Nieobecni. Jak powrócić do doświadczania swojego życia

Okładka książki Nieobecni. Jak powrócić do doświadczania swojego życia Piotr Fijewski, Maria Król-Fijewska
Okładka książki Nieobecni. Jak powrócić do doświadczania swojego życia
Piotr FijewskiMaria Król-Fijewska Wydawnictwo: Charaktery Cykl: Bliskie wsparcie (tom 5) poradniki
poradniki
Bliskie wsparcie (tom 5)
Charaktery
2018-04-18
2018-04-18
psychika zdrowie psychiczne emocje związki relacje charaktery psychologia socjologia

Okładka książki Zaklęcie na bycie sobą Piotr Fijewski, Maria Król-Fijewska
Zaklęcie na by... Piotr Fijewski, Mar...
Okładka książki Asertywność menedżera Piotr Fijewski, Maria Król-Fijewska
Asertywność me... Piotr Fijewski, Mar...

Książka o czasie, o odbieraniu rzeczywistości, o życiu w kulturze celów. Czyta się lekko, dla niektórych może być wstępem do innego postrzegania rzeczywistości, zwiększenia świadomości.

Mam spory problem z tą książką. Z jednej strony poruszany temat jest niezwykle istotny - w obecnym świecie jesteśmy nieobecni duchem. Robiąc jedną rzecz, myślimy o innej. A jednak treść tej pozycji mnie nie ujęła.

Bardzo wartościowa pozycja, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę kształt otoczenia, w jakim na co dzień żyjemy.

Książka nie jest długa, czyta się ją szybko ale dużo więcej czasu niż na lekturę należy poświęcić na refleksję nad własnym życiem w oparciu o opisane zjawiska. Nastawienie na cele, życie w ciągłym napięciu, poszukiwanie kolejnych zadań do zrealizowania zostało zestawione z przeżywaniem życia, odczuwaniem go i rozumieniem własnego umysłu. Podano również kilka rad, które mogą przyczynić się do zmiany podejścia, jednak jest to długotrwały proces, który z pewnością wymaga czasu.

Osobiście uznałem tę książkę za bardzo adekwatną do mojej sytuacji, myślę, że mógłbym założyć, że dotyczy znakomitej większości moich znajomych co sprawia, że niewątpliwie jest wiele osób, które z pewnością wyciągnęłyby z niej wartość.

Diagnoza w samo sedno. Pozycja obowiązkowa, szczególnie dla 30latków.

Diagnoza w samo sedno. Pozycja obowiązkowa, szczególnie dla 30latków.

Czytasz tę książkę i myślisz "to o mnie" , choć w tym przypadku to nie jest powód do dumy. Warto przeczytać, zatrzymać się, pomyśleć!

• Psychologia
  • Do zdobycia

Dodaj cytat z książki Nieobecni. Jak powrócić do doświadczania swojego życia