Przyjaciele bez bonusu

Cykl: Kółko singielek miejskich (tom 2)
Wydawnictwo: Poradnia K
Friends Without Benefits
Angie

Są trzy rzeczy, które musicie wiedzieć o Elizabeth Finney: cierpi na syndrom niepohamowanego sarkazmu, zwłaszcza gdy ktoś wytrąci ją z równowagi, nikt nie potrafi zdenerwować jej bardziej niż Nico Manganiello, zdecydowanie wie, na czym polega dzierganie. Elizabeth Finney ma rację, prawie zawsze i na każdy temat: muzyka boysbandów jest niedoceniana przez społeczeństwo, "bonusy" w relacji z...

Są trzy rzeczy, które musicie wiedzieć o Elizabeth Finney:
nikt nie potrafi zdenerwować jej bardziej niż Nico Manganiello,
zdecydowanie wie, na czym polega dzierganie.
Elizabeth Finney ma rację, prawie zawsze i na każdy temat: muzyka boysbandów jest niedoceniana przez społeczeństwo, "bonusy" w relacji z nudnymi przystojniakami są lepsze, gdy w grę nie wchodzi przyjaźń, a jej jedyna w życiu szansa na prawdziwą miłość przeminęła. Gdy jednak Elizabeth rozważa seks bez przyjaźni, szyki miesza jej irytująco charyzmatyczny i szowinistyczny Nico Manganiello, którego miała nadzieję już nigdy nie spotkać. Elizabeth zrobi wszystko, by jej twarde serce nie drgnęło. Zakochać się? Nigdy w życiu!

źródło opisu: Wydawnictwo Poradnia K

źródło okładki: Wydawnictwo Poradnia K

gleism | 2019-07-03

Przyjemne czytadło. Kolejna książka na jeden wieczór. Duży plus za sarkastyczne poczucie humoru głównej bohaterki.

grace | 2019-03-25

Historia romansu lekarki Elizabeth i Nico-komika z show w telewizji. Główna bohaterka, wszechwiedząca, zarozumiała i mało empatyczna strasznie mnie irytowała. Nie kupuję tej historii.

coffee_cup90 | 2018-11-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 23 listopada 2018

Pełna wersja recenzji na: https://coffee-cup90.blogspot.com/2018/11/penny-reid-przyjaciele-bez-bonusu.html

Idę za ciosem i tym razem też, mam dla Was książkę Penny Reid. Tę historię przeczytałam całkiem niedawno i o dziwo, w przypadku Przyjaciół bez bonusu jest mi o wiele łatwiej podzielić się z Wami moją opinią, niż to było w przypadku Randki z homo sapiens.

Możecie być pewni, że w przypadku tej historii, również nie brakuje słodyczy, jednak nie wywoła ona u Was cukrzycy. Ogólnie ta książka bardziej wpasowała się w moje gusta i nie umiem Wam wyjaśnić dlaczego tak jest. W Przyjaciołach bez bonusu nie mogło zabraknąć oczywistych i przewidywalnych zbiegów okoliczności. Jednak na tym polega urok tej serii, więc nie będę się tego czepiać.

Książka Przyjaciele bez bonusu jest zabawna i moim skromnym zdaniem jest też nieco lepiej napisana niż jej poprzedniczka, jednak to są moje odczucia. Fajna jest też to, że w tej powieści pojawiło nieco więcej dramatyzmu i problemów dotykających...

magia78 | 2018-10-24
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 30 października 2018

214/2018

SłonecznaStronaŻycia | 2018-09-10
Przeczytana: 29 lipca 2018

Drugi tom cyklu „Kółka singielek miejskich” to równie przyjemna lektura. Jest lekka, zabawna, optymistyczna. Troszkę przypomina „Seks w wielkim mieście”, bo opowiada o grupce przyjaciółek z wielkiego miasta. W przypadku tego cyklu jest to klub dziergania, jednak szydełkowanie i robienie na drutach jest pretekstem do udzielania sobie wzajemnego kobiecego wsparcia i rozmowy o różnych ważnych dla dziewczyn sprawach.
Drugi tom opowiada o perypetiach Elizabeth Finney, inteligentnej lekarce skupionej na karierze. Jej życiowa dewiza to nigdy się nie zakochać, gdyż miłość nigdy nie kończy się dobrze. To jej przeświadczenia zaczyna chwiać się w posadach od momentu, gdy w swoim miejscu pracy spotyka charyzmatycznego showmana Nico Manganiella. Ostatnio widziała go wiele lat temu w dość charakterystycznych okolicznościach. Ale nie myślcie, że dziewczyna tak szybko zmieni zdanie, co to to nie😊
Wielkim plusem tej lektury jest poczucie humoru, ironia i sarkazm i także świetne opisy i...

chabrowaczytelniczka | 2018-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Przyjaciele bez bonusu to drugi tom serii Kółko Singielek Miejskich autorstwa Penny Reid. Tym razem głos został oddany najbliższej przyjaciółce Janie – Elizabeth Finney. Jest ona lekarką i twierdzi, że jedyne co interesuje ją w kontaktach z mężczyznami to seks bez zobowiązań. Już kiedyś była zakochana i los potwornie z niej zadrwił. Twierdzi, że w miłości nie ma kolejnych szans. Gdy na jej drodze staje jej dawny znajomy z dzieciństwa, a obecnie gwiazda telewizyjnego show – Nicco Manganiello nic już nie będzie takie samo.

Na drugich tomach zawsze ciąży ogromna odpowiedzialność. Oczekiwania są zawsze ogromne i tak było też ze mną i moimi odczuciami co do tej książki. Liczyłam na mnóstwo humoru, płacz ze śmiechu i lekką lekturę. Dlatego też nie mogłam się wgryźć w książkę Przyjaciele bez bonusu, ponieważ okazuje się, że tym razem jest to klasyczny romans. Nie jest to żaden minus, po prostu liczyłam na coś innego. Po około 100 stronach zostałam...

zetbasia | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Wspaniała książka na weekendowy wieczór. Elizabeth jest singielką i nie zamierza tego zmieniać. Mężczyzn porzuca po kilku spotkaniach bez żalu i wyrzutów sumienia. Ma grono sprawdzonych przyjaciółek. Nagle przypadek sprawia, że spotyka chłopaka, który bardzo jej dokuczał gdy oboje byli nastolatkami. Zaiskrzyło, ale czy będzie z tego ogień? Sprawy nabierają rumieńców, pojawia się nawet epizod kryminalny, czyta się szybko i z uśmiechem, chwilami ze wzruszeniem. Muszę koniecznie przeczytać "Randkę z homo sapiens" - I tom serii "Kółko Singielek Miejskich". Polecam jako lek na stres i prozę życia.

Oczytana | 2018-08-14

Dziś recenzja drugiego tomu serii “Kółka Singielek Miejskich”.

Po Jane z pieszego tomu Kółka Singielek Miejskich czas teraz na Elizabeth.
Pewnego dnia w szpitalu, w którym pracuje dziewczyna zjawia się Nico Manganiello, sława telewizji i dawny kolega Elizabeth. Dziewczyna niezbyt entuzjastycznie podchodzi do tego spotkania, a to jeszcze nie koniec, niedługo ma odbyć się szkolny zjazd absolwentów, który lekko skomplikuję życie bohaterki.

“– Ci, którzy nie robią na drutach, nigdy nie będą w stanie zrozumieć dynamiki, jaka panuje w takiej grupie.“ (*¹)

AKCJA I FABUŁA

Akcja książki jest bardzo stonowana, są momenty, które porywają, ale są takie co, lekko nudzą. Fabularnie jest już ciekawiej, bo pojawia się intrygujący wątek miłosnego trójkąta, który odrobinę podsyca całość. Robi to również wątek związany także z Nickiem.

STYL I JĘZYK

Taki sam jak w przypadku poprzedniej części. Autorka ciekawie opisuje przebieg akcji. Używa do tego lekkiego wciągającego języka.

“– Jakie to...

myrtij | 2018-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 31 lipca 2018

Elizabeth Finney to najlepsza przyjaciółka Janie, głównej bohaterki „Randki z homo sapiens”. Ale jeśli nie znasz tamtej powieści (a jest naprawdę świetna i polecam ją) i tak możesz spokojnie przeczytać drugi tom cyklu Kółko singielek miejskich.

Elizabeth solidnie pracowała na to, by nie przypominać osoby, którą była w przeszłości. Teraz jest rezydentem w szpitalu. I w tym szpitalu spotkała Nico. Przystojnego prowadzącego program telewizyjny. Mężczyznę, który sprawił, że z niechęcią wspominała dzieciństwo. Mężczyznę, od którego jako nastolatka uciekła. Ale wygląda na to, że tym razem nie ma szans na ucieczkę. Musiała szybko ustalić plan postępowania w jego obecności.

Od pierwszego spotkania można było poczuć napięcie między głównymi bohaterami. Napięcie pełne seksualnych podtekstów, czemu Elizabeth starannie próbowała zaprzeczać, nie pozwalając sobie na takie uczucia.

„Przyjaciele bez bonusu” to powieść, która spodoba się kobietom i z pewnością uprzyjemni niejeden wieczór....

Ewa Smaś | 2018-08-09
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Pełna recenzja: https://toreador-nottoread.blogspot.com/2018/08/romans-i-dzierganie-w-jednym.html

(...)

To jest aż dziwne, że… główna bohaterka jest naprawdę spoko babką! Ma swoją przeszłość, którą teoretycznie już zapomniała, a praktycznie wszyscy wiemy jak jest naprawdę, spełnia się w swoim zawodzie kończąc rezydenturę, a do tego ma grono świetnych przyjaciółek, z którymi może podzielić się każdym sekretem; począwszy od zwierzeń na temat przystojnego doktora z jej szpitala, a kończąc na zdradzeniu wzoru na sweter. Do tego jej skrytą miłością są… boysbandy. Szalona impreza w rytm przebojów One Direction i taniec w samej bieliźnie do ich piosenek to dzień powszedni dla Elizabeth. Gorące uczucie, którym pała do kilku facetów z mikrofonami, zostało cudownie opisane i nie sprowadza się do zdania „Elizabeth lubi słuchać boysbandów”. Autorka w odpowiednie momenty wplata uwagi na temat tej nietypowej miłości sprawiając, że czytelnik może się tylko uśmiechnąć pod nosem i zanucić sobie...