GÓRY i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Seria: ZWYKLI – NIEZWYKLI MIESZKAŃCY
Wydawnictwo: Widnokrąg
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Tym razem autorka zabiera małych czytelników w podróż na górskie szczyty i przełęcze. W prostych słowach opowiada o tym, skąd się biorą góry, doliny i górskie jeziora. A tam aż roi się od zwierząt! Niedźwiedzie, kozice, rysie, świstaki, sarny, łasice, myszołowy, orły, pomurniki, wydry czy norniki – wszyscy mieszkańcy Tatr mają specjalne zdolności, dzięki którym mogą przetrwać w surowym...

A tam aż roi się od zwierząt! Niedźwiedzie, kozice, rysie, świstaki, sarny, łasice, myszołowy, orły, pomurniki, wydry czy norniki – wszyscy mieszkańcy Tatr mają specjalne zdolności, dzięki którym mogą przetrwać w surowym górskim klimacie. Które z nich są towarzyskie, a które wolą samotność? Jak długo wydra może wytrzymać pod wodą? Czy kozica umie wdrapać się na pionową skałę?

Z książką Justyny Styczyńskiej można przygotować się na wycieczkę w góry, ale można też puścić wodze fantazji i stworzyć własnych mieszkańców Tatr. Ciekawe, jak myszołów wyglądałby z nosem kozicy? A może niedźwiedź wolałby mieć zęby świstaka?

Naklejki można wielokrotnie przeklejać. Niedźwiedź, gdy się wyśpi, z pewnością chętnie wybierze się nad rzekę. A wydra mogłaby zaprosić wszystkich mieszkańców gór na swoje urodziny.

Przyjazny, odpowiedni dla małych, dziecięcych rączek format, wysoka jakość papieru, atrakcyjne ilustracje i naklejki wielokrotnego użytku sprawiają, że książeczka może być używana bardzo, bardzo długo.

Książka powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/produkt/gory_i...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/produkt/gory_i...»

PółkizKsiążkami | 2018-04-23
Na półkach: Przeczytane, *Kolekcja PzK*

Książka przedstawia nam mieszkańców-zwierzęta, które można spotkać w górach. Napisana przystępnym językiem, gdyż odbiorcami mają być dzieci, choć prawdę mówiąc my jako dorośli chętnie do niej zajrzeliśmy.

Kolorowe obrazki zachęcają do oglądania, a opisy terenów i samych zwierząt przybliżają nas do świata gór i ich mieszkańców. Możemy dowiedzieć się co to jest dolina, jezioro, przełęcz czy szczyt, ale także coś o zwierzętach między innymi: myszołowie, kozicy, świstaku, sarnie.

Więcej o książce na: http://polkizksiazkami.pl/ksiazki/ksiazki-dla-dzieci-i-mlodziezy/justyna-styszynska-gory-i-ich-zwykli-niezwykli-mieszkancy-wydanie-z-2018-roku.html