Wyzwanie czytelnicze LC

Biały piasek #2

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Cykl: Biały piasek (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
White sand vol. 2
komiks

Powieść graficzna. Drugi tom nowej sagi autorstwa Brandona Sandersona, pełnej przygód i magii. Po tym, jak większość jego towarzyszy zginęła w zasadzce, Kenton został lordem mastrellem nielicznych pozostałych przy życiu mistrzów piasku, magów zdolnych do manipulowania piaskiem. Ponieważ większość rządzącej rady jest mu wroga, impulsywny Kenton musi stać się dyplomatą, by mieć nadzieję na...

Po tym, jak większość jego towarzyszy zginęła w zasadzce, Kenton został lordem mastrellem nielicznych pozostałych przy życiu mistrzów piasku, magów zdolnych do manipulowania piaskiem. Ponieważ większość rządzącej rady jest mu wroga, impulsywny Kenton musi stać się dyplomatą, by mieć nadzieję na ocalenie swoich towarzyszy. Jednak pojawia się kolejna komplikacja – ze wszystkich stron atakują go zabójcy, a jedynym prawdziwym sojusznikiem Kentona jest przybyła z drugiej strony planety Khriss która jednak ma własne ukryte cele.

źródło opisu: www.mag.com.pl

źródło okładki: www.mag.com.pl

Ciacho | 2018-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2018

"Desperackie szukanie pomocy"

Biały piasek 2 to drugi tom komiksowej serii bardzo płodnego Brandona Sandersona, którego książki łykam masowo i z wielką chęcią jak miętusy. Ogólnie nie przepadam za komiksami, bo to drogie, zajmuje dużo miejsca i przede wszystkim zbyt szybko się czyta i ciężko poznać lepiej świat, bohaterów i historię. Ale jeśli się powiedziało A, to trzeba też i powiedzieć B. Uwielbienie względem autora zobowiązuje, ale też właściwie poprzedni tom był dość dobry i mi się podobał, więc nie trzeba mnie było specjalnie zachęcać, bo sam sięgnąłem. Tym razem jednak dość krótko na temat kontynuacji, bo nie ma tutaj za wiele do powiedzenia.

Kenton został lordem mastrellem, kiedy większość jego towarzyszy i mistrzów piasku zginęła w zasadzce. Zostało tylko niewielu magów, którzy potrafią posługiwać się mistrzostwem piasku i Kenton musi zrobić wszystko, żeby ich ocalić. Próbuje zdobyć głosy niezbędne do utrzymania gildii mistrzów piasku spotykając się z każdym z rady, aby...

Lukasz | 2018-10-21
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2018

Fabuła komiksu pierwsza klasa, szkoda tylko ,że pod koniec ewidentnie zmienia się styl graficzny komiksu.

Julia | 2019-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2019