Bler. Psie Imperium

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
superbohaterowie
komiksy
Hari_Seldon

Bler żyje z dnia na dzień, w przekonaniu, że wreszcie pozostawił przeszłość za sobą. Dziesięcioletnia Laura, którą opiekuje się od czasu przywrócenia jej do życia w ruinach Krakowa, jest jego oczkiem w głowie. Pozorną równowagę burzy tajemniczy posłaniec, którego pojawienie się wpędza bohatera w obsesyjny lęk o bezpieczeństwo dziewczynki. Zamiast czekać bezczynnie na rozwój sytuacji Bler podejmuje prywatne śledztwo, które doprowadzi go do przerażającego odkrycia.

źródło opisu: https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/bler/6

źródło okładki: https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/bler/6

Hari_Seldon | 2018-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Zmiana lokacji w stosunku do poprzedniego tomu. Bler razem z Laurą mieszkają w Warszawie. Pewnego dnia otrzymuje od tajemniczego posłańca wiadomość, która zmusi do rozliczenia się z pewną sprawą przeszłości.

Tom ten po raz kolejny grzebie w pochodzeniu protagonisty. Okazuje się, że oprócz nadnaturalnego wyjaśnienia obowiązuję tu bardziej naukowe tłumaczenie. Podobało mi się, że jednak nie zdecydowane się na jedną możliwą wersję, ale trochę rozbudowano przez to świat przedstawiony. Szkoda, że cierpi na tym oryginalność fabuły - jest to więc historia jakich wiele o okrutnych eksperymentach na ludziach. Widać tu przy tym też pewne inspiracje komiksami o X-men – podziemna społeczność bardzo przypomina Morlocków, a ich przywódca to taki odpowiednik Magneto. Dobrze, że chociaż auto wzoruje się na sprawdzonych wzorcach.

Podobało mi się też jak przedstawiono bohaterów. Czytelnik poznaje tu kolejną tragedię z przeszłości Blera – zastanawiam się czy ten wątek jeszcze wróci. Laura...