W poszukiwaniu duszy

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Tamashii no tankyū
popularnonaukowa
Gabutek

Jaka jest prawdziwa natura człowieka? Jak obchodzić się ze świadomością? Jak zredefiniować własne ego tak, by prowadzić bogatsze, bardziej twórcze i harmonijne życie? Jak pokochać siebie, odzyskać pewność i dumę? Oto pytania, które stawiało już wielu, lecz odpowiedzi, jakich udziela dr Tadataka Kimura są dalekie od utartych – kwestionując dotychczasową wiedzę, burzą wygodne przyzwyczajenia, ale też pozwalają spojrzeć na trapiące nas problemy z radykalnie nowej perspektywy, odrzucić przygnębiającą atmosferę śmierci i pozbyć się rozterek. O sprawach będących dotąd domeną religii i filozofii autor pisze, używając terminologii naukowej, ożywia w ten sposób dziedzictwo duchowe ludzkości i odczytuje w nowym świetle jego sens.
Choć odpowiedzi, jakich udziela dr Tadataka Kimura na często stawiane pytania, mogą budzić zdziwienie, pozostaje on niezmordowanym poszukiwaczem prawdy i z prawdziwą pasją stara się pomóc w lepszym zrozumieniu siebie.

źródło opisu: https://www.wydawnictwodialog.pl/index.php?route=p...(?)

źródło okładki: https://cdn.bonito.pl/zdjecia/4/3638c52-w-poszukiwaniu-duszy.jpg

Henryk | 2019-03-31
Przeczytana: grudzień 2018

"Odjechana" książka. A na końcu się okazuje, że to ma wszystko sens. każdy musi sam przeczytać. Dobrze, że tłumaczona z japońskiego- ma tego szalonego ducha.