Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Znaki Zapytania

Wydawnictwo: Self Publishing
Znaki Zapytania

19 letni Alan natrafia przypadkiem w Internecie na artykuł, z którego dowiaduje się, że w dziwnych okolicznościach zginęły 4 osoby. Wkrótce nie ma śladu po tej wiadomości. Główny bohater otrzymuje również dziwne sms’y od tajemniczej osoby, o treści „Niedługo się zacznie..”. To dopiero początek. Początek czegoś przerażającego, czego nikt się nie spodziewał. Narastająca w napięciu książka, która koncentruje się na ciemnych stronach Internetu i technologii. https://sklep.wolnizyciowo.pl/

źródło opisu: Opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Damian Tomaszewski | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

Książkę czytało się szybko, miło i płynnie. Sporym atutem, dzięki któremu każdy może odnaleźć się w fabule książki jest tematyka, którą autor przedstawia w strasznie realny sposób. Ciekawie wkomponowane elementy Sci-Fi ani na chwilę nie dawały wyrwać się z klimatu serwowanego przez całą lekturę.

Chociaż nie lubuję się w krótkich książkach, to "Znaki Zapytania" na pewno znajdują się wśród pozycji, które wspominać będę pozytywnie.

Nic, tylko czekać na kolejne dzieła autora, które zapewne będą coraz lepsze!

adgjl | 2018-05-15

Pierwsza czynność po przeczytaniu książki - skierowałem wzrok na mojego smartfona. Od razu zaniepokoiły mnie migające na zmianę kolorowe czujniki, nie wspominając o kamerkach. Następnie zacząłem snuć coraz to głębsze przemyślenia odnośnie mojego związku z całą tą elektroniką oraz internetem. Druga czynność to spacer po mieście oraz obserwacja uzależnionego społeczeństwa, głównie wśród młodzieży co nie znaczy, że tylko...
Gratulacje Alan, udany debiut. Pomimo prostoty i lekkości jeśli chodzi o książkę - dajesz do myślenia, i tym sposobem spełniasz podstawowy cel tej opowieści. Czyta się łatwo, przyjemnie i szybko.
Początek książki troszkę nudnawy lecz z biegiem akcji rozwija się również narastająca ciekawość ze strony czytelnika i w takim stanie pozostaje on do końca. Fabuła płynie z coraz większym napięciem. Książka ma parę wad ale to oczywiście wynagradzają również zalety :)
Mam wrażenie, że momentami wydarzenia są naciągnięte, mało realne ale w końcu to jest Fantasy! Bardzo...

Książkowe_wino | 2018-05-14
Przeczytana: 13 maja 2018

Słowami podsumowania mogę powiedzieć, że jak na pierwszą książkę Alan Jankowski wyszedł zwycięsko. Wiadomo, każdy ma swoje zdanie – ja znalazłam trochę zalet, a też trochę wad lub własnych uprzykrzeń. Niektórzy pomyśleliby, że wiele rzeczy zostało trochę wyolbrzymionych. Sama odniosłam takie wrażenie. Chociaż jak głębiej się nad tym zastanawiałam, stwierdziłam, że to może zależeć od regionu. Skoro książka została napisana bardzo zwięźle z życiem bohatera, to są to po prostu opisy z jego otoczenia. W każdym miejscu ludzie zachowują się trochę inaczej, nawet jeśli to ten sam kraj. Podsumowując, trochę to przesadzone, aczkolwiek prawdziwe, a „efekty uboczne”, o których dowiadujemy się w książce, są jak najbardziej możliwe w przyszłości. Jeśli interesuje Cię, jak może wyglądać nasza przyszłość za pewien okres, jak ludzie odebraliby odłączenie od sieci, a jak w tym wszystkim może się odnaleźć dziewiętnastolatek i jaką rolę w tym spełnił – możesz sięgnąć po tę książkę. A dlaczego po tę?...

beja835 | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

Książkę czytało się lekko i przyjemnie, aczkolwiek z każdym rozdziałem człowiek zaczyna wysnowac domysły - a co by było gdyby 😉.
Jako czytelnik już nie pierwszej mlodosci- przeczytałam z zaciekawieniem i uwaga. Z czystym sumieniem mogę polecić młodzieży - która z opisanym problemem ma styczność non stop, i byłabym ciekawa ich reakcji po przeczytaniu. Czy my jako ludzie zastanawiamy się nad takim wpływem internetu jak pokazał nam ten młody autor?? Czy zdajemy sobie sprawę że uzależnienie to nie tylko narkotyki,alkohol i różnego rodzaju używki??? Że żyjemy w czasach gdzie właśnie internet jest największym zagrożeniem?? Że zatracamy się w wirtualnej rzeczywistości??
Tytuł trafiony w dziesiątkę i lektura obowiązkowa -
Plusem jest również prosty język,napisana tak że dotrze i do starszej grupy czytelników,jak i tych młodszych.
Świetnie pokazany współczesny problem .

GitesPlejas | 2018-05-19
Przeczytana: 19 maja 2018

Książka totalnie nie pod moje klimaty, mimo to przeczytałem ją by mieć obraz jej całości.
Nie uważam że jest to książka zła, ale też nie uważam by urzekła mnie ona w jakiś sposób. Jest napisana przyjemnym do czytania językiem. Momentami potrafiła skupić czytelnika w całości na książce.
Moim zdaniem zbyt dużo rozdziałów, jakby książka nie była taka spójna jaka mogłaby być. Historia ciekawa, można wyciągnąć z niej parę osobistych wniosków.
Z pewnością gdy Autor będzie pracował nad stylem będzie stawał się coraz lepszy!
Czekam na coś w innym klimacie! :)

banan | 2018-05-15

Polecam każdemu kto chce doswiadczyc w jakim świecie zyjemy i tak na prawde zyjemy zasadami nazuconymi przez otaczajacy nas swiat i nie dostrzegamy tego co jest najwazniejsze czyli kontakt z bliskimi i rozmowa z nimi,ale w cztery oczy !!!A nie przez messengera czy Skype .Bardzo przyjemna ksiazka szybko sie czyta i co najwazniejsze jest ciaglosc akcji i pelno interesujacych scen,ktore sa warte uwagi.Polecam każdemu!!!!Ps.Najlepszy jest 15 rozdzial !!!😄👌

Adam_Majchrzak | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Jestem bardzo mile zaskoczony, że osoba w wieku pana Alana posiadała na tyle motywacji, żeby napisać tak wciągającą książkę.
Książka zmusza nas, do własnych przemyśleń i posiada odpowiedzi na to co dzieję w dzisiejszych czasach.
Idealna książka dla młodzieży, i zdecydowanie dla rodziców.
Może po przeczytaniu książki, z pewnością spojrzą na pewne sprawy w zupełnie innym świetle :)
Pozdrawiam Adam

pola84 | 2018-05-28
Przeczytana: 28 maja 2018

Książkę przeczytałam praktycznie w parę godzin. Bynajmniej nie dlatego, że nie mogłam się od niej oderwać. W sumie wręcz przeciwnie. Trudno było mi się na niej skupić i "wgryźć" w fabułę. Ale od początku. Książka w skrócie opowiada o naszym świecie pozbawionym internetu. I muszę przyznać to dość przerażający obrazek. Podczas czytania można było zauważyć, że to debiut autora. Brakowało mi takiej spójności, płynności. Dzięki temu można by było wtopić się w fabułę, niestety chwilami czytając książkę odpływałam myślami zupełnie gdzie indziej. Denerwowały mnie też błędy językowe oraz literówki. Nie spodobał mi się też fakt, że głównym bohaterem książki jest sam autor. Wydało mi się to trochę sztuczne. Sam pomysł na książkę nie jest zły. Myślę, że autor osiągnął swój cel. Po przeczytaniu sama zaczęłam się zastanawiać ile tak naprawdę znaczy internet w moim życiu i czy nie jest go czasami za dużo. Mimo to zabrakło techniki i polotu. Jednak chętnie chwycę za następną książkę pana...

Dominiczqa | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Książka moim zdaniem jest bardzo ciekawa, pokazuje trochę jak w świecie realnym przesadnie traktowana jest technologia, ale mimo iż była zawarta lekka hiperbolizacja, to zgodzę się z niektórymi fragmentami w pełni.
Opowiadanie było pisane raczej prostym, a dzięki temu zrozumiałym językiem, przez co całość czytało się płynnie i bez problemowo.
Mimo, że nie jestem fanką science-fiction, to czytanie było przyjemne.
Minusami natomiast były błędy językowe i interpunkcyjne, ale bynajmniej nie gryzło mnie to aż tak w oczy.
Jak na pierwszą książkę to wyszła naprawdę dobrze i raczej każdy powinien jej przeczytać, choćby dla zabicia czasu.

Przeczytana: 14 maja 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po tę książkę sięgnęłam z ochotą, ponieważ bardzo lubię tematy technologi, rozwoju internetu, działaniu różnego rodzaju programów, telefonów, komputerów. Przed przystąpieniem do lektury, przeczytałam tylko pobieżny opis książki i na tym się skończyło. Nie chciałam za wiele o niej czytać żeby potem nie odebrało mi to przyjemności z czytania całej lektury.
Książka jest krótka, ma zaledwie 200 stron, które czyta się naprawdę bardzo szybko. Szczerze mówiąc była to chyba jedna z książek, którą przeczytałam najszybciej, bo w jakieś dwie i pół godziny. Dodatkowo na plus wychodzi tutaj duża czcionka zawarta w książce, to zawsze ułatwia mi czytanie.
Cóż... tematyka tej książki jest bardzo ciekawa, inspirująca i na pewno w pewien sposób oryginalna. Niby temat zawładnięcia światem przez internet pojawił się już, to jednak nadal twierdzę, że w tej książce jest przestawiony w sposób nietuzinkowy. Autor bardzo fajnie przedstawił nam główny problem wplatając go w zwykłe, codzienne życie młodego...