Jak kobiety podejmują decyzje. Co jest prawdą, a co mitem oraz jakie strategie są najlepsze.

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Seria: Poradniki i podręczniki biznesowe
Wydawnictwo: Rebis
7 (5 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
How Women Decide
poradniki
Edunia

CO JEST PRAWDĄ, A CO MITEM ORAZ JAKIE STRATEGIE SĄ NAJLEPSZE Mężczyźni i kobiety odmiennie podchodzą do decyzji, choć niekoniecznie z powodów, które nam wmawiano. Stres? U kobiet korzystnie wpływa na koncentrację. Pewność siebie? Zdrowa dawka wątpliwości prowadzi do znacznie trafniejszych decyzji. Wbrew powszechnemu mniemaniu kobiety są równie stanowcze jak mężczyźni. Dlaczego zatem kobiece...

CO JEST PRAWDĄ, A CO MITEM ORAZ JAKIE STRATEGIE SĄ NAJLEPSZE
Mężczyźni i kobiety odmiennie podchodzą do decyzji, choć niekoniecznie z powodów, które nam wmawiano. Stres? U kobiet korzystnie wpływa na koncentrację. Pewność siebie? Zdrowa dawka wątpliwości prowadzi do znacznie trafniejszych decyzji. Wbrew powszechnemu mniemaniu kobiety są równie stanowcze jak mężczyźni. Dlaczego zatem kobiece decyzje często są kwestionowane i kobieta musi stale od nowa udowadniać swoją wartość?

Książka Jak kobiety podejmują decyzje przedstawia prawdziwe, zajmujące historie kobiet oraz analizuje ich doświadczenia z punktu widzenia psychologii poznawczej. Autorka radzi, jak kształtować swoje nawyki i strategie, aby móc nie tylko maksymalnie wykorzystywać pojawiające się możliwości, ale też by zmieniać obecną kulturę panującą w organizacjach.

"Jak kobiety podejmują decyzje rozprawia się z mitami na ten temat - mitami, w które wierzą również kobiety. Poprzez analizy i ciekawe relacje pokazuje nam, jak działają uprzedzenia. Każda kobieta musi przeczytać tę opartą na gruntownych badaniach i świetnie napisaną książkę. Dzięki przedstawionym w niej użytecznym taktykom zyska pewność siebie, która pozwoli jej podejmować lepsze decyzje. Mężczyźni też powinni zapoznać się ze strategiami, które pomagają kobietom stawać się wspaniałymi liderami!"
JOANNA BARSH, współautorka bestsellerów How Remarkable Women Lead i Centered Leadership

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/pl/book-jak-kobiety-podej...(?)

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/pl/book-jak-kobiety-podej...»

Goldie | 2019-07-10
Przeczytana: 08 lipca 2019

Bardzo ciekawa, choć chwilami nużąca. Ciekawa, bo jest kilka punktów widzenia na decyzje, które podejmują kobiety - wpływ intuicji, chęć podejmowania ryzyka, element pewności siebie czy przeżywanego stresu lub wpływu sytuacji zewnętrznej. Chwilami nużące, bo momentami autorka zbyt rozwleka uzasadnienie albo analizę danego tematu. Na minus też można zaliczyć dużo wsparcia "amerykańskimi badaniami", choć trzeba przyznać, że wszystko podane jest bardzo rzetelnie, ze wskazówkami do źródeł (przypisy na końcu książki zajmują 50 stron!). Na duży plus - bezpośredni język, którym książka jest pisana (bez naukowej terminologii) oraz przede wszystkim (i to jest najlepsze) dużo przykładów konkretnych postaci, z którymi autorka rozmawiała i które udzielały tematów do analizy, czasem bardzo trudnych zdarzeń i wyborów oraz różnych czynników, które wpłynęły na ich decyzje.

Kobiece_ksztalty | 2018-09-23
Przeczytana: 22 września 2018

Zawsze interesowała mnie nasza kobieca psychika, jak działa i jakie są różnice między nami
a mężczyznami. Książka Jak kobiety podejmują decyzje jest autorstwa Therese Huston, doktor psychologii i założycielki Center for Excellence in Teaching and Learning miejsca gdzie pomaga ona ludziom w podejmowaniu najlepszych dla nich decyzji.

Autorka w swojej książce przedstawia szczegółową analizę tego, w jaki sposób kobiety podejmują decyzje. Zabiera nas ona w fascynującą podróż w głąb kobiecego ale i męskiego umysłu. Książka nie powie nam wprost jak podejmować trafne i słuszne decyzje i na pewno nie jest to poradnik. Autorka nakłania nas bardziej do zrozumienia pewnych schematów i to one mają nam pokazać drogę do sukcesu w podejmowaniu trafnych decyzji. Dodatkowo autorka daje nam kilka ważnych rad jak radzić sobie z trudnymi decyzjami, zminimalizować stres, który jest tak wszechobecny w naszym życiu i jak zmierzyć się z ryzykiem i sprawić aby ono było dla nas budujące i mogło nas...

Bardzo ciekawa książka, która rozwiewa mity dotyczące podejmowania decyzji przez kobiety i czy naprawdę różnią się one tak bardzo od mężczyzn w tym zakresie.

malenstwo_83 | 2018-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2018

Ciekawa pozycja obalająca najprzeróżniejsze mity dotyczące podejmowania decyzji przez kobiety. Dlaczego społecznie jakiekolwiek decyzje podejmowane przez mężczyzn są od razu przyjmowane, nie zależnie od ich wagi, a identyczne decyzje podejmowane przez kobiety są podważane? Dlaczego gdy kobieta podejmuje decyzję mówi się że jest to impulsywne pod wpływem intuicji jakby to było coś złego? Na wiele tego typu pytań odpowiada właśnie ta książka.