Magia w grze. Moja historia

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Die Magie des Spiels
piłka nożna, Mesut Özil
Strzelba

Nietuzinkowa. Ponadprzeciętna. Prawdziwa. Usiądź w szatni obok Sergio Ramosa. Przyjmij burę od Mourinho. Usłysz w słuchawce spokojny głos Wengera. Dowiedz się, co dzieje się w tunelu tuż przed meczem z FC Barceloną. Wysłuchaj słów pocieszenia od Pirlo i poczuj się jak ktoś, kogo o koszulkę prosi sam Platini. Tak sugestywnej książki nie napisał jeszcze żaden piłkarz. Mesut Özil przeprowadzi...

Nietuzinkowa. Ponadprzeciętna. Prawdziwa.

Tak sugestywnej książki nie napisał jeszcze żaden piłkarz. Mesut Özil przeprowadzi cię przez szatnie Realu Madryt, Arsenalu, Schalke, Werderu oraz reprezentacji Niemiec. Pokaże ci świat wielkiego futbolu. Sprawi, że poczujesz, jakbyś sam był jego częścią.

Ta książka jest niczym podanie od Özila – precyzyjnie trafia w punkt. Każda opowieść ma znaczenie. Każda przybliża do poznania niezwykłej historii człowieka, który wychował się w domu bez szyb, a stał się jednym z najlepszych piłkarzy świata.

To szczera, barwna i pełna anegdot opowieść o kulisach najlepszych klubów świata i futbolu na najwyższym poziomie. To błyskotliwa i mądra biografia, która zachwyci wszystkich fanów piłki nożnej. W sam raz na mundial.

źródło opisu: SQN, 2018

źródło okładki: wsqn.pl

jedrzejrdm | 2018-12-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Arsenal, Sport

Ciekawa książka pokazująca Ozila ze strony, z której go nie znamy. Zyskał trochę w moich oczach po jej przeczytaniu.

Monika | 2018-09-04

"Nietuzinkowa. Ponadprzeciętna. Prawdziwa" "Mesut Özil. Magia w grze. Moja historia" to niezwykle prawdziwa i wzruszająca historia piłkarza, który przebył długą drogę na sam szczyt. Mesut przedstawia nam swoją historię w niezwykle trafny i szczery sposób. Piłkarz nie boi się przyznać do błędu czy śmiać z samego siebie. Myślę, że zyskuje ona wiele właśnie dlatego, że wydarzenia poznajemy "z pierwszej ręki" od samego Mesuta. Piłkarz bardzo sprawnie przeprowadza nas przez swoją historię. Spotykamy małego Mesuta mieszkającego z rodzicami i rodzeństwem w niedużym domu, w nieciekawej okolicy. Już od dzieciństwa marzył aby kiedyś zostać sławnym pilkarzem. Chłopiec miał ku temu predyspozycje i pracował bardzo ciężko aby osiągnąć swój cel. Razem z Özilem wędrujemy przez szatnie Schalke, Werderu, Realu Madryt, Arsenalu i reprezentacji Niemiec. Poznajemy panujące w nich zasady i specyfikę pracy poszczególnych trenerów. Dowiadujemy się jak cenne dla piłkarza są właśnie relacje w drużynie oraz...

Paweł Paczocha | 2018-09-01
Przeczytana: 01 września 2018

Przyjemna, bezpośrednia i ciekawie napisana. W dodatku jest w niej więcej konkretów niż w innych książkach tego typu. Dowiemy się za co krytykował go Mourinho, który we wstępie nazywa Oezila swoim przyjacielem, poznamy kulisy kontrowersyjnego odejścia z Realu, a także poznamy poglądy Mesuta dotyczące życia codziennego.

RealAnia | 2018-08-28

Wśród miłośników literatury sportowej krąży popularna opinia, iż książek czynnych sportowców raczej nie warto czytać. Sama z rezerwą podchodzę do takich pozycji. Są one często bardzo „ugrzecznione”, rzadko zaskakują, czy też ujawniają kulisy wielkiego sportu. Jednak jak wszędzie także i wśród tej grupy książek znajdziemy pewne wyjątki. Taką „perełką” byłą autobiografia Zlatana Ibrahimovicia, jest nią bez wątpienia również książka Mesuta Özila.

„To boisko, murawa jest moją sceną. Ona mnie elektryzuje. To tam jest moje miejsce.”

„Magia w grze” to lektura, która całkowicie przeczy obrazowi książek czynnych piłkarzy. Szczera, nieszablonowa, ponadprzeciętna. Özil zdradza kulisy, nie pomija trudnych tematów, wprowadza do piłkarskiej szatni i gabinetów prezesów. Książka jest pełna anegdot i ciekawych historii. Od początku wciąga i fascynuje, naprawdę trudno się oderwać od czytania. To jedna z lepszych pozycji znajdujących się na polskim rynku literatury sportowej.

„Bez cienia winy...

Baron | 2018-08-19
Przeczytana: 17 lipca 2018

We współczesnym świecie coraz popularniejsze staje się mieszanie ze sobą różnych kultur. Szczególnie w Europie Zachodniej dochodzi do spotkania wielu narodowości, religii czy ludzi o kompletnie odmiennych światopoglądach. Abstrahując od oceny tego zjawisko, należy z pełną świadomością dostrzec jego aktualność. Nie powinno więc dziwić, że wymieszanie kulturowe widoczne jest też futbolu.

Jednym z piłkarzy będących dowodem na istnienie tego zjawiska jest Mesut Ozil. Niemiec tureckiego pochodzenia stał się w ostatnim czasie obiektem wielu komentarzy, także tych krytycznych, po tym, jak zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę. Po tym, jak zapowiedział, że już nigdy nie wybiegnie na boisko w koszulce reprezentacji Niemiec – tej samej, dla której zrezygnował z reprezentowania tureckich barw – spadła na niego fala krytyki.

W tym roku na polskim rynku wydawniczym ukazała się autobiografia piłkarz Arsenalu więc bardzo stosownym było zapoznać się z nią, zanim przystąpiło się do...

Goonerette | 2018-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sportowe
Przeczytana: lipiec 2018

Ciekawa historia opowiedziana ustami jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy swojego pokolenia. Myślę, że kibice Niemiec, Realu i Arsenalu sięgną po tę pozycję z dużym zaciekawieniem, ale także inni fani piłki nożnej znajdą tu wiele interesujących fragmentów z życia Mesuta. Piłkarz wypowiada się szczerze i nieraz krytycznie, mimo że przecież nie zawiesił jeszcze butów na kołku. Czytelnik może poznać jego stosunek do sławy, małżeństwa, pieniędzy czy religii, a także zajrzeć za kulisy wielkiej polityki transferowej. Inspirujący obraz ukazujący drogę do sukcesu człowieka, który kiedyś miał tak niewiele, że jego ulubiony obiad stanowił chleb z ketchupem o smaku curry, a dziś może się pochwalić wygraniem najważniejszego pucharu w karierze reprezentacyjnej, Mistrzostwa Świata w 2014 roku.

Krystian | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

Mistrz asyst, tak w dwóch słowach można scharakteryzować tego niemieckiego piłkarza o tureckich korzeniach.
W swojej autobiografii bardzo szczerze opowiada o swoim nie do końca łatwym dzieciństwie. Przeprowadza czytelnika przez kolejne szczeble swojej kariery, która zawiodła go nawet na Santiago Bernabeu, z szatni którego to stadionu zdaje obszerną relację. Czołowy gracz światowego formatu, kilkudziesięciokrotny reprezentant Niemiec, zdobywca Mistrzostwa Świata i wielu innych trofeów
Bardzo szczera i wciągająca autobiografia.Serdecznie polecam!

FCBTVpl | 2018-06-04

Przedmowa należy do Jose Mourinho. Joachim low również na początku książki dołożył kilka zdań od siebie. Ponadto w lekturze znajdziemy dwa krótkie rozdziały będące listami od Khediry i Ramosa, przyjaciół Ozila.

W prologu piłkarz pisze o Mournho, który dał mu „najostrzejszy opieprz w karierze, jaki zebrał w szatni od trenera”. Opowiada także o kulisach wyboru Realu a nie Barcelony, o czym już wcześniej po przeczytaniu tych kilku kartek napisałem TUTAJ.

Zdarza się, że książka jest przechwalona już na samej okładce, a co do czego to generalnie jest co najwyżej średnia. Opowieść Ozila taka nie była. Na autobiografie patrzy się zupełnie inaczej. Są o wiele ciekawsze niż jakiekolwiek inne książki. Ta nie rozczarowała.

Przeczytamy o kulisach transferów do Werderu, Realu i Arsenalu. Poznamy tajemnice z szatni klubowych oraz kulisy rozstania z ojcem, który był jego agentem. Dowiemy się z jak okropnych warunków mały Mesut wyrwał się do prawdziwego bogactwa. Nie zabraknie także trudnych...

(Auto)biografie piłkarzy wciąż aktywnych sportowo od dawna stanowią pole do ciężkich dyskusji. Z jednej strony taki piłkarz może nie być do końca szczery w swoich wyznaniach, w końcu nigdy nie wiadomo co go jeszcze czeka w swojej karierze. Czasami dochodzi do tego kwestia "cóż on takiego osiągnął, by o nim w ogóle pisać?". Z drugiej strony - aktywni zawodnicy generują większe zyski, ludzie chętniej sięgają po publikacje im poświęcone, zwłaszcza że nadal mogą podziwiać ich grę na boisku. Osobiście wolę raczej sięgać po pozycje dotyczące bardziej doświadczonych zawodników, którzy bądź to już zakończyli profesjonalną karierę, bądź lata świetności dawno mają za sobą i tylko (do)grywają gdzieś na zapleczu "wielkiej piłki". Nie skreślam jednak książek dotyczących wciąż aktywnych zawodowo piłkarzy, tym bardziej jeśli dotyczą zawodników, których grę bardzo cenię. Ozil zalicza się akurat do ścisłej czołówki w tym gronie, byłam więc zachwycona, gdy się dowiedziałam, że w końcu doczekamy się...