The Wish. Poradnik spełniania marzeń

The Wish
życzenia, spełnianie, poradnik
poradniki
Bezimienna

Wszyscy mamy aspiracje, marzenia i nadzieje na przyszłość: pogodne, absurdalne, melancholijne, zabawne i wzruszające. Nie zawsze potrafimy jednak je wyrażać, a bardzo często nie wiemy, jak się zabrać do ich realizacji. Autor stworzył aplikację Crowdwish, miejsce służące ludziom do wyrażania ich życzeń. Zachęcał do wymieniania trzech rzeczy, których najbardziej pragną, a następnie, każdego...

Autor stworzył aplikację Crowdwish, miejsce służące ludziom do wyrażania ich życzeń. Zachęcał do wymieniania trzech rzeczy, których najbardziej pragną, a następnie, każdego dnia, robienia „w realu” czegoś w związku z najpopularniejszym życzeniem. Posypały się do niego życzenia z całego świata. Co ciekawe: w przeważającej mierze dotyczyły zwykłych, codziennych spraw, a nie były irytującymi wymysłami, żeby móc latać, czy spędzić noc z kimś sławnym. Najczęściej są praktyczne, zrozumiałe, bliskie, osiągalne, a nie chorobliwie ambitne – ludzie chcą umieć lepiej się dogadywać z rodzicami, zebrać się na odwagę i postawić się szefowi albo odkryć fantastyczne miejsce na weekend tylko we dwoje.

Ta książka przedstawia dziewięćdziesiąt dziewięć najpopularniejszych życzeń i wskazuje, jak krok po kroku przybliżyć się do ich spełnienia. Zachęca do zaangażowania swojej wyobraźni, zebrania się na odwagę i ruszenia w kierunku realizacji swoich najważniejszych życzeń.

źródło opisu: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2972-the-wish-porad...(?)

źródło okładki: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2972-the-wish-porad...»

vicky222 | 2018-07-20
Przeczytana: 13 lipca 2018

Idąc do kosmetyczki na 2 godziny, potrzebowałam do czytania czegoś lekkiego i przyjemnego. Trafiło akurat na Poradnik spełniania marzeń – The Wish, którego autorem jest Bill Griffin. I dobrze wybrałam, ponieważ lektura zajęła mi właśnie 2 godzinki, a czas zleciał szybko. Zapraszam na recenzję The Wish.

Nie znam osoby, która nie ma marzeń. Bez nich nasze życie wyglądałoby smutnie i depresyjnie. Każdy, oczywiście, ma w swoim życiu inne cele.
Jedni śnią o rzeczach niemożliwych, inny o czymś co jest bardzo przyziemne. Niezależnie od tego, czasami odkładamy pragnienia na później albo zupełnie nie mamy czasu, pomysłu czy pieniędzy na ich realizację. I wtedy potrzebujemy kopniaka, motywacji lub kryzysu, żeby ruszyć z miejsca. Takim powodem może być recenzowana książka.

Jak brzmi tytuł Poradnik spełniania marzeń jest po to, abyś spełnił swoje marzenie. Autor zebrał w tej książce 99 statystycznie najczęstszych pragnień ludzi i zmierzył się z każdym tematem.

Zanim przejdę do samej...

bookwormpl | 2018-05-21
Przeczytana: 19 maja 2018

Recenzja na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/05/75-wish-poradnik-speniania-marzen-bill.html

Jednak od początku... Sam pomysł Billa Griffina na stworzenie 99 najpopularniejszych życzeń i dopisanie do nich wskazówek jak je spełnić jest naprawdę dobry. Jednak gdzie pomysł wydaje się super, tam wykonanie już niekoniecznie. Wygląd książki przyciąga oko i środek też wygląda schludnie i czytelnie. Mamy też do czynienia z ciętym językiem autora i sporym poczuciem humoru. Ale jest kilka uwag do całości. Przede wszystkim spotykamy się tutaj ze schematem, gdzie każde życzenie wraz z opisem i "poradą" zajmuje ok. 2 stron. Z czego łatwo zauważyć, że w większości marzeń "porada" stanowi 1-2 zdania i każda kończy się podsumowaniem typu: "masz pytania, zadzwoń", "chcesz więcej porad napisz maila" itp. Spodziewałam się porad w pigułce, konkretów, a nie długich opisów życzeń, (które de facto czasami są beznadziejne)+ promocji porad indywidualnych prowadzonych przez Billa...

comique | 2018-05-28
Przeczytana: 18 maja 2018

"The Wish" zawiera 99 najpopularniejszych marzeń według aplikacji Crowdwish, w ktorej to użytkownicy muszą wymienić trzy rzeczy, a następnie "co 24h robić coś w realu w związku z najpopularniejszym życzeniem". Książka wskazuje jakie kroki powinniśmy podjąć, aby stały się one bardziej realne. Zachęca nas do porzucenia strachu i zaangażowania się, ponieważ samo powiedzenie "Chciałbym" niczego nie załatwi.

Większość tych życzeń dotyka spraw codziennych, m.in.: "Chciałabym znaleźć chłopaka, który nie byłby dupkiem", "Chciałbym rzucić palenie", czy "Chciałbym być szczęśliwy". Niestety strasznie irytowało mnie to, że jeżeli chcemy więcej dowiedzieć się na temat tego jak spełnić dane marzenie, musimy napisać e-maila do załogi aplikacji Crowdwish i wtedy przyślą nam więcej interesujących nas informacji.

Może i "The Wish" nie jest niczym odkrywczym i w magiczny sposób nie odmieni naszego życia, ale motywuje nas i daje zastrzyk pozytywnej energii.

Za egzemplarz książki dziękuję...

Linda | 2018-07-13

Raczej nie polecam, chyba, że lubicie czytać o marzeniach i pomysłach jak można je spełnić, ale bez praktycznych czy bardziej motywujących wpisów. Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś innego, czegoś więcej niż tylko "Marzysz o czymś? Zrób to lub napisz do nas!". Książka bardziej przypomina reklamę Crowdwish niż faktyczny poradnik. Niestety.

Iwona_C_ | 2018-07-13

Książkę trudno zakwalifikować do konkretnej grupy. Najbliżej jej chyba do swego rodzaju poradnika, ciekawostki. I właśnie jako ciekawostkę można ją traktować, gdyż informacje tu przedstawione warto traktować z przymrużeniem oka. Jeżeli szukacie poradnika na poważnie, to ta książka nie spełni tych oczekiwań. Autor pokazuje tutaj, że do większości marzeń wystarczy jedynie odrobina samozaparcia i zastanowienia się nad sobą. Publikacja ta sprawdzi się bardziej, jako lekka lektura na plażę, kiedy chcemy odetchnąć od cięższych powieści lub po prostu czymś zająć nasz umysł.

wiedźma | 2018-08-10
Przeczytana: 20 lipca 2018

To, co zdecydowanie wyróżnia książkę na tle innych, to dość cięty język autora i spore poczucie humoru przy opisywaniu poszczególnych etapów spełniania danego marzenia. Jednakże jeśli spodziewacie się „recepty na szczęście”, konkretnych porad, jak osiągnąć dany cel, to w "The Wish" tego nie znajdziecie. Owszem, możecie do nich napisać z prośbą o pomoc i poradę, a wasz problem zostanie rozpatrzony indywidualnie. Jest jednak jeden haczyk: do Crowdwish można zgłosić się tylko raz, więc dobrze przemyślcie swoje marzenie.

Całość na: https://wiedzma-czyta.blogspot.com/2018/08/bill-griffin-wish-poradnik-speniania.html

Opis fabuły

Jakiś czas temu powstała ciekawa aplikacja o nazwie Crowdwish. Polega ona na gromadzeniu życzeń i marzeń różnych ludzi, a założyciel - Bill Griffin - często pomaga w ich spełnieniu w miarę swoich możliwości. Autor zebrał w tej książce 99 najpopularniejszych marzeń i podpowiada jak je spełnić. Osoby nieznające Crowdwish mogą skorzystać tutaj z jego porad, by sprawić komuś miłą niespodziankę lub zrealizować własne życzenia. The Wish pokazuje, że wszystko jest możliwe! A założyciel aplikacji chętnie pomoże w spełnianiu tych trudniejszych marzeń!

Opinia

W jednym z tegorocznych wyzwań miałam do przeczytania poradnik i jakoś tak się złożyło, że The Wish. Poradnik spełniania marzeń znalazł się na mojej półce. Byłam bardzo ciekawa, jak właściwie wygląda ta książka i przyznam, że zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Na samym początku autor wprowadza nas w to, czym właściwie jest Crowdwish a także przestawia ideę swojej książki. Obiecuje również pomoc w spełnieniu...

Nie spodziewałam się takiego czegoś! Uwielbiam poradniki, i książki, które kojarzą się bardzo z psychologią i rozwojem człowieka. I nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie. Myślałam, że to będzie taki poradnik jak "Chcę być kimś". Jednak się bardzo pomyliłam.

Sama koncepcja książki jest na prawdę świetna i momentami zabawna, ponieważ niektóre życzenia są nie do zrealizowania a jednak ludzie nadal o to proszą. Na te 99 życzeń tylko 5 czy 10 mnie zainteresowało i je zaznaczyłam karteczką indeksującą. Nie wiem jak, i nie wiem czemu ale nie podeszła mi ta książka po całości. Świetnie wydana, super jest to, że autor wplótł momenty humorystyczne. I ta książka nie była aż tak nudna. Też było to ciężkim stylem pisania, napisane. Męczyłam się strasznie długo z tą książką. Jednak jak ją skończyłam to wydałam już taką wartością opinie. Pochwalam tutaj wydawnictwo Muza za to, że tak ślicznie wydali tę książkę, świetny kolor okładki ( mój ulubiony) i dodatki złota.

Książka łączy ludzi...

Daria Pyszewska | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Bill Griffin - The Wish. Poradnik spełniania marzeń
-/10
37/2018
Bill Griffin stworzył aplikację Crowdwish służącą do wyrażania swoich marzeń. Tych malutkich i ogromnych. W aplikacji tej zachęcał użytkowników do wymieniania trzech rzeczy, których najbardziej pragną a następnej kolejności do robienia każdego dnia czegoś dotyczącego najpopularniejszych życzeń. Marzenia, które pojawiły się w aplikacji to głównie marzenia, które dotyczą każdego z nas. Były to marzenia typu „Chciałbym, żeby minął mi kac” czy „Chciałbym, żeby ludzie byli mniej denerwujący w mediach społecznościowych” ;-) Wśród tych zwykłych marzeń pojawiały się również bardzo ważne tematy poruszające akceptację siebie samego lub niepoddawania się z swoich planów na starcie.
Książka ta to przedstawienie dziewięćdziesięciu dziewięciu najpopularniejszych życzeń i pokazanie jak krok po kroku zbliżyć się do ich spełnienia. Pomysł na książkę według mnie bardzo dobry, myślę, że wśród jej czytelników znajdzie się wiele osób,...

Martyna X | 2018-05-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, Książki
Przeczytana: 27 maja 2018

Opis książki zachęca do przeczytania, w taki sam sposób jak thrillery filmowe w których pokazują najlepsze urywki film. W książce mamy 99 życzeń, ja przeczytałam 90 gdyż nie wszystkie mnie interesowały. Szybko się czyta, polecam jedynie na oderwanie się od długiej serii.