8 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
zamiana ciał, miłość, romans
E-T Novak

Zamieńmy się to historia na pograniczu komedii i fantastyki, z elementami powieści psychologicznej i obyczajowej. Jest to zabawna i pełna zwrotów akcji opowieść o przyjaźni, miłości, marzeniach i o odkrywaniu prawdziwego JA. Ada mieszka na przedmieściach w wielkim domu, ze swoim mężem Mirkiem i psem, Oskarem. Pracuje jako asystentka kuratora sztuki, ale marzy o własnej karierze...

Ada mieszka na przedmieściach w wielkim domu, ze swoim mężem Mirkiem i psem, Oskarem. Pracuje jako asystentka kuratora sztuki, ale marzy o własnej karierze artystki-malarki. Jej marzenia mogą się ziścić, gdyż na rocznicę ślubu „dostaje” od męża kawiarnię blisko centrum, w której będzie mogła zawiesić swoje prace.
Któregoś dnia, w lokalu zjawia się niespodziewanie Lena – przyjaciółka Ady z dzieciństwa. Opowiada o swoich podróżach i o powrocie do rodzinnego miasta, gdzie ze swoim mężem, Wiktorem, wprowadziła się do kamiennicy w centrum. Kobiety szybko podejmują spontaniczną decyzję o wspólnym prowadzeniu kawiarni, jako że w dzieciństwie obiecały sobie, że będą się wszystkim dzielić.
Sprawy nieco komplikują się, gdy okazuje się, że mężem Leny jest dawniej zakochany w Adzie kumpel jej brata, zaś obecny partner Ady szybko traci głowę dla atrakcyjnej Leny… Przyjaciółki postanawiają coś z tym zrobić. Wkrótce jednak dowiedzą się, że los lubi płatać figle, a je czeka nieoczekiwana zamiana miejsc.

źródło opisu: http://wydawnictwo.dygresje.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.dygresje.pl

dorotbook | 2018-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2018

„Życie jest skomplikowane samo w sobie. I czasem jedyną drogą ewakuacyjną jest skomplikowanie go jeszcze bardziej.”

Nikt z Was pewnie nie lubi chorować. Ale czasami gorączka może przynieść dobre skutki, bo właśnie pewnej nocy podczas wysokiej gorączki do pisarki Ewy Giurkowicz przyszła wena. W chorobowych bólach powstała książka „Zamieńmy się”. Nie życzę autorce kolejnej choroby, ale taka wena mogłaby panią Ewę nawiedzać codziennie!

Sernik – miłość do tego ciasta połączyła dwie dziewczynki – Adę oraz Lenę. Obiecały sobie, że na zawsze będą się ze sobą wszystkim dzielić po równo, na pół. Ale czy takie obietnice mogą przetrwać, gdy w grę wchodzi miłość? Ada mieszka na przedmieściach w wielkim domu z mężem Mirkiem i psem. Od kochającego męża na rocznice ślubu otrzymuje małą kawiarnię, w której będzie mogła zawiesić swoje obrazy. Któregoś dnia w lokalu zjawia się Lena. Wraz z mężem Wiktorem niedawno wprowadzili się do kamienicy w centrum. Pod wpływem emocji Ada proponuje, by dawna...

beztroska_domatorka | 2018-07-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 lipca 2018

W małym ciele wielki duch – w tym przypadku można powiedzieć: w cienkiej książce wielka frajda. „Zamieńmy się” to książka na pograniczu fantastyki i romansu z nutką komedii, która tworzy spójną całość. Zabawne sytuacje, które spotykają bohaterki, przeplatają się z rozmyśleniami o małżeństwie i własnym życiu. Książkę czyta się szybko, dzięki dynamice akcji nie sposób się przy niej nudzić, a niecodzienny pomysł na fabułę sprawił, że przepadłam w jej stronach. Lektura przywołała u mnie wspomnienia filmu, który oglądałam w dzieciństwie. Zaczęłam się zastanawiać, co ja bym zrobiła, będąc w ciele kogoś innego i móc spojrzeć na siebie i moje życie z perspektywy osoby trzeciej? Czy chciałabym wracać „do siebie”? Czy coś bym zmieniła? Zakończenie zaś udawania, że losu nie sposób oszukać i mimo krętych dróg, zawsze nas odnajdzie.

Madame Booklet | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

Oto Ada i Lena – dwie dziewczynki, które połączyła miłość do… sernika. Ten oto słodki rodzaj miłości potrafi połączyć wiele dziewcząt. Jednak jak wiadomo, miłość od nienawiści dzieli cienka granica…

Ale nie tym razem.

Sernik okazał się początkiem ich długoletniej przyjaźni naznaczonej rozłąką i wszystko toczyłoby się starymi koleinami, gdyby nie to, że Lena nagle pojawia się w życiu Ady i niespodziewanie dawne przyjaciółki postanawiają dzielić swój czas w kawiarence Ady, do momentu magicznej zamiany, która wywraca życie kobiet do góry nogami.
Początkowo sytuacja wydaje się być komiczna, do chwili zaplanowanej przez kobiety intrygi… Obie zastawiają pułapkę na swoich mężczyzn.
Czy jej ulegną? Czy dawne namiętności odżyją?

Tego, co wyniknęło z prowokacji, nikt się nie spodziewał.

„Zamieńmy się” to niebywale dowcipna historia, w której nie brakuje dobrego humoru, przełomowych sytuacji, intrygi godnej najbardziej szalonych z kobiet. Co więcej, taką zwariowaną historię mogła wymyślić...

Martyna | 2018-05-08
E-T Novak | 2018-05-07