The Wish. Poradnik spełniania marzeń

2018-05-23
2018-05-23
Ewa Ziembińska
życzenia spełnianie poradnik

Książka, której nigdy bym nie przeczytał, gdyby nie fakt, że dostałem ją w prezencie od koleżanki. Nigdy nie byłem fanem literatury z podgatunku psychologii (a raczej parapsychologii) rozwoju osobistego. Znajdziemy w niej masę truizmów, nieco humoru i szczyptę nadziei na lepsze jutro.

Poprzez swoją formę książkę błyskawicznie się czyta, ale nie nastawiajcie się na lekturę, która zmieni Wasze życie, lecz na zabicie nudy. Niektóre porady i życzenia zabawne, inne oczywiste, absurdalne czy po prostu głupie. Osoby znajdujące się na życiowym zakręcie niech lepiej udadzą się do specjalisty. Żadna magiczna pigułka i naiwny poradnik Wam w tym nie pomoże.

Nie przepadam za poradnikami bo w zasadzie nie potrafię wprowadzić złotych rad z książki w życie. To książki, które raczej wertuje niż czytam od deski do deski. Jednak ostatnio w bibliotece podczas wprowadzania książek do systemu ta pozycja przykuła moją uwagę, a po przewertowaniu jej miałam na nią ochotę. Jesteście ciekawi o czym jest poradnik spełniania marzeń?
"Chciałbym być lepiej zorganizowany"
Po prostu zrób, co masz zrobić i przestań szukać durnych wymówek, ty leniwa fujaro. Sorry, trochę przesadziliśmy"
Pewnie zastanawiacie się czym różni się ten poradnik od innych dostępnych na rynku? Książka to zbiór 99 najbardziej popularnych życzeń z całego świata, które ludzie wpisali w aplikacji Crowdwish. Życzenia są różne: mało poważne, śmieszne i takie które naprawdę mogą zmienić życie. Jednak cała książka jest napisana w żartobliwy sposób. Czytając sposoby jak zrealizować swoje życzenie nie raz zanosiłam się śmiechem.
""Chciałabym umieć poradzić sobie ze straszną teściową."
Trudna rzeczywistość jest następująca: mimo że teściowa bywa apodyktyczna, samolubna i obdarzona słuchem selektywnym - i tak lepiej traktować ją uprzejmie."

Czy ta książka wniesie coś do naszego życia? Prawdopodobnie nie ale rozbawi nas na naprawdę długi czas i pochłoniecie ją naprawdę w ekspresowym tempie. Chyba, że nie lubicie takiego podejścia do życia i tematu spełniania marzeń.
To jest pierwszy poradnik, który przeczytałam od deski do deski i to w jeden wieczór. Efekt bolący brzuch od nadmiaru śmiechu.

...

Nie spodziewałam się takiego czegoś! Uwielbiam poradniki, i książki, które kojarzą się bardzo z psychologią i rozwojem człowieka. I nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie. Myślałam, że to będzie taki poradnik jak "Chcę być kimś". Jednak się bardzo pomyliłam.

Sama koncepcja książki jest na prawdę świetna i momentami zabawna, ponieważ niektóre życzenia są nie do zrealizowania a jednak ludzie nadal o to proszą. Na te 99 życzeń tylko 5 czy 10 mnie zainteresowało i je zaznaczyłam karteczką indeksującą. Nie wiem jak, i nie wiem czemu ale nie podeszła mi ta książka po całości. Świetnie wydana, super jest to, że autor wplótł momenty humorystyczne. I ta książka nie była aż tak nudna. Też było to ciężkim stylem pisania, napisane. Męczyłam się strasznie długo z tą książką. Jednak jak ją skończyłam to wydałam już taką wartością opinie. Pochwalam tutaj wydawnictwo Muza za to, że tak ślicznie wydali tę książkę, świetny kolor okładki ( mój ulubiony) i dodatki złota.

Książka łączy ludzi na każdy sposób. Nie raz spotkacie się z osobą, która ma podobne marzenia do twoich. Uwierzcie mi, że uwielbiam poradniki, w każdej postaci. Czy to ktoś da na youtube filmiki czy to książka, wpis na blogu. Każda forma mnie interesuje. Niestety jednak czasami niektóre wypadają źle i ciężko je się czyta. Autor poprzez te marzenia chce pokazać, że niektóre marzenia są błahe i potrzebuje na prawdę nie wiele aby być szczęśliwy. Co mnie najbardziej uraziło i niestety nie zniosłam tego w tej książce to, że książka opierała się i to w dużym stopniu dla promocji aplikacji Crowdwish. Niestety przykro mi, że zawiodłam się na tej książce, oczekiwałam czegoś innego i nie chciałam przeczytać czegoś takiego.

Czy polecam tę książkę? Jeśli ktoś chce zobaczyć kto ma jakie marzenia i może akurat się trafie wasze to możecie w nią zainwestować. Jednak nie polecam osobą, które chcą przeczytać czysty poradnik, jaki nie raz można znaleźć w książkach: " Chcę być kimś".
Książkę oceniam 4/10 i mam nadzieję, że nie tylko ja mam taką opinię.
Więcej znajdziecie na moim blogu: https://okularnicaczyta.blogspot.com/2018/08/recenzja-ksiazki-wish-poradnik.html

To, co zdecydowanie wyróżnia książkę na tle innych, to dość cięty język autora i spore poczucie humoru przy opisywaniu poszczególnych etapów spełniania danego marzenia. Jednakże jeśli spodziewacie się „recepty na szczęście”, konkretnych porad, jak osiągnąć dany cel, to w "The Wish" tego nie znajdziecie. Owszem, możecie do nich napisać z prośbą o pomoc i poradę, a wasz problem zostanie rozpatrzony indywidualnie. Jest jednak jeden haczyk: do Crowdwish można zgłosić się tylko raz, więc dobrze przemyślcie swoje marzenie.

Całość na: https://wiedzma-czyta.blogspot.com/2018/08/bill-griffin-wish-poradnik-speniania.html

Opis fabuły

Jakiś czas temu powstała ciekawa aplikacja o nazwie Crowdwish. Polega ona na gromadzeniu życzeń i marzeń różnych ludzi, a założyciel - Bill Griffin - często pomaga w ich spełnieniu w miarę swoich możliwości. Autor zebrał w tej książce 99 najpopularniejszych marzeń i podpowiada jak je spełnić. Osoby nieznające Crowdwish mogą skorzystać tutaj z jego porad, by sprawić komuś miłą niespodziankę lub zrealizować własne życzenia. The Wish pokazuje, że wszystko jest możliwe! A założyciel aplikacji chętnie pomoże w spełnianiu tych trudniejszych marzeń!

Opinia

W jednym z tegorocznych wyzwań miałam do przeczytania poradnik i jakoś tak się złożyło, że The Wish. Poradnik spełniania marzeń znalazł się na mojej półce. Byłam bardzo ciekawa, jak właściwie wygląda ta książka i przyznam, że zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Na samym początku autor wprowadza nas w to, czym właściwie jest Crowdwish a także przestawia ideę swojej książki. Obiecuje również pomoc w spełnieniu jednego z marzeń zawartych wśród przytoczonych tu 99 najpopularniejszych - wystarczy napisać maila, ale pamiętajcie, macie tylko jedno życzenie! Później każde dwie strony poświęcone są jednemu marzeniu. Po przytoczeniu jego bezpośredniej treści, Griffin opisuje, jak można je spełnić i po części pokazuje, co on sam o tym myśli. Następnie osoby podzielające owe życzenie dostają obietnicę, czego mogą się spodziewać po wysłaniu maila do Crowdwish. W dodatku na końcu znajduje się malutki akapit zatytułowany Prawdopodobieństwo, że spełnienie tego życzenia przyniesie szczęście.

Opisane tutaj marzenia są skrajnie różne od siebie. Jedne z nich zaliczają się do znanych i dotyczących całej ludzkości, a inne dotykają kwestii zupełnie indywidualnych i osobistych. Często nie można wyjść ze zdziwienia po przeczytaniu, że ktoś swoje największe marzenie dedykuje wszystkim ludziom lub ich określonej grupie, a nie sobie samemu. Autor książki potrafi podejść ze zdrowym dystansem do każdego życzenia, przedstawia wszystkie zalety i wady jego spełnienia oraz często komentuje to w bardzo zabawny sposób. Myślę, że jego podejście może zmotywować mnóstwo osób do realizowania swoich marzeń.

Najbardziej spodobało mi się czyjeś życzenia, które brzmi "Chciałbym, żeby nie stygmatyzowano ludzi z uzależnieniami". Tak jak Bill Griffin zdaję sobie sprawę, że jest to właściwie niewykonalne, ale każdy z nas może dołożyć coś od siebie do spełnienia tego marzenia. Zawsze można pomóc bliskiej osoby borykającej się z takim problemem, demonizowanie czy potępianie uzależnionych od czegoś niczego nie daje i tylko pogarsza ich stan. Wyjątkowym życzeniem było też na pewno chcenie zostania modelką. To właśnie tutaj autor się sprzeciwił, pokazał mroczną stronę tego biznesu i bezceremonialnie napisał, co sądzi o zawodzie modelki. Ostatnie marzenie, na które chcę tu przytoczyć to to dotyczące posiadania sztuki dedukcji jak Sherlock Holmes. I tutaj... są numerki! Nie ma ani jednej litery, więc jeśli ktoś ma pojęcie, jak rozwiązać tę zagadkę, proszę o kontakt. Bo ja chyba nie nadaję się na detektywa...

Każdy numer życzenia został zapisany inną czcionką, natomiast ta użyta do zwykłego tekstu jest dość przyjemna, co trochę psuje biały papier. Nie ma tutaj jednak żadnych rażących błędów, a okładka jest naprawdę śliczna. Małe rybki są wytłaczane, a sama grafika kojarzy mi się z wakacjami.

Polecam tę książkę każdemu, kto szuka czegoś zupełnie innego i chce zacząć swoje doświadczenie czytelnicze z poradnikami.

Ines de Castro

Opis fabuły

Idąc do kosmetyczki na 2 godziny, potrzebowałam do czytania czegoś lekkiego i przyjemnego. Trafiło akurat na Poradnik spełniania marzeń – The Wish, którego autorem jest Bill Griffin. I dobrze wybrałam, ponieważ lektura zajęła mi właśnie 2 godzinki, a czas zleciał szybko. Zapraszam na recenzję The Wish.

Nie znam osoby, która nie ma marzeń. Bez nich nasze życie wyglądałoby smutnie i depresyjnie. Każdy, oczywiście, ma w swoim życiu inne cele.
Jedni śnią o rzeczach niemożliwych, inny o czymś co jest bardzo przyziemne. Niezależnie od tego, czasami odkładamy pragnienia na później albo zupełnie nie mamy czasu, pomysłu czy pieniędzy na ich realizację. I wtedy potrzebujemy kopniaka, motywacji lub kryzysu, żeby ruszyć z miejsca. Takim powodem może być recenzowana książka.

Jak brzmi tytuł Poradnik spełniania marzeń jest po to, abyś spełnił swoje marzenie. Autor zebrał w tej książce 99 statystycznie najczęstszych pragnień ludzi i zmierzył się z każdym tematem.

Zanim przejdę do samej treści, zatrzymajmy się na Billu Griffinie. Mężczyzna wpadł na pomysł utworzenia Crowdwish, aplikacji pomagającej spełniać życzenia. Tak, dobrze przeczytaliście. Pomaga, ale nie obiecuje sukcesu. Twórca na każde wysłane do niego marzenie daje sobie 24 godziny, w których stara się znaleźć sposób na jego spełnienie. Nie będę Wam za dużo zdradzać, ponieważ na końcu tej książki znajduje się kilka stron poświęconych temu pomysłowi. Niemniej jednak The Wish to zebrane dzieło. Ideą Griffina była potrzeba pomagania, nakierunkowania i motywacji do osiągania własnych celów.

Struktura książki jest prosta: 2 strony na każde marzenie. W tym na tekst właściwy zostaje 1,5 strony, ponieważ połowa pierwszej kartki to numer i nazwa życzenia. Treść odnosi się do pomysłu, podpowiedzi albo realnych szans na spełnienie danego pragnienia. Na końcu zawsze pojawia się wzmianka, że można napisać maila do autora, który z chęcią rozwinie temat. Jest także informacja „prawdopodobieństwo, że spełnienie tego życzenia przyniesie szczęście” – co stanowi czasami realne podsumowanie treści.

Muszę przyznać, że w tych 99 marzeniach, które przeczytałam, było tylko 3 do 5 pasujących do mnie. I mam świadomość, że większość osób przeglądających tę książkę odnajdzie interesujące rzeczy właśnie w mniejszości. Nie zmienia to faktu, że niektóre podpowiedzi autora są bardziej ciekawe, pożyteczne czy realne, niż inne. Zdarzało mi się robić wielkie oczy, np. kiedy podsumował, ile może kosztować podróż do około świata (tzn. nie tak dużo jak myślałam),ale też bywały momenty, w których zastanawiałam się po co pisze to masło maślane, bo nic z tego i tak nie wynika. Przynajmniej dla mnie.

Od poradników oczekuję zawsze konkretów. Realności. Planu. The Wish to zbiór rad i pomysłów, które czasem są banalne, a czasem genialne w swojej prostocie. Nie potrafię ocenić tej książki, co do jej przydatności dla każdego czytelnika. Ale jestem pewna, że motto twórcy jest jasne: zawsze to od Ciebie zależy, ile wysiłku wsadzisz w spełnienie swojego pragnienia. Ja wyciągnęłam wnioski, a nawet miałam kilka głębszych refleksji, co do moich celów życiowych. Dlatego piszę Wam o tej lekturze.

Może akurat jesteś w takim miejscu w życiu, że potrzebujesz motywacji? A może od dawna skrycie o czymś marzysz i nie wiesz jak się do tego zabrać? A być może chcesz poczytać o pragnieniach innych osób i kreatywnie wymyślić coś swojego? Krótka lektura Billa Griffina jest nieobowiązująca, szybka i trzeba patrzeć na nią z przymrużeniem oka, ale nie można jej zarzucić egoizmu. W końcu ktoś bezinteresownie chce pomóc. Dlaczego z tego nie skorzystać? 😉

Nie znam osoby, która nie ma marzeń. Bez nich nasze życie wyglądałoby...

Książkę trudno zakwalifikować do konkretnej grupy. Najbliżej jej chyba do swego rodzaju poradnika, ciekawostki. I właśnie jako ciekawostkę można ją traktować, gdyż informacje tu przedstawione warto traktować z przymrużeniem oka. Jeżeli szukacie poradnika na poważnie, to ta książka nie spełni tych oczekiwań. Autor pokazuje tutaj, że do większości marzeń wystarczy jedynie odrobina samozaparcia i zastanowienia się nad sobą. Publikacja ta sprawdzi się bardziej, jako lekka lektura na plażę, kiedy chcemy odetchnąć od cięższych powieści lub po prostu czymś zająć nasz umysł.

Raczej nie polecam, chyba, że lubicie czytać o marzeniach i pomysłach jak można je spełnić, ale bez praktycznych czy bardziej motywujących wpisów. Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś innego, czegoś więcej niż tylko "Marzysz o czymś? Zrób to lub napisz do nas!". Książka bardziej przypomina reklamę Crowdwish niż faktyczny poradnik. Niestety.

Bill Griffin - The Wish. Poradnik spełniania marzeń
-/10
37/2018
Bill Griffin stworzył aplikację Crowdwish służącą do wyrażania swoich marzeń. Tych malutkich i ogromnych. W aplikacji tej zachęcał użytkowników do wymieniania trzech rzeczy, których najbardziej pragną a następnej kolejności do robienia każdego dnia czegoś dotyczącego najpopularniejszych życzeń. Marzenia, które pojawiły się w aplikacji to głównie marzenia, które dotyczą każdego z nas. Były to marzenia typu „Chciałbym, żeby minął mi kac” czy „Chciałbym, żeby ludzie byli mniej denerwujący w mediach społecznościowych” ;-) Wśród tych zwykłych marzeń pojawiały się również bardzo ważne tematy poruszające akceptację siebie samego lub niepoddawania się z swoich planów na starcie.
Książka ta to przedstawienie dziewięćdziesięciu dziewięciu najpopularniejszych życzeń i pokazanie jak krok po kroku zbliżyć się do ich spełnienia. Pomysł na książkę według mnie bardzo dobry, myślę, że wśród jej czytelników znajdzie się wiele osób, które być może w końcu otrzymają kopa motywacyjnego i odpowiedzi na pytania, które chodzą od dłuższego czasu po głowie. Nie każde z tych życzeń będzie dotyczyło bezpośrednio nas, przecież każdy marzy o czymś innym i w innej płaszczyźnie.
Być może książka ta nie stanie na półce obok tych przy których płakaliśmy i spędziliśmy pełnych emocji wieczór, ale z pewnością może leżeć obok pozycji, które czytało się lekko i przyjemnie oraz dały nam zastrzyk pozytywnej energii.
Jak widzicie, nie wystawiłam tej książce żadnej oceny liczbowej. Uważam, że to każdy z Was powinien sam po nią sięgnąć i wystawić indywidualną ocenę :)

www.instagram.com/daria_czytaa

Bill Griffin - The Wish. Poradnik spełniania marzeń
-/10
37/2018

Piękna okładka kusi, jednak sam środek to nic specjalnego. 99 różnych marzeń i pomoc w ich spełnianiu. Wszystko to już wiem, więc ten poradnik to dla mnie zbędna rzecz. Niby na nam pomóc spełniać marzenia, ale dla mnie ma się nijak.

• Poradniki
  • Przeczytane w 2018