająca i zarazem szokująca. Polecam.