Czas próby

Cykl: Wyspy szczęśliwe (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Każdy ma swój czas próby. Pytanie tylko, jak z niego wyjdziemy… Mocniejsi czy słabsi? Razem czy osobno? Będziemy dalej budować czy zostawimy zgliszcza? Czego dowiemy się wtedy o sobie? Pełna emocji opowieść, która złamie niejedno serce i sklei je na nowo. Joanna i Wiktor próbują z dwóch nieszczęść stworzyć wspólne szczęście. Nie jest to łatwe, gdyż oboje niosą bagaż trudnych doświadczeń....

Pełna emocji opowieść, która złamie niejedno serce i sklei je na nowo.

Joanna i Wiktor próbują z dwóch nieszczęść stworzyć wspólne szczęście. Nie jest to łatwe, gdyż oboje niosą bagaż trudnych doświadczeń. Ona przechodzi przez rozwodowe piekło, on nie może do końca uporać się z przeszłością. Tomasz, mąż Joanny, manipuluje, oszukuje, prowadzi nieuczciwą walkę w sądzie. Joanna nie tylko musi stawić temu czoło, ale przede wszystkim chronić dziecko. Jej niełatwy związek z Wiktorem przejdzie niejedną próbę. Zwłaszcza gdy na drodze do szczęścia stanie wytrawny gracz, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć cel – Daniel.
Do czego zdolna jest kobieta, która kocha mężczyznę? Co zrobi mężczyzna z miłości do kobiety? Jak przejdą swój czas próby?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Czas_proby-p-35316-1-30-.html

Oficjalna recenzja
kryptonite książek: 1892

Właściwy moment, właściwy czas

„Czas próby” to kolejna, po „Wyspach szczęśliwych” część powieściowego cyklu Wioletty Sawickiej o Joannie i jej próbach ułożenia sobie życia na nowo. Bohaterka tych książek musiała przejść niełatwą drogę – wszystko przez męża, jego tajemnice oraz długi – aby w końcu odnaleźć swoje szczęście. Tym samym Joanna zdobyła sympatię wielu czytelniczek, które są bardzo ciekawe dalszych losów ulubionej postaci – czy odnalezione w pierwsze części szczęście oraz spokój będą dane na długo?

Joanna, która powoli układa sobie życie, ma przed sobą jeszcze wiele do zrobienia: rozwód z Tomaszem, który robi wszystko, aby utrudnić żonie szybkie i polubowne załatwienie sprawy, spłatę długu, jaki ma wobec Daniela, wychowanie Tosi oraz wzięcie odpowiedzialności za swój związek z Wiktorem, który powoli ma dosyć życia „w zawieszeniu”, tylko pragnie stworzyć z kobietą poważną relację. Na szczęście Joanna ma obok siebie ludzi, którzy kochają ją, i są zawsze chętni pomóc, m.in. Martę czy wujostwo Ludwika i Eleonorę. Bo, jak to zawsze bywa, życie potrafi zaskakiwać, nawet jeśli wydaje się, że najgorsze już przeminęło...

Wioletta Sawicka stworzyła opowieść, od której naprawdę ciężko się oderwać. Wszystkie zawarte w niej elementy — bohaterowie, ich język oraz rozwój fabuły — są bardzo naturalne, powiedziałabym nawet, że autentyczne. Mam na myśli to, że czytelnik nie przyswaja sobie wiadomości czy sytuacji wyssanych z palca, tylko dowiaduje się o realnym ciągu przyczynowo-skutkowym. Sama Joanna wzbudza bardzo pozytywne emocje — to ciekawa bohaterka, taka z krwi i kości. Nie jest żadną Wonder Woman, ale zwykłą kobietą, z którą wiele czytelniczek może się utożsamiać. Podobne, ciepłe odczucia można mieć nawet do Wiktora czy Tosi, natomiast samą Martę aż chce się przytulić i posłuchać jej opowieści w rzeczywistości, a nie na stronach „Czasu próby”. Można mieć wrażenie, że czytamy o prawdziwych ludziach i ich realnych problemach.

Co dla mnie jest warte wspomnienia odnoście „Czasu próby”? To, że Wioletta Sawicka napisała powieść, która została tak skonstruowana, że brak znajomości pierwszej części nie przeszkadza w lekturze. Tak, nie trzeba najpierw przeczytać „Wysp szczęśliwych”, aby wziąć się za „Czas próby”, ponieważ umiejętnie wpleciono fabułę z poprzedniej książki w tę najnowszą historię. Co najważniejsze, dzięki temu cała opowieść o Joannie, Wiktorze, Tosi i innych bohaterach, staje się bardziej rzeczywista w odbiorze, ponieważ nie ma sztucznego wprowadzenia w narracji, jak w innych powieściach wydawanych w cyklach.

„Czas próby” to ciepła, warta przeczytania powieść, po której nadal będzie trawić ciekawość, jak dalej będą wyglądały losy Joanny, Wiktora, Tosi i innych. Nic na to nie da się poradzić – Wioletta Sawicka potrafi zaintrygować czytelnika i tym samym nadal potrzymać jego zainteresowanie. Przyznam się, że moje też.

Pełna emocji opowieść, która złamie niejedno serce i sklei je na nowo.

12 czerwca miała premierę najnowsza książka Wioletty Sawickiej „Czas próby”. To drugi tom powieści „Wyspy szczęśliwe”. Każdy ma swój czas próby. Pytanie tylko, jak z niego wyjdziemy… Mocniejsi czy słabsi? Razem czy osobno? Będziemy dalej budować czy zostawimy zgliszcza? Czego dowiemy się wtedy o sobie?

Patronaty tygodnia

Im bliżej wakacji, tym więcej książkowych premier otrzymujemy. W tym tygodniu na naszej specjalnej liście znajdziecie nie tylko trzymające w napięciu kryminały, ale również idealne na plaże romanse i fantastykę. Biorąc pod uwagę, że do wakacji zostały nam dwa tygodnie, proponujemy budowę zamku z nowości, którymi zasypują nas wydawnictwa. Przynajmniej będziemy mieć pewność, że na plaży nie zabraknie nam nowych lektur.