literatura polska
Ag2S

Książka, którą trzymacie w rękach jest przesycona zapachem ziół, pasją ich zbierania i przetwarzania oraz praktyką uważności nad tygielkiem pełnym olejów i aromatów. To nie tylko zbiór przepisów na naturalne kosmetyki, ale również okazja do spotkania z osobami, które na drodze pełnej naturalnych ziół i składników odnalazły istotę swojego życia. To zapiski z domowej alchemii, której może...

To zapiski z domowej alchemii, której może nauczyć się każdy, i zachęta do tego, by codziennie poznać coś nowego, bo dopiero wtedy życie ma sens. Autorka zaraża zielarskim entuzjazmem i zachęca do własnych eksperymentów, twierdząc, że wiele z potrzebnych składników mamy w domu, nie wiedząc nawet o tym, że możemy z nich produkować kosmetyki.
Prostota tych zapisków zdumiewa. Im mniej, tym więcej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwomg.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwomg.pl/

Renax | 2018-06-11
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Jest to poradnik zastosowania ziół, ale i opowieść o życiu w zgodzie z naturą. Autorka opowiada o tym, że można zdrowo żyć, sprzątać i dbać o urodę odrzucając drogie detergenty i kosmetyki ze sklepu, a biorąc się za własnoręczne wykonywanie kosmetyków. Bardzo mi się spodobało kilkakrotne podkreślanie, iż zaoszczędzone pieniądze warto jest wydać na książki ;) Już lubię autorkę, choć jej serii o prowincji nie miałam nigdy czasu przeczytać.

Rozdziały zostały ułożone tematycznie, a więc jest rozdział o natłuszczaniu skóry, o mydłach, o toniku, o płynach do kąpieli, o kremach, o szamponach. Autorka mówi jak je wykonać i z czego. Podaje przepisy (mam nadzieję, że będę potrafiła je wykonać sama) i chwali zioła.

Ostatnio pojawiły się książki o ziołach.Ja na półce mam dwie, tę i od Marginesów.
Właściwie to każda z nich ma to, czego nie ma ta druga i odwrotnie. Za kilka dni opiszę 'Zielnik'.

Na razie trzymajcie kciuki, żebym sama wykonała sobie krem do twarzy i tonik ;)

jeke | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Od kilku lat zaczęłam bardziej interesować się ziołolecznictwem i wykorzystywaniem darów natury w kuchni oraz kosmetyce. Czytam różne publikacje na te tematy, by pogłębić wiedzę i umiejętnie stosować zdobytą teorię w codziennej praktyce. Ostatnio w moje ręce trafiła książka Katarzyny Enerlich ,,Piękno z pół i łąk", którą mogłam przeczytać jeszcze przed premierą.

Katarzyna Enerlich jest pisarką, zielarką i pasjonatką naturalnych kosmetyków oraz nauczycielką jogi. Prowadzi warsztaty zielarskie i kosmetyczne, a jogi dynamicznej, funkcjonalnej i fit-jogi uczy we własnej szkole jogi ,,Baba Joga".

W najnowszej książce ,,Piękno z pól i łąk" autorka zachęca, by wrócić do natury zgodnej z porami roku i zachodzącymi przemianami, by szukać w niej harmonii i spokoju, by otworzyć się na to co nas otacza i czerpać z tego co naturalne garściami. Natura jest niezwykła i mądra, dlatego najlepiej robić kosmetyki zgodnie z porami roku i produktów, które akurat są dostępne sezonowo. Książka...

Karolajna | 2018-05-23
Przeczytana: 21 maja 2018

Czy sok z cytryny może być dezodorantem, miód oczyścić twarz, a mąka uspokoić? Na każde z tych dość oryginalnych pytań można znaleźć odpowiedź w najnowszej książce Katarzyny Enerlich pt. „Piękno z pól i łąk”. Książce niezwykłej i niecodziennej, ponieważ w większości składającej się z przepisów na naturalne kosmetyki.
Uważam, że dobrym pomysłem było polecenie przez autorkę kilku lektur, które, jej zdaniem, są bardzo wartościowe i dobrze się z nimi zapoznać, zanim sięgniemy po „Piękno z pól i łąk”. Oprócz tego, w pierwszym rozdziale mamy także możliwość dowiedzieć się, czym jest pH i jakie działanie wykazują kosmetyki kwaśne czy też neutralne. Ponadto, obok wspomnianych wcześniej przepisów, w publikacji tej można znaleźć też merytorycznie i przystępnie opisane właściwości danych roślin, chociażby kłączy perzu, które, niezłomne i trwałe, mogą być dobre dla naszych włosów. W taki sposób poprzedzone są niemal wszystkie przepisy, dzięki czemu można posiąść wiedzę, na co zadziałają...

Milagros_xd | 2018-05-25
Przeczytana: 09 maja 2018