Okładka książki Tabletki z krzyżykiem

religia
typ
papier
czupirek
6,71 (691 ocen i 67 opinii)

Opis książki

Jeśli Bóg jest Ojcem, kto jest Matką? Czy ryby też utonęły w potopie? A gdyby Piłat nie skazał Jezusa? Kiedy będzie koniec świata? A jeśli Obcy to nie katolicy? Czym różni się dusza od karty SIM? Takie pytania i wiele innych, równie intrygujących, stawia w swojej książce Szymon Hołownia. Dotyczą historii biblijnych, śmierci i życia pozagrobowego, dogmatów katolickich i wielu innych rzeczy. Podobn...

Takie pytania i wiele innych, równie intrygujących, stawia w swojej książce Szymon Hołownia. Dotyczą historii biblijnych, śmierci i życia pozagrobowego, dogmatów katolickich i wielu innych rzeczy. Podobne pytania zadaje sobie także wielu chrześcijan, choć czasem wstydzą się do tego przyznać. „Tabletki z krzyżykiem. Pierwsza pomoc w lękach związanych z Bogiem, końcem świata, czyśćcem i duchami” to książka niezwykła i oryginalna na polskim rynku literatury religijnej. Pokazuje, że o sprawach związanych z religią można pisać współczesnym językiem, w sposób lekki i dowcipny, a zarazem z głębokim zaangażowaniem. Książka dla tych, którzy oczekują, aby Kościół nadążał za zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie. Ci, którzy już sporo wiedzą na tematy religijne, także na pewno dowiedzą się czegoś nowego. „Tabletki z krzyżykiem” jednych rozbawią, innych zaskoczą, niektórych nawet oburzą, ale na pewno nikogo nie pozostawią obojętnym.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Ettelea | 2010-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2010

Zacznę od podziwu, bo napracował się autor niesamowicie. Po pierwsze bibliografia rzuca na kolana. Co odbieram jako szacunek dla potencjalnego czytelnika. Po drugie język - lekki, miejscami dowcipny, bez inkwizytorskiej nuty 'ja wiem najlepiej, mnie się słuchajcie'.

Trudno zmieścić w recenzji mnogość tematów podejmowanych w tej pozycji. Zaryzykuje stwierdzenie, że to taki religijny misz-masz ale smaczny i lekkostrawny. Do tej pory nie pojmuje jak udało się połączyć tak wiele ciekawych kwestii w jednej książce. Życie za czasów Chrystusa, pseudoreligijne wątki w literaturze, współczesne wypaczenie obrazu anioła, kosmos, życie po śmierci, to i jeszcze więcej ułożone w ciąg krótkich rozdzialików, które aż chce się czytać.

Przyznam, że niektóre poruszane pytania zrodziły się w moich myślach. Fajnie dowiedzieć się, że nie tylko mnie nurtują dziwaczne, czasem mogło by się wydawać bezsensowne pytania.

Summa Summarum, tabletki te dostępne są bez recepty zalecam stosować profilaktycznie jako...

Renax | 2014-05-08
Na półkach: Przeczytane, Religia, 2014
Przeczytana: 08 maja 2014

Trudno jest wypowiadać opinie na temat książek 'zaangażowanych', bo jak minęły czasy, ze musiało zachwycać, nawet jeśli nie zachwycało'.
Piszę więc dla zainteresowanych tematem.
Ciekawy, luźny język i przykłady wzięte z życia albo z faktów znanych z mediów. Treść poważna. Systematyczny podział tematyczny, nie ma pomieszania wszystkiego. Ciekawe są odnośniki bibliograficzne.
Poza różnymi zagadnieniami z dziedziny religii, o których można przeczytać w innych książkach, znajdują się tematy takie jak UFO a teologia. Powiem Wam, że pan Hołownia zaciekawił mnie i jak mi życia starczy, sięgnę po te 'odnośnikowe' książki.

NataliaKatarzyna | 2011-03-09
Przeczytana: 2010 rok

To dzięki tej książce poznałam Szymona Hołownię jako pisarza i nie żałuję. W momencie kiedy zaczęłam czytać tą książkę byłam w trudnym dla siebie momencie, a moja wiara nie była nawet poprawna.
Jednak Hołownia sprawił, że zrobiłam sobie tak zwaną stop klatkę i zaczęłam się nad sobą zastanawiać. Dzięki Tabletkom... popatrzyłam na instytucję KK z zupełnie innej - bardziej ludzkiej perspektywy. To była jedna z tych cegiełek, które pomagają budować pewien pogląd na sprawę.
Polecam!

Scarlett | 2010-04-04
Przeczytana: marzec 2010

Wiedziona intuicją, kupiłam tę książkę. No i nie żałuję, kurczę, nie żałuję. Warto było wyskoczyć z tych trzydziestu złotych.
Pomimo faktu, że okładka jest naprawdę okropna i zdecydowanie odstrasza, książka ratuje się zawartością. Imponuje bibliografia i bogactwo źródeł, z których Autor korzystał przy tworzeniu "Tabletek..."
Całość robi wrażenie. Uważam, że kosmicznie trudno jest pisać o religii w sposób, który jeszcze bardziej nie gmatwa zawiłości teologicznych. Hołowni się to udaje, tak myślę. :-)
Lekka, miejscami dowcipna pozycja, która pokazuje, że nie trzeba być herosem, by wierzyć w Boga.
Mnie urzekła.

zwariowanyaniol | 2012-08-26
Przeczytana: sierpień 2012

Chyba do jego druga wydana książka.. chociaż te informacje, są mi słabo znane.
Przeczytałam kilka Jego książek, historię z tym pisarzem zaczęłam tak, że wydarzenia zostaną dość długo zapisane w moim sercu wspomnień.
Pierwsza przeczytana książką była:
„Bóg. Życie i twórczość” na sam początek, książka była wstrząsem związanym stylem i ilością informacji, następnie jak wszystko chronologicznie ułożyłam to ta biografia Boga spodobała mi się.
Następną była książka „Kościół dla średnio zaawanasowanych” tam były definicje słów, które minimalnie obiły mi się o uszy i czułam nie dosyt.
Potem „Monopol na zbawienie” jaki w aktualnej chwili nic nie pamiętam, może dlatego że czytałam jako e-booka.
Następnie „Bóg, kasa i rock'n'roll” jest perełką, multum ludzi, jacy sprzeczają się o ‘teorię’ religijne, albo o brak istnienia Boga, musiało by przeczytać tą książkę, jaka jest lekcją jak posiadać odmienne zdanie, a nadal poradzić nie podniesioną rozmowę.
No i nareszcie „Tabletki z krzyżykiem”( tyt...

Lucas | 2011-06-13
Przeczytana: 06 grudnia 2009

Są tematy specyficzne o których pisać nie jest łatwo a pisanie o nich stanowi spore wyzwanie. Jednym z takich tematów jest wiara. Podejmując tę trudną tematykę należy operować rozległą wiedzą na temat religii, świata i człowieka. Wszystkim, których interesuje problematyka wiary, polecam książkę Szymona Hołowni pt. Tabletki z krzyżykiem: Pierwsza pomoc w lekach związanych z Bogiem, końcem świata, czyśćcem i duchami. Autor przedstawia w książce swoje, (ale nie tylko), przemyślenia o religii, wierze i Kościele Katolickim. Nie unika przy tym jednak cennych i wartościowych nawiązań do różnych autorytetów z dziedziny teologii, biblistyki i socjologii.

Autor wraz z czytelnikami szuka odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: „Kiedy będzie koniec świata?”, „Czym różni się dusza od karty SIM?”, „Jeśli Bóg jest ojcem to kto jest Matką?”. Te i podobnego typu pytania sprawiają, że książka ma lekki posmak kontrowersyjności, ale i oryginalności. Ponadto każdy czytelnik ma szanse spojrzeć na na...

Melania | 2011-02-13
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 13 lutego 2011

5 gwiazdek – pełna fascynacja książką! Bogata bibliografia świadczy o tym, że autor naprawdę wie o czym pisze, a pisze bardzo ciekawie. Wprost nie mogłam się oderwać („jeszcze tylko jedna tabletka” ). Nieszablonowe pytania, ciekawe odpowiedzi, poczucie humoru, ironia, lekkość pióra, porównania pomagające zrozumieć trudniejsze sprawy – to cechy charakteryzujące „tabletek”.
Jeszcze w trakcie lektury zaczęłam sobie zadawać pytania, które wszyscy rzadko sobie zadajemy. Narodziły się też nowe – cóż trzeba szukać dalej... Książka budzi do refleksji nad sobą, swoim życiem, naszymi bliskimi, naszą wiarą.

Jest to moja pierwsza przygoda z książką pana Hołowni i już wiem, że na pewno nie ostatnia!

UWAGA! „Tabletki z krzyżykiem” uzależniają!
Przed użyciem zapoznaj się z treścią dołączoną na okładce lub skonsultuj się z księdzem lub katechetą, gdy każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu (duchowemu!) lub zdrowiu.
;)

Radomak | 2013-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Trudno ocenić dość obiektywnie tę książkę, z prostego powodu - nie jest książką , która ma swoją ciągłość. Można ją czytać na wyrywki, otwierając na chybił trafił strony, można spróbować przeczytać po kolei, nie ma wielkiej różnicy. Autor zamieszcza swoje dosyć wnikliwe badania na wiele zasadniczych pytań dotyczących wiary chrześcijańskiej. Możemy dowiedzieć się jak wyglądać będzie niebo, co stanie się z duszą po naszej śmierci, czy zmartwychwstać można również na księżycu. Oczywiście są to poglądy autora i wielu osób, które do tej pory starały się opisać te zjawiska, można mieć też swoje opinie, niekoniecznie zbieżne z linią autora. Polecić można humor kościelny, który przedstawia mniej konserwatywną stronę zakonników i księży.

Oliwia | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

W marcowym szale książkowych zakupów w moje ręce wpadły „Tabletki z krzyżykiem” autorstwa Szymona Hołowni. Po pobieżnym przejrzeniu książki od razu nasunęły mi się skojarzenia z książką „O Bogu, jego sługach i diabelskich sztuczkach”, którą przeczytałam kiedyś dawno temu. Tamto czytało się bardzo dobrze więc tego samego spodziewałam się po „Tabletkach…”. Trzeba przyznać, że ‘cała paczka tabletek’ zażywana zgodnie z zaleceniami autora zajmuje sporo czasu [w moim wypadku ponad 3 miesiące z przerwą na sesję w trakcie], ale warto po nią sięgnąć.

Niektóre tabletki połyka się bardzo szybko i trzeba uważać, żeby ich nie przedawkować. Trafiają się też tabletki gorzkie, których przełknięcie niejednej osobie może sprawić duży kłopot. Jako całość tabletki można określić mianem koktajlu witaminowego, który każdemu wyjdzie na zdrowie.

Dodatkowym plusem jest bardzo obszerna bibliografia zarówno na końcu książki [111 pozycji o ile dobrze się doliczyłam], jak i po zakończeniu każdej części książki...

Forever | 2011-04-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

Polubiłam to uczucie błogiego spokoju, towarzyszące mi przy lekturze jakiejkolwiek książki Szymona Hołowni.
Jest to uczucie spokoju, że się nie zawiodę, a odczuwanie czegoś takiego wobec jakiegokolwiek pisarza to naprawdę nie lada przywilej.

Kompendium wiedzy w pigułce, a właściwie, w pigułkach - tytułowych tabletkach.
Mają one pomóc naszym pogubionym duszyczkom w poukładaniu pewnych nurtujących nas kwestii - tak mnogich i różnorodnych, że nie sposób byłoby ich wszystkich wymienić.
I aż dziw bierze, że przy tak ciężkiej i poważnej tematyce, nie opuszczało mnie uczucie po prostu dobrej zabawy, ale także potrzebnej mi edukacji, bo z tej książki można się dowiedzieć naprawdę bardzo dużo.

Jestem w pozytywnym i głębokim szoku, po raz kolejny ujęta fachową wiedzą tego człowieka i szacunkiem, jakim obdarza swojego odbiorcę. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, niech biorąc tę książkę, zacznie od jej bibliografii, znajdującej się na końcu. Jest imponująca.

Pozostaje mi tylko zwrócić się...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto